Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Плащане при сделка

Публикувано от Андрей 
Андрей
Плащане при сделка
15-09-2005 - 15:33:00
Предстой ми покупка на апартамент за 30-ина хиляди ЕUR,
като парите ми са естествено в банка .

Собствениците искат да ги занеса кеш при нотариуса при изповядването на сделката предложение ,на което естествено не съм навит ,щото трябва да си луд да се движиш с толкова пари из София и за това да знаят поне 4-5 човека.

Моля за идеи как най-чисто да се уредят нещата.




Анонимен потребител
Re: Плащане при сделка
15-09-2005 - 15:53:00
Ами ей тука се разправяхме за такива неща
Re: Плащане при сделка
15-09-2005 - 16:05:47
Браво на теб - юнак. Сега повече от 4 човека знаят, че може да носиш пари. Даже си има броячка да ти показва колко човека вече знаятsmiling smiley
Направи така, че никой освен теб до последния момент да не знае кога и кой ще носи парите, най-добре даже да не са в един човек.
Иначе си прав да се притесняваш- и аз мразя когато някой друг знае, че нося пари.
Re: Плащане при сделка
15-09-2005 - 16:51:15
Въпроса Ви е "на място"...
Незнам дали линка на Тинки (вече водена дискусия) ще Ви помогне, аз във всеки случай я прочетох и не "проумнях"; всеки предлага нещо и още в следващият постинг някой го опровергава... confused smiley

Една идея: Възможно ли е например при нотариуса (на изповядването) да представите официално потвърждение от Вашата банка, че разполагате с тези средства и в рамките на ??? ще ги платите на XY (продавачите). След което с тях да отидете в банката и да им ги платите, за което да получите разбира се съответната разписка от тях. Така бихте избегнали Вие да носите пари в себе си.

Във всички случай ще е най-добре ако купувачите се съгласят да мине всичко по банков път. Аз не мога да си обясня каква е тази практика в 21 век и на прага на Европа... Но... Евентуално предложете Вие да поемете таксите по преводите, може това да ги "стряска" въпреки че наистина не са големи, а и за сигурноста си заслужават.

Успехи
К. Дойнова
Re: Плащане при сделка
15-09-2005 - 16:59:44
Може да стане, но продавачите не знам как ще се навият да подпишат нотариалния акт, че парите са получени, а те да не са все още.
Относно това, че се практикува плащане на ръка - за България е естествено. Държавата не се е постарала да ни убеди, че данъците които дължим се управляват правилно или поне, че не се отклоняват безогледно и даже направо крадат държавните пари. И е съсвесем естествено реакцията на населението е да се опитва с всички средства да не ги плаща. А няма как да се плаща по банков път и да укриваш данъци - опасно е.
Sorry
15-09-2005 - 17:00:42
В последния пасаж имам предвид разбира се "продавачите" които би трябвало да се съгласят да мине всичко по банков път moody smiley
Банки и данъци
15-09-2005 - 17:09:05
Човек, имам един въпрос от чисто незнание.

(разрешавам си да го задам тук, с надеждата че Андрей няма да се "разсърди" много че се информирам в негов постинг и го товаря...)

Какви имат общо (в БГ) банките и данъчното??? Заедно ли работят? Или с други думи данъчното ли прави запитвания при (безбройните) банки в БГ "има ли този/тази/тези при вас пари или не", или банките уведомяват данъчното автоматично за наличните пари на някой си (банкова тайна?!?)??? Наистина не разбирам каква би могла да бъде връзката

Мерси предварително
К.Д.
Анонимен потребител
Re: Плащане при сделка
15-09-2005 - 17:12:16
Quote

А няма как да се плаща по банков път и да укриваш данъци - опасно е

То това ако е опасно, какво е тогава "Кредит без обследване на дохода" дето го предлагат сума банки
Re: Банки и данъци
15-09-2005 - 17:13:10
Простено ти е защото живееш в Швейцария.
В БЪлгария данъчните имат достъп до банковите сметки. Още повече заради борбата с тероризма и прането на пари банките са ДЛЪЖНИ да уведомяват ченгетата за всеки превод над 30000лв. Нещо повече - могат да ти откажат да направят такъв превод ако не представиш нужните документи.
Я кажи как се открива сметка в Швейцарска банка от чужд гражданин, че ми е писнало от тая ченгеджийница тук.
Re: Плащане при сделка
15-09-2005 - 17:14:05
Който си мисли, че няма да дадат на данъчните информация при поискване - да взима такъв кредит.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход