Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ В ОСНОВИТЕ НА НОВА СГРАДА

Публикувано от Анонимен потребител 
Анонимен потребител
ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ В ОСНОВИТЕ НА НОВА СГРАДА
08-04-2009 - 18:36:24
Моля, някой да даде съвет. Нова кооперация с удостоверение за ползване. Почти 1 година вече обитаваме кооп. Строителя е поставил 3бр. помпи за отводняване на подземния етаж-мазета, абонатна, серв. за асансьор, гаражи. Нормално ли е да не са отведени подпочвените води в ВиК мрежата, а да ни завещаят тези помпи за вечна поддръжка и подмяна. В кой век живеем! Всичко това ми изглежда някак ненормално-ново строителство в София, изградена инфраструктура....и ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ.
Ще чакам отговори, съвети, коментари .... всичко с нетърпение.
Re: ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ В ОСНОВИТЕ НА НОВА СГРАДА
08-04-2009 - 21:00:36
Манастирски блата предполагам? Би трябвало да има хидроизолация и дренаж, но ако нивото на канализацията е над нивото на дренажа, става твърде сложно и скъпо... Но дори и тогава ми се струва че би могъл да предвиди една попивна яма в която да се отвеждат дренажните води и дренажна помпа само в нея, не в мазето. То това да е проблема, кой знае колко скрити дефекти има още.
Re: ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ В ОСНОВИТЕ НА НОВА СГРАДА
08-04-2009 - 21:07:33
И аз съм имал подобен случай и единственият начин беше изпомпване , заради денивелацията , както каза колегата преди мен . Беше пак на жилищен блок , но преди около 10-на години .
Re: ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ В ОСНОВИТЕ НА НОВА СГРАДА
08-04-2009 - 23:09:27
Има ли високи подпочвени води има и помпа. Няма нищо страшно, какъвто и дренаж да има, няма ли наклон, водата се изпомпва. Помпите се включват автоматично и няма проблеми освен при извънредни случаи.
Re: ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ В ОСНОВИТЕ НА НОВА СГРАДА
08-04-2009 - 23:21:00
avatar
др. Иванов Написал:
-------------------------------------------------------
> Има ли високи подпочвени води има и помпа. Няма
> нищо страшно, какъвто и дренаж да има, няма ли
> наклон, водата се изпомпва. Помпите се включват
> автоматично и няма проблеми освен при извънредни
> случаи.


Има блокове, строени на минимално отстояние от реките. Не се учудвам, че помпите са оставени. Новодомецът не може да разбере какъв късмет има. Трябва да ги гледат като зениците на очите си..
Abu
Re: ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ В ОСНОВИТЕ НА НОВА СГРАДА
09-04-2009 - 19:08:54
Миналата година правиха такова нещо в една кооперация Възраждане, Варна. Водата изби след наливането на подложката и след 3/4 от основите. Строителят нямаше как да преработва проекти в движение и остави на помпи, защото парцелът беше 100% застроен (нямаше място дори за дренажен кладенец).
Според мен проблемът е никакъв, ако се сключи някакъв абонаментен договор за поддръжка на помпите (да се поглеждат веднъж-дваж годишно) плюс една резервна или да се осигурява от поддръжката при нужда. Агрегат за независимо захранване е малко прекалено, но пък зависи какви разходи може да поемат съкооператорите. Като харчене на ток не са нищо особено, като шум - зависи кой как ги е монтирал, а също къде и какъв им е производителят. По мои наблюдения, най-калпавите са италианските...
Точно щото сме 21-ви век такова решение не е толкова ненадеждно, както в миналото. Представете си, че на доста кооперации и фекалните им води са с помпи - те какво да кажат?! Да не говорим за хидрофорите - толкова масово са навлезли, че вече никой не ги смята за ненормални (а то изпомпването на води от сутерена е доста по-слабо натоварващо от един хидрофор).
Re: ПОМПИ ЗА ОТВОДНЯВАНЕ В ОСНОВИТЕ НА НОВА СГРАДА
09-04-2009 - 19:36:48
На тая тема вече отговарях някъде из другите форуми.Нищо им няма на помпите,само механизма за автоматично пускане трябва да е изряден.Самите помпи...се нуждаят от съвсем нормална профилактика веднъж в годината и това е.Ресурсът на една качествена помпа е хиляди часа работа.Сега...ако строителя е напазарувал нещо китайско на "прИмоция"...няма спасение...обречени са.Но читавите работят безпроблемно с години.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход