Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сделка или не??

Публикувано от Michona 
Сделка или не??
07-02-2009 - 10:30:38
Опитвам се от известно време насам да взема правилното решение....
харесахме едно апартаментче, обаче на първо четене не успяхме да постигнем споразумение за цената със собственика. В същност, дори не сме се пазарили кой знае колко. Бяхме се обърнали към АНИ по конкретна обява. Ден след огледа обаче ни уведомиха, че апартамента който сме гледали не е повече на разположение, капариран бил от друг клиент (нещо в което дълбоко се съмнявам, тъй като въпросната обявата продължава да се публикува и актуализира и до ден днешен). Предложиха ни идентичен, на по-висок етаж, с по-добро изложение и съответно на малко по-висока цена, което като цяло ни устрои. Оказа се обаче, че цената обявена от брокера се разминава с 3-4хилки от цената на строителя, т.е. брокера се бил ''объркал'' и подбил стойността на имота. Последвалите преговори за споразумение не бяха ползотворни, в резултат на което всеки пое по пътя си и сделка не се състоя. Няколко седмици по-късно, най-изненадващо получихме ново позвъняване от брокера. Преговарял бил самоинициативно още веднъж въпроса със строителя и успял да го склони с/у евентуална по-висока първа вноска от наша страна да ни предложи имота на по-ниската цена. Та в случай, че все още сме проявявали интерес да сме заповядали...
Факт е, че към настоящия момент не сме попадали и на 1/2 толкова добра оферта. Апартаментчето покрива 90% от изискванията ни (които и без друго никак не са малко), с няколко думи - любов от пръв поглед :loveu:
Истината обаче е, че нямам доверие в посредниците. Притеснява ме и факта, че обекта е на етап груб строеж, а строителната фирма не е сред водещите в областта.

За справка...наш доверен строител с утвърдени позиции на пазара ни предлага на 100тина метра по-централно място в града, кажи-речи същата квадратура, на същ етаж с малко по-кофти (североизточно) изложение и с 9000Е повече....
Все още не сме взели крайно становище по въпроса...а аз лично се разкъсвам м/у разума и сърцето, та ми било полезно и интересно да прочета нечие друго странично безпристрастно мнение по темата.
Re: Сделка или не??
07-02-2009 - 11:08:38
Michona Написал:
-----------------------------------------------------
> Истината обаче е, че нямам доверие в посредниците.
> Притеснява ме и факта, че обекта е на етап груб
> строеж, а строителната фирма не е сред водещите в
> областта.
>


А,какво за вас е"водеща фирма"?Защото една такава замъкна доста хора за носа, в един "град на мечтите"/на химерите/.И какво събуди недоверието ви в посредниците?




та ми било полезно и интересно да прочета
> нечие друго странично безпристрастно мнение по
> темата.
>


Такова нещо,като "безпристрастно мнение" и "независими кандидати" НЯМА!

*stop*
Re: Сделка или не??
07-02-2009 - 13:16:43
Харесай си квартал и отдели един уикенд да го обиколиш.Разпитай по строежите,вземи телефоните на строителите,виж какво се продава и договаряй пряко.Не се занимавай с такива посредници,дето "объркват" цените с 3-4 хиляди...това е тактика за ловене на шарани.Разчита се,че като харесаш жилището,ще си склонен да платиш малко отгоре.
Номера от селските вечеринки общо взето.Ти представяш ли си ако брокерите по петролните фючърси започнат да "объркват" цените с по 30-40 цента на барел......
Re: Сделка или не??
07-02-2009 - 14:24:11
Ами, номера с огледа на района и директия преговор с изпънителя го практикувам вече близо година. Смея да твърдя, че почти не е останал стоеж непроверен, но за съжаление няма голям избор на това което търсим. Или не ни устройва квадратурата или цената или разположението...отделно една част от стоителите ми споделиха директно, че на тоя етап нямали намерение да продават.

Що се касае до ''водеща фирма'', имах предвид, че фирмата е така да се каже ''прохождаща'' в строителния бизнес. Регистрирана е сравнително скоро и всичко на всичко има 2 обекта ''на кръст''. Не стоят зад солидно име, нямат лъскави офиси и забележителни постижения зад гърба си...доколкото това изобщо може да бъде определящ фактор и гаранция за стабилност в случая.

... под ''безпристрастно'' мнение, визирам мнението на страни, които не са пряко въвлечени в случая и няма да извлекат полза/загуба при евентуално сключване/не-сключване на сделката.
Re: Сделка или не??
07-02-2009 - 15:51:32
като гледам темата Сделка или не ..... си мисля накрая да не предложат на купувача - СМЯНА НА КУТИИТЕ
Re: Сделка или не??
07-02-2009 - 16:19:41
Michona ,
Според мене второто позвъняване за същия апт., несъмнено потвърждава , че всичките предложения са "игра за по-голяма печалба". Не се хващайте на уловките им.
Не ви съветвам да вземате североизточно изложение , само заради името на фирмата.
Аз навремето купих на "дупка" от за парви пат регистрирана строит.фирма, която току що беше започнала два строежа. Всичко за върши успешно и без прецеденти.
Ако цената е добра за груб строеж, то настоявайте за първата цена и не се плашете от " капарирано от друг".
Вие самият разбирате, че опитват всякакви методи за увеличаване на цената !
Re: Сделка или не??
07-02-2009 - 16:48:51
За да купиш апартамент в груб строеж с относителна неяснота дали е осигурено финансиране за завършването му (явно е -щом предлагат дисконтиране на цената при увеличена първа вноска) и към него прибавиш и емоции (любов от пръв поглед) при покупката си е чиста авантюра.... А и те са си скъпо удоволствие....

И една стара поговорка "Никога не влизай с пълен портфейл в магазин за хранителни стоки, когато си гладен..." winking smiley

Казвам го с най-добри чувства ! smiling smiley
Re: Сделка или не??
07-02-2009 - 19:27:29
Работата е там, че независимо от ''компромиса'' който правят с цената не ми се струва много разумно да плащаме по-висока първоначална вноска за нещо дет' си няма покрив даже още. В крайна сметка, при едно неблагоприятно стечение на обстоятелствата оставаме в доста по неизгодна позиция - с олекнала банкова сметка и безполезна купчина слепени тухли. Докато в обратния случай, при евентуала невъзможност от наша страна да изплащаме бъдещитете си задълженията позицията на строителя остава значително по-изгодна - с усвоена първоначална вноска и завършен имот за продан.
Нямам голям опит във воденето на преговори и незнам дали това е обичаен подход при такива споразумения, но оставам с усещането, че строителят изисква по-голяма първоначална вноска за сметка на минимална отбивка от цената само и само за да не е ''капо''. Искренно се надявам, че бъдещето на обекта не се решава от няколкото хиляди евро в повече, взети с първоначалната вноска. В тоя ход на мисли се чудя дали изобщо да повдигам въпроса и дали ще съм в правото си, наред с договорената по-ниска крайна цена да настоявам и за разумна първоначална вноска ненадвишаваща 30-40% от общата стойност, поне докато обекта не се сдобие с А14.
Re: Сделка или не??
08-02-2009 - 20:29:40
Сега щи кажа кво да направиш.... тва щи струва 2.5% от една каса бира!!!!
Съвсем сериозен съм!

НЕ КУПУВАИ СЕГА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Цените в софия до 2 години ще са на 50% от сегашните!


п.п
Щом ти иска по голяма първа вноска значи НЯМА КИНТИ !
Щом сега няма значи няма и да проима!

Не слушаи колегата(брокера)....... всички са гладни и са готови и маиките да си продадът за една комисонна !!!
Re: Сделка или не??
09-02-2009 - 10:52:15
Как така Брокера ще сбърка цената.Не се занимавай с тей паляци *stop*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход