Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?

Публикувано от tsvetelinda 
Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 01:51:25
В задачата се пита:
Ако имате бюджет от 100 хил. евро какво бихте си купили -
1) Апартамент в новопостроена сграда -
говорим за що годе качествен строител със всичките му нови материали, инсталации, изолации, дограми и т.н., с новички, лъскави входове и пр., но където си цакаш за общите части като поп, не знаеш какво ще ти построят пред прозореца и дали ще ти асфалтират улицата пред входа
или...
2) Апартамент в стара (тухлена примерно) сграда -
тук входа е неугледен , асансьорите са стари, няма изолация, тръби, настилки, инсталации, баня и прочее са за ремонт, но пък плащаш за реалната площ на апартамента, зидовете са бая дебели, имаш нормални тераси и отделна кухня, имаш инфраструктура, абе изобщо апартамента си е издържал проверката на времето и с частичен или по-голям ремонт ще стане добър за живеене (не говорим за някаква руина, разбира се, а за 20 и повече годишен апартамент)

Какво смятате по въпроса? Кое си заслужава повече парите и мисленето?
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 09:00:07
Едно пояснение - забелязал съм, че любимите на всички ни брокери много често си измисля общи части и на старото строителство по обявите smiling smiley

И още нещо - старо строителство има блокчета по 4-5 етажа, в които няма асансьор (което за мен е плюс), а входовете може и да не са с мрамор и никилирани парапети, но понякога са по-чисти от новото строителство.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 14:57:26
А тия 100К кеш ли са или кредит? Щот ако са кеш - нито ново, нито старо в жилищен блок си заслужава. Къща на 10-20км извън града е единственото, което си заслужава.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 14:58:39
Стига с тия къщи на 10-20км извън града.
Може на човека да не му се пътува по два-три часа всеки ден.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 15:18:20
Защо 2-3 часа?! 10км извънградско се вземат за 10 мин макс. Е, после пак си в града и ти отнема толкова колкото и ако живееш в кварталите, примерно. Има села и села. От Звездица или Приселци до центъра на Варна са 10-15мин !
Които иска квадратура, простор, панорама, качество може да жертва малко повече време в път.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 15:25:52
Ами аз като знам къде работя в София и като си представя, че от която и посока да дойда в града не ми мърда 1 час в едната посока как да не се шашкам.
Е ако някой работи в Младост може да му е по-бързо пътуването, ако е живее някъде около магистрала Тракия.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 15:27:30
И друго много интересно се сетих да попитам - ако някой има 100 000 EUR, за чий х_й му е да живее в София?
Да ги инвестира в апартаменти или магазини и с парите от наема да ходи в някое спокойно селце да си клати краката по цял ден.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 15:40:22
Е, за София не знам. Аз за Варна само мога да коментирам smiling smiley Тук разстоянията не са чак толкова убийствени.
Но ако изборът ми само между различните апартаменти, аз бих избрала - тухла,с хубаво изложение, с луксозни общи части, асфалтирана улица и добра инфраструктура. Всичко останало е компромис. И новото и старото иначе си имат доста недостатъци, въпросът е с кое си готов да се примириш. Аз например не бих се примирила с 2 неща в старите тухлени сгради- едното е задължителното наличие на някоя луда бабичка, обикновенно отглеждаща -найсет котки и другото са мазетата. Мразя мазета, само мисълта за наличието на такова място, развъдник на мишки, хлебарки и паткани, ме изпълва с тих ужас. :-[
Новото и то не е идеално, зависи от предпочитанията, както казах.
Абе най-добре собствен парцел със самостоятелна къща. И разположението на стаите ще ти е по вкуса и изложението, и никой няма да ти трака с токчета отгоре в 3 през нощта.
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 15:42:27
gogo84 Написал:
-------------------------------------------------------
> И друго много интересно се сетих да попитам - ако
> някой има 100 000 EUR, за чий х_й му е да живее в
> София?
> Да ги инвестира в апартаменти или магазини и с
> парите от наема да ходи в някое спокойно селце да
> си клати краката по цял ден.


+1
Re: Ново или старо строителство с бюджет от 100 хил. евро?
30-04-2009 - 16:03:18
Гого,
Със 100000Е инвестирани в имоти не можеш да спреш да работиш.
Общите части към старото строителство ги измислят понякога брокерите, понякога собствениците. Не мога да преценя кои повече, но и за старо строителство като звъниш трябва да питаш, колко е само апартамента по нотариален акт.
Всяко предложение се гледа индивидуално и си е до конкретния човек.
Аз лично съм за старото.
Аз строител по-висок клас дограма от Рехау да слага не съм виждал на живо. Иначе в рекламни брошури на производители на по-скъпа дограма съм виждал нови сгради с тяхната дограма.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход