Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Скица

Публикувано от nedialkomm 
Скица
08-08-2008 - 12:06:42
Имам скицата на един парцел, който искам да закупя. От агенцията ми казаха, че ще проверят имота, но ми казаха и аз да си го проверя за себе си. За какво точно трябва да проверявам и къде? В ДАГ ли, в общината ли, в кадастъра ли? Какво трябва да ги питам там? Искам да строя върху този парцел жилищна сграда.
Re: Скица
08-08-2008 - 23:46:58
Понеже не споменавате населено място , защо не започнете от общината...може пък да имат ОУП хората ...знае ли човек
успех ви желая
Re: Скица
09-08-2008 - 08:44:43
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> Понеже не споменавате населено място , защо не
> започнете от общината...може пък да имат ОУП
> хората ...знае ли човек
> успех ви желая

Да ако споменете за къде става въпрос...
confused smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Скица
09-08-2008 - 10:39:26
София... съжалявам забравих. Община Триадица
Re: Скица
09-08-2008 - 14:39:30
Защо се занимаваш с тъпи агенции.Ами те както и преди съм писал са агенции за запознаства-нищо повече не правят.Ако нямаш договор с тях отивай си при собственика и се разберете.И той ще с е зарадва,че ще пести пари от злояди брокери.Хвани си адвокат и пуснете едни писмени тежести на имота,
Агенциите искат сделката да стане на всяка цена за да печелят и всичко е в вреда на купувача.Ако собственика не иска да им даде комисион и те го слагат"отгоре"-продавача плаща по-висока цена.Да не говорим,че и комисион от него ще вземат/Пази-боже кръстя се в момента.
Пази боже от алчни брокери
Re: Скица
09-08-2008 - 17:44:35
Защото собственика е сключил договор с агенцията. Дори не съм се срещал с него. Агенцията ми даде скицата. Къде трябва да ида с нея да получа максимална информация?
Re: Скица
09-08-2008 - 20:36:16
както винаги съм казвал
парцел-геодезист
всичко върху парцела-архитект
документи - юрист

другото е ала - бала успех smiling smiley
Re: Скица
09-08-2008 - 21:09:48
avatar
nedialkomm Написал:
-------------------------------------------------------
> Защото собственика е сключил договор с агенцията.
> Дори не съм се срещал с него. Агенцията ми даде
> скицата. Къде трябва да ида с нея да получа
> максимална информация?


Отвори малко литература, прочети в ЗУТ! Или питай адвокат, ако не искаш да питаш агенцията. Нали си тяхна клиентка също? Поискай заедно да отидете и да направите проверките, щом не им вярваш.
Re: Скица
10-08-2008 - 08:48:47
Не,че не им вярва аз доколкото разбрах от агенцията са казали ,че ще проверят ама и те да си проверят хи хи хи.Ми тая агенция кинти иска да вземе.Да ви кажат къде и какво да направите,но имат ли интерес и по-важното знаят ли какво да направят?Отидете заедно.
Re: Скица
11-08-2008 - 10:15:13
За геодезиста приятели ми препоръчаха фирмата Геокад. Чували ли сте я? Ще ми свършат ли работа? Архитект - този от общината ли трябва да е или може страничен? Как е по-добре? Юриста нотариус ли трябва да е? Фирмата ми казаха, че са проверявали парцела, но ми дадоха скицата и ми казаха ако имам канали и аз да си го проверя за себе си да съм 100% сигурен. Нямам канали нито връзки, но няма да е лошо да си го проверя и аз. Както се казва - проверката е висша форма на доверие smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход