Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Апартамент Итонг vs. Апартамент Тухла

Публикувано от dimkam 
Апартамент Итонг vs. Апартамент Тухла
22-07-2008 - 12:27:43
Здравейте,

Последните няколко месеци усилено търся апартамент в централните части на София. Наскоро попаднах на 2 апартамента в сгради разположени буквално от двете страни на една улица. Едната сграда е зидана с итонг, а другата с червена тухла.

Цената на апартамента на тази с итонг е с 40 000 EUR по-ниска от тази на апартамента с червена тухла, други разлики на прав поглед не се забелязват. Сградата с итонга е с външна топло изолация и минерална мазилка.

Заслужава ли си човек да рискува и да избере итонга (имайки предвид недостатъците му), все пак разликата в цената е мноооого голяма.
Re: Апартамент Итонг vs. Апартамент Тухла
22-07-2008 - 12:30:30
Какви недостатъци всъщност?
Re: Апартамент Итонг vs. Апартамент Тухла
22-07-2008 - 12:37:06
Ами попивал вода и влага, което после води до мухъл по стените. По-лоша шумоизолациа от тухлата. Проблеми със закрепване на тежки предмети/мебели по стени от итонг.

Това всичко съм го чел по разни форуми и дискусии за/против итонга, аз лично не съм специалист в тази област :-)
Re: Апартамент Итонг vs. Апартамент Тухла
22-07-2008 - 12:42:14
Това с водата и влагата са проблем на качеството на изпълнение, не толкова на материала. Аз лично при 40 000 евра разлика изобщо не бих взимал предвид толкова маловажен фактор. Това за шумоизолацията е вярно, но пък топлоизолацията е по-добра. А за закрепването - гръцките тухли четворки са още по-слаби, да не говорим ако са на ребро във вътрешни стени, вместо тухли единички. Абе така и така купуваш котка в чувал, гледай района, съседите, цената, горе-долу вида на сградата отвътре и отвън и това е.
Re: Апартамент Итонг vs. Апартамент Тухла
22-07-2008 - 13:04:00
Стойките за телевизори Вьолке ги знаеш, сигурно. Е, преди 2 години сложих какава на Итонга 25 см, външна стена и отгоре 50 кила телевизор, който се върти по 100 пъти на вечер.. Още не е паднал, хванат е с 8 10 см. дъбела с планка 18/18 см.
Виж, ако се намокри, не знам.
Факт е, че Итонга е като сюнгер но ако е направено читаво финишното покритие, няма грижи.
Принципно в Германия Итонг се ползва само за преграни стени, тук нешенци карат както им е най-тънко...
Моят апартамент е е Итонг целия и отвън с ХПС , мрежа и врачански камък на медни куки. Строено е през 99 и за времето си тоя фибран отвън беше революция, като тогава обястяваше строителя (той си остана само с тоя блок, де), че ката щел да спре влагата. Е, постигна и такъв ефект, щото камъка как пие вода, не е истина, а стените не са мокри или поне лепенето на топки, а не на гребен даде без да са го търсили ефект на структурна фасада с принудително проветрение на влагата... Ако беше слаган ХПС-а на гребен, досега да сме го продали, нямаше да има спасение...
Та, Итонга е хубав материал, с качества, ако се използва разумно, това е.
Като маса други много добри строителни технологии, които по различни причини у нас не се изпълняват по работна карта и само се набутва инвеститорът....
Re: Апартамент Итонг vs. Апартамент Тухла
22-07-2008 - 14:06:37
Благодарско за съветите!
Дано изпълнителите да са си свършили работата качествено. Аз търсих някаква информациа в нета за тях, Атрия Инженеринг се казват, но нищо конкретно не открих. Да сте чували нещо за тях?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход