Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съгласие от съседи на две съседни имота?

Публикувано от Didona74 
Съгласие от съседи на две съседни имота?
20-10-2008 - 23:23:49
Здравейте,
Собственик съм на имот в София, като според Устройствения план за района за моя парцел и този на съседите е позволено да строим на калкан. Със съседа искахме да изберем строител и да обединим парцелите за застрояване срещу обезщетение. Но съседа има какви ли не искания, и ппрез месец си променя желанията.
Питам Ви ако си подпиша самостоятелно Договор за строеж срещу обезщетение със стритоел трябва ли до получа съгласие от въпросния съсед за строежа?
И При кои случаи съм длъжна да искам съгласие от съседите от ляво, от дясно от мен или тези които са зад моята къща?

Благодаря Ви предварително!
Re: Съгласие от съседи на две съседни имота?
20-10-2008 - 23:55:36
Колкото е по-голям парцела, толкова е по-добре за всички.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Съгласие от съседи на две съседни имота?
24-10-2008 - 19:07:35
Абе със криви партньори трудно се работи ....
Re: Съгласие от съседи на две съседни имота?
28-10-2008 - 19:22:34
Неможете ли да си направите договорче и така няма на каде да бяга комшалъка
Re: Съгласие от съседи на две съседни имота?
28-10-2008 - 22:53:25
Didona74,
как от устройствения план разбра , че ви е позволено да застроявате на калкан?
Това е много интересно!
Ако говориш за ПУП (Подробен Устройствен План), който е в сила, това е друг въпрос.
Може би във вашия ПУП са предвидени сгради разположние на калкан точно на границата на имтите ви. Така ли е?
Дори да е така, пак трябва съседа ви да даде нотариално заверено съгласие, след което да се издаде от общината виза за проектиране и т.н......!
Ако калкана стъпва малко на "чорчик", т.е. влиза в негвия терен, нищо не става без негово съгласие!
Re: Съгласие от съседи на две съседни имота?
30-10-2008 - 09:48:59
Зависи дали влизаш в неговия имот и на колко остояваш от имота му. За всяка построика има минимално разстояние от другия имот което трябва да се спазва - впротивен случаи е в правото си да поиска дори и събаряне (но тук се наместват и други фактори).
Re: Съгласие от съседи на две съседни имота?
03-11-2008 - 17:13:58
Здравейте, исках и аз да попитам - защо при одобрен ПУП за калкани трябва пак да се питат съседите за тези калкани ?! Нали вече е имали едно обявяване на тези калкани и те не са възразили тогава ?
И друго - също за сутерена трябва да се иска съгласие от съседите да се строи максимално до регул. линии на парцела ? И от кои съседи в случая ?
sad smiley
Re: Съгласие от съседи на две съседни имота?
04-11-2008 - 11:54:04
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход