Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мнения за последния етаж от сграда НС

Публикувано от Zrfv 
Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 10:00:23
В процес на събиране на оферти и преговори сме за обезщетение с/у отстъпено право на строеж. Желанието ни е жилищната ни част да е на последните етажи. Принципно съм наясно с основните предимствата (гледка, простор) и недостатъците (скосове и евентуални течове от покрива). Ако пропускам нещо, ще съм благодарен да ме поправите.
Основните ми опасения са най-вече от течащ покрив. Не съм запознат как стоят нещата в подобен случай. Как и за чия сметка се ремонтира покривът? Някой сблъсквал ли се е с проблема? Понеже работата се върти около мезонети, дали е по-подходящо да се изпълни плоската част на покрива като панорамна тераса? Поне да е ясно кой ще поддържа една немалка част от покрива smiling smiley

Благодаря предварително за мненията и препоръките winking smiley
Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 13:45:10
След построяване,10год.гаранция държи строителят.Според мен е по-добре да е покрив,а не тераса.За терасите ползват основно фаянс,а той не е подходящ за открито,за фугите и как се влияят от атмосферните условия въобще не искам да споменавам.Най-добре да са продукти създадени точно за покривните пространства.Хората са го измислили.Гледай,когато стигнат до покрива,да си организираш присъствие на човек/познат,нает от теб/,който да присъства и надзирава изпълнението.В нета има достатъчно информация за видовете покриви и технологията на изпълнението им.Може да се запознаеш предварително,след като разбереш какво точно ще ползва строителя.Ако материалите и изпълнението са качествени няма от какво да се безпокоиш.
Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 14:38:16
На последния етаж вероятно ще имаш малко по-големи разходи за отопление.
Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 14:46:46
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> На последния етаж вероятно ще имаш малко по-големи
> разходи за отопление.

Това не ме плаши, а и все пак има изолации за тая цел.

Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 14:47:32
Не си живял явно на последен етаж!Не точно,там осветяването/ослънчаването/ е много по-добро и за разлика от долните етажи,където изложението е от основно значение,покрива е ослънчаван целодневно/за целта трябва да има слънце winking smiley /
Цял живот гледам да съм по последните етажи,поради ред причини.Сега съм на предпоследен и нещо все ме човърка sad smiley .Кога ли съседа англичанин ще реши да продава!
Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 14:53:03
Да, това със слънчевата светлина пропуснах да го спомена, но също го отчитам като едно от предимствата, най-вече, защото ще влиза целодневно слънчева светлина по последните етажи.
Иначе изложението се очертава като Ю/И и С-С/З за момента
Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 15:02:50
Един приятел в момента се нанася на 1-во подпокривно ниво, над него има ателие. Блока взе Акт. 16 преди има няма 4 месеца, без много забавяния. Пича има огромни ядове с покрива, отвсякъде течове. Строителя постоянно коригира нещо и пак излизат на друго място. Не си слагай такъв таралеж в гащите! Аз пък съм живял в ЕПК на последен етаж, отгоре има етаж с тавани. Като се прецака покритието на покрива, ни се разказа играта.

Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 15:48:00
avatar
Всеки от живущите има ид. част и от покрива, така че, когато протече, трябва всички да плащат. Зависи какви са ти комшиите- при неразбирателство, тъй като първо ти ще патиш, ще трябва да си го оправиш, а после да си търсиш парите от тях. Направи ли се на панорамна тераса, първо, не можеш да спреш когото и да било да си прави барбекю на нея, и второ- ще обвинят теб, че ползвайки я, си повредил покрива.
Ако имаш възможност да наложиш на строителя да го направи скатен и да го обшие с листове метал, няма да имаш проблеми.
Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 17:55:47
Zrfv, каква точно ще бъде топлоизолацията на покрива? Из форума бях чел, че при къщите се губи повече топлина през него, а не през стените. За съжаление не мога да открия темата, дано някой специалист по изолации даде повече инфо.

djijko, около половин година съм живял на последен етаж и беше голям студ. Не зная дали точно етажът беше причината, но поне аз така си въобразих. Може и да греша, но покривите на новото строителство с тези големи наклони не виждам как ще позволяват на слънцето да огрява задните скатове и те ще остават в сянка. Още повече пък през зимата, когато лъчите падат косо.
Re: Мнения за последния етаж от сграда НС
13-10-2008 - 18:41:28
avatar
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------

> djijko, около половин година съм живял на последен
> етаж и беше голям студ. Не зная дали точно етажът
> беше причината, но поне аз така си въобразих. Може
> и да греша, но покривите на новото строителство с
> тези големи наклони не виждам как ще позволяват на
> слънцето да огрява задните скатове и те ще остават
> в сянка. Още повече пък през зимата, когато лъчите
> падат косо.

Мисля си, че изолирането е най- важното. Ако приемем да се топлим през покрива, през лятото ще е ад, а през зимата- пак, но с обратен знак!
Наклонът е хубаво нещо- да не задържа водата........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход