Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гараж,инвестиция,Варна

Публикувано от citoject 
Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 20:43:57
Колеги...моля за съвет.Мисля да закупя гараж с цел инвестиция,да го давам под наем.Мога да отделя 10-15 000 евро.Става въпрос за Варна.Проблема е ,че доколкото разбрах кмета е забранил промяната на статута на гаражите...Вярно ли е това?И Добра инвестиция ли ви се вижда?Мерси предварително.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 20:57:53
Инвестицията не е лоша, но все пак има значение къде се намира гаражът. 10-15000 евро за гараж във Варна не са малко пари, може да се купи на добро място, стига да се намери, че предлагането е доста оскъдно.
Промяната на статута наистина е забранена, чувам, че се намират начини, но е много, много трудно. За магазин едва ли ще стане, но евентуално офис, ателие...
Реално погледнато дори и като гараж да се дава под наем, едни 100-150 лв могат да се вземат, ако покупната цена е от тоя порядък
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 21:03:08
Не знам мислел съм и да говоря директно със строителна фирма...на зелено...Примерно както си е предвиден 20 м2 гараж да му пишат някакъв друг статут-да кажем магазин...не знам дали би било проблем.Нямам никакъв поглед върху тая сфера.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 21:07:16
Не съм специалист в областта, но не мисля, че може така да се сменя статутът на гаража. То, ако е имало възможност да не е гараж, едва ли щяха да го заложат в проекта като такъв, след като разликата в цената, в сравнение с едно ателие да кажем, е осезателна.
Нека си кажат специалистите, но мисля, че не греша.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 22:01:40
оня ден гледах обява на листче залепена на един вход. "давам подземен гараж под наем на ул "цар Асен" Цена: 50лв./мес."
Проблема със статута идва и от височината. гражите ги правят ниски, а има минимално изискване за височина на магазин. Сигурно си видял че има и доста голямо предлагане на празни магазини.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 22:01:46
оня ден гледах обява на листче залепена на един вход. "давам подземен гараж под наем на ул "цар Асен" Цена: 50лв./мес."
Проблема със статута идва и от височината. гаражите ги правят ниски, а има минимално изискване за височина на магазин. Сигурно си видял че има и доста голямо предлагане на празни магазини.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 22:05:01
Aз под 'подземен гараж' разбирам по-скоро 'паркомясто' . Именно заради височината не стават за магазин гаражите, но за друг тип помешение няма такива изисквания.
Въпреки това, не е никак лесно вече да се смени статут на гараж във варна вече. То си има и основателна причина за това, но явно корупционните механизми не са секнали напълно sad smiley
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 22:36:42
за инвестиция - не е много добра , ако искаш да печелиш от него...
колкото и да е хубаво мястото повече от 150 лв /мес трудно се взимат , май....
това е по-скоро за "затваряне" на пари(в хубавия смисъл)......цените винаги са били доста стабилни...
аз подземно паркомясто никога не бих взел......
по-добре се "понапъни" и си вземи с независим вход......

Иначе е умна идея . Ако човек се позамисли колите в града постоянно нарастват като брой , а паркоместата-не......
Повечето нови строители въобще не мислят за колите на собствениците.....
С две думи -хубава покупка е но не очаквай да те "храни"......нали ме разбираш
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 23:09:54
15000 ще са достатъчни за гараж с независим вход в някоя по-отдалечена централна част на града, но проблемът е по-скоро в ограниченото предлагане. Иначе паркоместа за тея пари могат да се намерят дори 2 за тези пари, но и аз като joro varna не мисля, че е добра идея.
Re: Гараж,инвестиция,Варна
19-02-2009 - 23:12:15
Както падат цените на самолетните билети сега, вземи отиди на една две екскурзии по света. Ще ти останат неповторими спомени. Повярвай ми. С парите които спомена нищо сериозно не можеш да направиш. Магазини в подблокови пространства има колкото искаш и повечето са празни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход