Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко строители на жилища ще оцелеят ?

Публикувано от varna 
Колко строители на жилища ще оцелеят ?
25-07-2009 - 17:13:28
Колко строителни предприемачи на жилища ще оцелеят и ще продължат да работят със добри темпове ? Според мен само 10 % - големите строителни групировки получаващи поръчки от държавата и "малки" фирми с достатъчно пари сами да финансират изграждането на една нова сграда и тогава да продават завършените си апартаменти. Никои вече не се включва в ново строителство, защото риска да си гледаш сградата на груб строеж десетина години е много голям, не склучайно банките не дават заем за строеж без акт 15.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-07-26 20:47 от varna.
Re: Колко ще оцелеят ?
25-07-2009 - 18:03:09
Тази е по - малко раздувана от другата ти тема.

Но за 10% не си прав.Има доста гъвкави фирми които ще се справят.Особенно тези които не са теглили огромни кредите.Да неговорим , че строителството не е само апартаменти.Има доста други проекти по които може да се строи.
Re: Колко строители ще оцелеят ?
25-07-2009 - 18:18:45
Ползвателите на този сайт на 99 % са продавачи и купувачи на имоти за лична употреба, няма обикновен човек разглеждащ сайта, който да си търси магистрала, пристанище или язовир. Хората ги интерсуват "строителите" на техните бъдещи домове или магазинчета. Това, че групировката "Х" спечели поръчка за проект финансиран от държавата или дадена община, не помага на обикновенния човек, а само на тези работещи за нея да си получават заплатите.
Re: Колко строители ще оцелеят ?
25-07-2009 - 18:30:22
Ти търсиш мнение или спор.Ако е спор дай да ти дам телефона си и да седнем на *beer* и да спорим.Защото в двата поста си противоречиш.От една страна не те интересуват язовири и магистрали а в първия пост говориш за държавни поръчки.Още не съм чул държавата да организира търгове за строителство на жилищни комплекси и след това да ги продава на населението.Така , че държавните поръчки са там - в магиктрали и много други така наречени инфраструктурни.

Има и други неща но да не го обръщам аз на спор.
Abu
Re: Колко строители ще оцелеят ?
26-07-2009 - 21:14:59
Абе какво стана със субсидираните от държавата жилища за военни? Безлихвени кредити, ала-бала... наем, наем, а като си изпълниш контракта ти го продават на остатъчна цена... как беше?
Бая се бяха юрнали връзкарите към Военното министерство март-април, ама намаза ли някой, не знам...
Re: Колко строители на жилища ще оцелеят ?
29-07-2009 - 18:47:19
И аз искам да знам...ама не дават информация.Приключили са набирането на оферти,сега оценяват,ще има бюджетни съкращения...нещата отиват на към другата пролет мен ако питаш...
Abu
Re: Колко строители на жилища ще оцелеят ?
29-07-2009 - 20:11:11
Поне двама от строителите, на които съм подизпълнител, ходиха до София да си осребряват връзките... Големи надежди, голямо чакане... предполагам и голямо лапане е паднало във Военното министерство. Ама всичките като са от една коза ярета - кого да предпочетеш? И в ГЕРБ се намират контакти, ама ще се отсее малко номенклатурата.
От една страна е добре да се поразпърди малко, че много онбашии станаха, но от друга - чакам пари, пък хората, за които работя, са все червени...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход