Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

нова виза за строителство

Публикувано от ghost13 
нова виза за строителство
23-12-2008 - 18:35:22
здравейте на всички
имам един тъп въпрос с повишена трудност
днес си взих визата и се изненадох от зеленото защриховано квадратче в което мога да строя
парцела е с лице 16 м и дълбок около 60 м
мястото в което мога да строя е на 3 м от съседните имоти което е ОК
на 3 м от стара постройка / която ще се беда / и това е ОК
но след тези 3 м е ограничено на 12/13 м а докрая на парцела има още най-малко 30 м.
т.е имам много място назад но излизам от зеленото квадратче
та въпросат е мога ли да искам издаването на нова скица за да мога да местя свободно къщата в дълбочина като спазвам ограничителните 3 м
благодаря

Re: нова виза за строителство
23-12-2008 - 19:04:09
виж си коефициента на застрояване.И при ограничение по 3м от двете страни имаш свиване 1:3 след 14 метра иначе ако кинта позволява можеш и по дълбока застройка.Но свиваш след 14тия метър.Иначе изискването за дълбочина е 5м.Предполагам че говориш за еднофамилна къща и нямаш 8 етажна града зад гърба си тогава прочети ЗУТ има доста големи отдръпвания съгласно височините.Има значение и какво е построено около тебе или за какво е предвидено.Така наизуст не може точно да се тълкува.
Re: нова виза за строителство
03-01-2009 - 19:16:05
След 14м се отсъпва от трите метра,със 30см на всеки метър,и така докато стигнеш до 5м от страничната регулация,след това линията се изправя..Ограничението ти е 5м от дъното на парцела,кинта,и плътноста..В общините много пъти поставят такива глупави застроителни петна,щото не милсят...Трябва да си извадиш нова виза..Доста пъти ми се слчувало...А пък ако искаш точен отговор,конкретно за твоя случай,ще ти кажа как ми е maila,да ми пратиш сканираната виза...
Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход