Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?

Публикувано от dragul 
Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
05-11-2008 - 23:40:27
Здравейте.Имам един парцел в "Детски град" Панчарево.Мислим със жена ми скоро да почнем да строим къща.Но много ни притеснява че през едното ъгълче на парцела минава далекопоровод 20кв.Четохме доста относно вредата от далекопроводите но предимно пише за тези които за високо напрежение над 110кв.Тези 20кв се водят средно напрежение.Опасни ли са за здравето?Прилагам и примерна скица на парцела да си кажете мнението.МАлко сме параноя по тези въпроси(примерно дали е вредно да готвим в тефлонов тиган и друго подобни smiling smiley

Благодрим ви предварително за мненията!
Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
06-11-2008 - 00:43:43
Определено не е най-здравослпвното място на света
Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
06-11-2008 - 07:42:16
много има писано по въпроса из западните медии, особенно за риска от рак, левкимия. В заключение повечето пишат че връзка няма, но все остава привкуса и въпроса "е защо тогава се повдига въпроса"..

потърси в гугъл "power lines health risk"
Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
06-11-2008 - 09:13:08
avatar
naughty Написал:
-------------------------------------------------------
> много има писано по въпроса из западните медии,
> особенно за риска от рак, левкимия. В заключение
> повечето пишат че връзка няма, но все остава
> привкуса и въпроса "е защо тогава се повдига
> въпроса"..
>
> потърси в гугъл "power lines health risk"

абе сигурно е врено, ама това означава всички машинисти от ЖП транспорт да са болни от левкимия - и там е 20 КВ. и при това е доста близо smiling smiley

Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
06-11-2008 - 12:30:27
НЕ би трябвало да има никакви вредни последствия, поне не и от далекопровода.

[imoti.obiavi.biz]
Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
06-11-2008 - 13:38:37
Със сигурност не е добре - никое лъчение не е безвредно, но те са толкова много, че няма как да се предпазим от тях на 100%. Затова и има минимални санитарни отстояния от далекопроводи. Спазете ги и даже избягайте максимално далеч в парцела и не се притеснявайте. А човека дето ви дава за пример машиниста не е прав - той прекарва на работа само определен брой часове, има отпуски и почивни дни, а едно дете ще прекарва там 24 часа. После 20кв. никак не е много. Имайте предвид и това, че след време провода ще се вкара в земята, което намалява интензивноста на лъчението. А пълна защита от лъчения неможе да има.
Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
06-11-2008 - 13:58:56
Благодаря ви за мненията.И аз мисля че би трябвало да се вкара под земята защото около нас парцелите се намирад под самата жица и малко трудно ще им се получат строежите за вбъдеще(се още са пусти парцели).Днес говорих с човек който е запознат със електромагнитните полета и той каза че от 20кв не трябва да се притесняваме за здравето си.По скоро е опасно ако се скъса...Както и да е, аз продължавам да се интересувам по темата!
Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
07-11-2008 - 11:37:42
Аз съм завършил комуникационна техника и технологи в ТУ(ВМЕИ). Не знам познатия Ви какво е завършил, но ако мисли че 20kV са безопасни, да ходи да си сложи главата в микровълновата печка... тя е с много по-малка мощност (напрежение - за да съм коректен). Разбира се всичко зависи от отстояния, интензитет, интерференция и прочее, но истината е, че все още не е изучено въздействито на магнитните полета върху хората. Не бива да се забравя и т.нар крачково напрежение. При големи крачки възниква потенциална разлика между двата крака на човек, и би могло през тялото да протече ток. При 20kV може би няма да е опасно, но няма и да е приятно...
Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
07-11-2008 - 12:26:00
Разбира се че е опасно 20кв но ако си в непосредствена близаост до тях.Стълбовете са високи а жиците минават по границата на имота в единя му ъгъл.Самия стълб е в имота на друг човек.Трябва да говоря с него.Ходил съм там поне 20 пъти и не съм забелязъл като ходя да ме хваща ток smiling smiley .Моети "проучване" продължава smiling smiley
Re: Опасен ли е 20kv далекопровод за здравето?
07-11-2008 - 13:31:46
The California EMF project is just winding up. It has now released its findings. In its evaluation, it concludes magnetic fields likely cause childhood and adult leukemia, adult brain cancer, spontaneous abortions ,and ALS. The evaluation further concludes that magnetic fields possibly cause childhood brain cancer, female and male breast cancer, Alzheimers disease, suicide, and heart problems.

[www.powerlinefacts.com]

абе я го продай това парцелче и не рискувай..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход