Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продажба на гора

Публикувано от brachi 
Продажба на гора
27-09-2008 - 00:56:18
Здравейте!

Отдавна се каня да се регистрирам и най-накрая го направих. Супер smiling smiley

Може би поста ми ще ви се стори малко смешен, но наистина имам нужда от помощта ви. Никога до сега не съм продавал недвижим имот и ..........и затова сега ще ви питам малко глупави неща.

Имам 60 дка гора в близост до град Ямбол (51дка топола и 9дка акация). Гората е наследствена с 5 наследника.
При покупкопродажбата какви документи са нужни за да може да се каже, че всички документи са уредени?

1. Нотариален акт
2. Удостоверение за наследници
3. Скица на гората (скицата играе ли роля на нотариален акт или документ за собственост, т.е може ли само тя да е налице при продажбата) ?
Има ли някои други документи, които трябва да са налице?

range">За тези, които ще ми кажат „отиди при адвокат и си реши проблема.”

Да съгласен съм. Би било глупаво да се прави продажба от неопитен мушморок като мене без консултацията от такива лица. Но в момента съм в чужбина и ще се връщам след месец, а това което ще ви питам е с познавателна цел..т.е искам да подготвя по добре същинските си въпроси за пред конкретното лице, а и не искам да се излагам като кифладжия, затова по-добре да събера малко информация предварително и анонимно
Благодаря предварително!

Сърдечни поздрави! 




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-27 00:58 от brachi.
Re: Продажба на гора
27-09-2008 - 05:24:39
Здравей.Скицата не е документ за собственост.Документ за собственост е нотариален акт,или решение на поземлена комисия(което след промяната в закона от месец март трябва да бъде вписано в служба по вписванията),или договор за доброволна делба или решение за делба на съда(съдебна делба,когато не е налице съгласие между наследниците(съсобствениците).Ако искаш мога да ти оставя съобщение на лични за да ти обясня по подробно
С поздрави-Николас :ami:
Re: Продажба на гора
27-09-2008 - 10:44:43
Благодаря за отговора.

Разбира се, че искам да ми обясните по-подробно, само че не знам какво бих могъл аз да ви обясня в замяна smiling smiley Шегувам се. Въпреки всичко бих бил много щастлив.

Споменахте, че след промяната в закона от месец март, решението на поземлената комисия трябва да бъде вписано в служба по вписванията. За кой закон става въпрос.?
Re: Продажба на гора
02-10-2008 - 23:35:49
Та като стана дума за скици......преди малко разглеждах скицата на моя горски имот.

На нея са написани номерата на имотите в съседство и номерата на отделите и подотделите, в които попада имота.

Въпроса ми е КАКВО ОЗНАЧАВА ТОВА ОТДЕЛ И ПОДОТДЕЛ? smiling smiley

Благодаря предварително. :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход