Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас

Публикувано от Justy 
Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
07-10-2008 - 15:51:44
07 октомври 2008 /
Бивш учител от Англия купи 150 изоставени селски къщи във Врачанско. Той наема български работници, които ремонтират сградите, а след това ги продава на британски семейства.
Благодарение на самоукия брокер Дейвид Фербърн в община Враца вече са се заселили десетки англичани, предаде БНТ. Дейвид твърди, че решил да инвестира в селски имоти заради прекалено високите цени и корупцията в големите български курорти.
Негови клиенти са Греъм и Аманда Дерби от град Лийдс. Купили двуетажна къща в село Вировско и бързат да се преселят. Тук искат да родят и отгледат децата си. "Страната ви е хубава, цените са нормални, за тези пари в Англия ние никога не можем да си купим толкова голяма къща с двор", казва Греъм Дерби.
Две бригади от местни хора са ангажирани да превърнат селските къщи в луксозни жилища според вкуса на европейците. Ремонтът на една двуетажна сграда излиза между 12 и 15 хиляди лева, а строителите изкарват по 1000 лева месечна заплата. Единственият проблем е езиковата бариера.
Според кмета на село Вировско Илия Гайдарски езиковият проблем не е толкова голям. "Ще се карат някакви курсове, ще запознаем селото с някои основни думи на английски, за да могат да се разбират с нашите гости", смята кметът.
Всяко британско семейство ще храни по едно българско, категоричен е самоукият брокер Дейвид Фербърн и това ще спре обезлюдяването на малките села.

Как мислите - дали е ползвал нашенски брокер :}
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
07-10-2008 - 16:17:22
А и каква мислите е цената? Сигурно 5000-6000лв. на къща. Няма глупаци да дават десетки хиляди евро за съборетини, колкото и на някой собственици да им се иска. Инак - няма лошо - човека прави ремонт и продава с печалба - нормален бизнес, не като нашите прекупвачи спекуланти - купуват евтино и препродават скъпо (опитвт се) без да са забили един пирон.
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
07-10-2008 - 16:46:22
Ако за 12 000 -15 000 лв правят ремонт на 2-етажна къща до "луксозно жилище", значи силно съм заинтересуван от тези бригади eye popping smiley
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
08-10-2008 - 06:45:52
Всеки от село би се съгласил на работа за 1000 лв. на Месец
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
08-10-2008 - 12:22:13
А как ли би звучало заглавие "Българин купи......."?
Доста похвално, мисля аз!?
Защото ако нашите инвеститори бяха насочили усилията си в тази посока, сега България щеше да е предпочитана дестинация, в която "селският" или "еко" туризъм има какво да покаже, освен бетонираното си Крайбрежие...
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
08-10-2008 - 18:11:04
ИМа и Българи ,които го правят winking smiley
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
08-10-2008 - 18:50:37
Важно е да имаш клиенти за тази работа

Иначе и Българите са ентусиасти, но УК-ката е в кухнята на продажбите

Браво на нея
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
08-10-2008 - 20:13:22
Май не сте в час

...Две бригади от местни хора са ангажирани да превърнат селските къщи в луксозни жилища според вкуса на европейците. Ремонтът на една двуетажна сграда излиза между 12 и 15 хиляди лева, а строителите изкарват по 1000 лева месечна заплата...

Питам - как с 12 - 15 човeка за месец се прави основен ремонт moody smiley:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-09 09:25 от Justy.
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
08-10-2008 - 21:46:49
avatar
king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако за 12 000 -15 000 лв правят ремонт на 2-етажна
> къща до "луксозно жилище", значи силно съм
> заинтересуван от тези бригади


Не виждам как ще стане. Това лято, за два етажа, на които подмениха каратавана между двата етажа, сложиха окачени тавани на втория, измазаха стените и прекараха нови-4 кръга ел. инсталация, ми взеха 8 200 лв, , като материалите ги бях спазарила с приятели по- най тънките цени. Работиха 7-10 човека и го направиха за 11 дни. А септична яма, а олуци, водопровод, бани? Подови настилки, дограми?
Пишат юнаците без да мислят. sad smiley
Re: Англичанин купи 150 изоставени къщи у нас
10-10-2008 - 14:18:02
Като цяло е възможно.Работниците са на заплата от по 1000лв.на м.Човека сам си купува материалите сигурно.Целта му според мен е да запази къщите в по-автентичен вид-едва ли слага PVC-та,окачени тавани и изолация.По-скоро укрепва и ремонтира,оправя покривите,баните и т.н.За 20-тина хил.наистина може да стане.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход