Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.

Публикувано от sara_s 
Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
25-10-2008 - 20:26:00
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> на кое казваш нормален ред.....?
> нас криза ни не лови .....защото сме 100 години
> назад и 40 години в ляво

Аз мога само да изкажа мнение и то е:
Нормално е, че безплатен обяд няма,
но не е нормално да си плащаш, а насреща да не получаваш нищо, но всички да ти набиват в главата , че това даже ти е много.
Нормално е когато имаш добри идеи да ги реализираш,
Не е нормално цялата система да ти пречи за реализацията им, а накрая да ти кажат, че ти не си се приспособил към обстановката.
Тук някой ще каже, че всеки трябва да се оправя индивидуално, да ама това щеше да е така, ако живеехме в анархия, а не в така нареченото демократично общество.
Нормално е Държавата да има приоритети за развитие като, селско стопанство, туризъм, промишленост и да им създава благоприятен климат .
Не е нормално Държавата в лицето на нейните управници да твърди, че приоритет е селското стопанство и туризмът а в същото време да се спират всякакви субсидии и кредити за тези отрасли. За селското стопанство нямам думи - там мизерията е пълна и скоро няма да се оправи, а за туризма- били сме се пренаселили с хотели и хотелски комплекси, да ама къде? - на морето и в Банско, това ли е цялата ни Държава мега комплекси в които никой не иска да стъпи. Сякаш нямаме толкова много прекрасни кътчета където може да се предложи истински туризъм а не неомутренски барок.
Нормално е банките да застават зад креативни проекти, което би развило икономиката и би донесло на банките сигурна печалба.
Не е нормално да се раздават безразборни жилищни и потребителски кредити, а за бизнес- проектите пари да няма. Какво стана - Банките станаха по-бетер и от заложните къщи - мега агенции за недвижими имоти. После били виновни хората, че не можели да си погасяват кредитите, е от къде да ги погасяват като икономиката не се развива, за нея пари няма. До колкото съм запознат когато се е зародила идеята за банките от Тамплиерите идеята им не била точно такава, каквато е днешната световна ситуация. А може би точно за това са били низвергнати толкова века.
И на последно място в моите расъждания, че ние ще го отнесем най- яко, защото май влязохме при големите играчи неподготвени. Всички ни убеждаваха, че сме готови за ЕС, е кое ни е готовото - може ли на едно дете, което едва се е научило да чете да го пуснеш да прави голям бизнес, нищо че е прескочило нормалния си процес на развитие.
Това бяха само ръсъждения, въпросът е как да се измъкнем взаимно от блатото без да разчитаме на тоя и оня. Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме, друг начин мисля, че няма.





Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
25-10-2008 - 20:53:32
Да бе тия пък дето ги споменаваш "големите играчи: са цъфнали и вързали. Системата им не е лишена в по-голяма или по-малка степен от нашите недостатъци , Корупцията и далаверите с ДДС например не сме ги измислили ние. Аз лично смятам че за сега ние сме донори за EC и членството ни в това ТКЗС, което рано или късно ще се разпадне с наша и ли без наша помощ (ако ускорим процеса ще ни бъдат някога благодарни, че сме ги ощипали и събудили от заспиване зад волана) за сега почти нищо положително не е донесло нито за икономиката нито за отделния човечец. Разходи се до UK и ще се убедиш че все си си същия източноевропейски цървул в тяхните очи, е останалите са малко по-толерантни, но при случей когато трябва да избират при прочие равни условия ти винаги си губещия. За осъзнаването на ситуацията, че сме на ръба на пропаста и ни дели една крачка от точката на невъзврата и за мобилизацията за оцеляване напълно те подкрепям. За съжаление не виждам реална алтернатива за някъкви глобални позитивни сдвигове - няма кой да застане зад това, имахме шанс, но си го пропиляхме с тия комсомолци като Серегата и ония дето никога не им стигат имотите. Жалко за хубавата държавица и за обикновенните почтени хорица дето са обречени да теглят вечно, абе объркана работа ! :cry:
Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
25-10-2008 - 22:22:06
sara_s Написал:
-------------------------------------------------------
> dival Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > на кое казваш нормален ред.....?
> > нас криза ни не лови .....защото сме 100
> години
> > назад и 40 години в ляво
>
> Аз мога само да изкажа мнение и то е:
> Нормално е, че безплатен обяд няма,
> но не е нормално да си плащаш, а насреща да не
> получаваш нищо, но всички да ти набиват в главата
> , че това даже ти е много.
> Нормално е когато имаш добри идеи да ги
> реализираш,
> Не е нормално цялата система да ти пречи за
> реализацията им, а накрая да ти кажат, че ти не си
> се приспособил към обстановката.
> Тук някой ще каже, че всеки трябва да се оправя
> индивидуално, да ама това щеше да е така, ако
> живеехме в анархия, а не в така нареченото
> демократично общество.
> Нормално е Държавата да има приоритети за развитие
> като, селско стопанство, туризъм, промишленост и
> да им създава благоприятен климат .
> Не е нормално Държавата в лицето на нейните
> управници да твърди, че приоритет е селското
> стопанство и туризмът а в същото време да се
> спират всякакви субсидии и кредити за тези
> отрасли. За селското стопанство нямам думи - там
> мизерията е пълна и скоро няма да се оправи, а за
> туризма- били сме се пренаселили с хотели и
> хотелски комплекси, да ама къде? - на морето и в
> Банско, това ли е цялата ни Държава мега комплекси
> в които никой не иска да стъпи. Сякаш нямаме
> толкова много прекрасни кътчета където може да се
> предложи истински туризъм а не неомутренски барок.
>
> Нормално е банките да застават зад креативни
> проекти, което би развило икономиката и би донесло
> на банките сигурна печалба.
> Не е нормално да се раздават безразборни жилищни и
> потребителски кредити, а за бизнес- проектите пари
> да няма. Какво стана - Банките станаха по-бетер и
> от заложните къщи - мега агенции за недвижими
> имоти. После били виновни хората, че не можели да
> си погасяват кредитите, е от къде да ги погасяват
> като икономиката не се развива, за нея пари няма.
> До колкото съм запознат когато се е зародила
> идеята за банките от Тамплиерите идеята им не била
> точно такава, каквато е днешната световна
> ситуация. А може би точно за това са били
> низвергнати толкова века.
> И на последно място в моите расъждания, че ние ще
> го отнесем най- яко, защото май влязохме при
> големите играчи неподготвени. Всички ни
> убеждаваха, че сме готови за ЕС, е кое ни е
> готовото - може ли на едно дете, което едва се е
> научило да чете да го пуснеш да прави голям
> бизнес, нищо че е прескочило нормалния си процес
> на развитие.
> Това бяха само ръсъждения, въпросът е как да се
> измъкнем взаимно от блатото без да разчитаме на
> тоя и оня. Даваите да се хващаме взаимно за косите
> и да се издърпваме, друг начин мисля, че няма.
>
>
>
>
>
>
Изхода е хората да се хванат да работят здраво,а не да разчитат на бързи и лесни печалби.България трябва да произвежда повече продукти,а не само да консумира.
За да се оправят нещата трябва българите да имат по-голямо съзнание ,а не всеки да гледа да прецака другия.И защо ни спират субсидиите,ами защото пак се опитваме без нищо да правим да получаваме на готово.Грешката е в манталитета ни,защото искаме да спечелим бързо лесни пари.Ето Ви един пример с комисионите на брокерите-лесни пари спечелени на гърба на хората и то на заблудени хорица,които и комисионата ще изплащат 20-30 г.
Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
25-10-2008 - 23:33:54
пак се обърна темата за брокери ...
тук просто трябваше да се говори за нормалната ситуация в ненормалната държава
защото които и да е народ-особенно в днешно време не би изтърпял унижението 20 години да го лъжат че е в преход
много се заблуждавате ако си мислите че някои политик мисли за обикновенните хора-това никога не е било няма и да бъде
самата държава се управлява от върхушка скрита дълбоко и замаскирана в сянка
изнасят се всякакъв вид природни богатства или исторически ценности, но за сметка на това се внасят китаиски боклуци
сенчестото управление не би желало българина да има пари-напротив тои трябва винаги да е беден-децата му да са бедни а внуците му евентуално-средни
защото на бедния човек каквото и да му дадеш все е добре дошло
българина се класифицира като алчен индивид стемящ се само и единственно към материалното - а истината е в едно изречение- беден човек жив дявол
и изобщо не мога да се съглася че видите ли трябва здраво да бачкаме-това бил изхода- глупости
много е лесно да се говори за работа проснат пред компютъра
трябва труда на хората да е платен и то добре- да се увеличи заплащането а не труда ...простата аритметика показва че заплащането на час би било удачен вариант
защо ли в БГ никои не е съгласен да плаща на час , а политиците изобщо не обръщат внимание
имах идея да се оправим за 24 часа ...но.....-нека всички минерални извори в БГ и деиностите произтичащи от тях да бъдат само и единственно държавни
само от износа на мин вода ще връзваме бюджет за две год напред
да не говорим за за другите деиности
абсолютно веднага премахване на всички данъци и оставане на един единствен ДДС които твърдо да е 25%
веднага премахване на винетките(като оправят пътищата пак ще палтим -нали така)
намаление на акциза върху горивата , че ми писна един барел петрол да е 67долара , а аз за един резервоар да давам пак толкова
не се заблуждаваите в БГ има страшно много пари, но те никога няма да стигнат до хората
какви са тези гета в големите градове, какви са тези кучета , ами всичко това е болести...
какви са тези учители със 150-200 евро заплати , а после виним собствените си деца ,че нямат възпитание и пишат на шлокавица...
знаете ли какво предстои ...имотите не са наи големия кахър там е ясно-докато не кажат шестаците нищо няма да се случи...
предстои наи крупната измама и тя е с пенсионните фондове - извинете че така директно ви го казах....но по телевизията няма да го кажат
мога да напиша книга ....но...на кои му пука ..Азис победи !
Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
26-10-2008 - 09:50:23
Аз не мисля, че трябва да се помага. Всеки е имал глава на раменете и да е мислил. Значи , когато аз съм си правил сметката, че трябва да се действа разумно са ми пречили да се развивам. Сега пък аз вместо да помагам ще се опитам да се възползвам.
Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
27-10-2008 - 21:55:02
Някои са се хванали вече, та и криза не мож ги раздели :}
Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
28-10-2008 - 14:26:35
avatar
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не мисля, че трябва да се помага. Всеки е имал
> глава на раменете и да е мислил. Значи , когато аз
> съм си правил сметката, че трябва да се действа
> разумно са ми пречили да се развивам. Сега пък аз
> вместо да помагам ще се опитам да се
> възползвам.
>

А не можеш ли да направиш и двете? Хем да помогнеш, хем да се възползваш? Все пак, в два различни сегмента сте с "пишман спекулантите"....... winking smiley
Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
28-10-2008 - 14:51:30
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз не мисля, че трябва да се помага. Всеки е имал
> глава на раменете и да е мислил. Значи , когато аз
> съм си правил сметката, че трябва да се действа
> разумно са ми пречили да се развивам. Сега пък аз
> вместо да помагам ще се опитам да се
> възползвам.
>

Напълно подкрепям. Защо трябва да се помага на тези които са допринесли за кризата с неразумните си дейсрвия?!?! Това би пречило на нормалния ход на нещата, а именно да оцеляват и вървят напред умните, работливите и пресметливите, а не безотговорните, алчните и глупавите тоест Естествен подбор.
Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
28-10-2008 - 16:02:14
Пазарната икономика е затова

да регулира пазара. Ако си бил глупав- нямаш място на този пазар
Re: Даваите да се хващаме взаимно за косите и да се издърпваме от блатото.
28-10-2008 - 20:13:02
Това е пазарна икономика както каза кузманин слабите тези които не си правят добре сметките отпадат, другите просперират. Мина времето когато всичко беше държавно и се борихме всички за спасението му smiling smiley

[lechitel.info] [tq-jenata.com] [testovebg.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход