Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дилема за покупка на имот

Публикувано от pier 
Дилема за покупка на имот
14-07-2008 - 23:53:23
Според вас кое е по-правилно като решение -покупка на готово жилище с акт 16 и разрешение за ползване на шпакловка и замазка, монтирани врати ,но без радиатори или покупка на подобно , но с акт 16 след 1 година. Разликата в цената е около 20000 Е.На готовото жилище ,което се намира до Зимния дворец, гледката е отлична - вижда се Витоша и половината София като на длан, има доста голямо отстояние от съседни сгради и евентуални бъдещи такива . Другото ,с акт 16 след 1 година , е близко до Аптечна лига ,от затворен тип е ,ще бъде с контролиран достъп и видеонаблюдение ,по закътано е и няма такава видимост, даже има петно до него, което 100 % ще бъде застроено,но разликата в цената както виждате не е толкова малка.С какво бихте направили компромис? Благодаря предварително за мненията Ви!
Re: Дилема за покупка на имот
15-07-2008 - 11:50:26
Има голяма разлика, когато през прозореца или балкона си виждаш нещо красиво като планина, езеро, река, море, океан, парк, дървета и/или ...... съседа отсреща.
Аз съм точно до парк и според мен това е голям плюс.
Има една мантра в НИ "Местоположение, местоположение, местоположение".

Факторите са много за определяне стойността на един имот, а кое е по-добре за тебе зависи и от твоите планове за в бъдеще.




.[www.beinsadouno.org]
Re: Дилема за покупка на имот
15-07-2008 - 17:29:52
Краиното решение си е твое
Аз лично по скоро съм за затворен комплекс с контролиран достъп, ако ги нямаше другите подробности за съседния парцел и тн
Гледаи да ти е тихо -дори да няма гледка , че ако ди до някои булевард-няма ден няма нощ
Сигурен съм че наи добре ще си прецениш сам - успех
Re: Дилема за покупка на имот
15-07-2008 - 20:29:55
Лошото на варианта с контролирания достъп и видеонаблюдението е ,че инвеститора ни постави клауза в договора ,че сме задължени след покупката на имота да сключим договор за поддръжка с посочена от него фирма.Това засега ни спира от сделка. Два пъти го питаме колко ще излиза това като цена ,но не получаваме конкретен отговор.Така ни се връзват ръцете и може да ни слагат каквито си искат цени впоследствие.Иначе като цена и разположение ни устройва напълно ,но..От друга страна 20000Е си е солидна сума.
Re: Дилема за покупка на имот
15-07-2008 - 21:11:43
avatar
pier Написал:
-------------------------------------------------------
> Лошото на варианта с контролирания достъп и
> видеонаблюдението е ,че инвеститора ни постави
> клауза в договора ,че сме задължени след покупката
> на имота да сключим договор за поддръжка с
> посочена от него фирма.Това засега ни спира от
> сделка. Два пъти го питаме колко ще излиза това
> като цена ,но не получаваме конкретен отговор.Така
> ни се връзват ръцете и може да ни слагат каквито
> си искат цени впоследствие.Иначе като цена и
> разположение ни устройва напълно ,но..От друга
> страна 20000Е си е солидна сума.


Виж, всеки трябва да се простира според чергата си. Затова не съм си купила Мерцедес- защото ще ми е трудно да си купя фар, ако някой ми го счупи или открадне.
Едно е да си изчислиш вноските по ипотеката- съвсем друго- да имаш парите, които съседите ти няма и да усетят, че дават за консумативи..........
Re: Дилема за покупка на имот
15-07-2008 - 21:42:46
Пиер , наи логичното което се сещам в момента , ако разбира се само тази клауза ви спира , да се наеме ваш адвокат които да направи подробен прочит на договора, кудето не е съгласен (естествено пазеики вашия интерес ) да коригира, след което в новия вид да се представи на продавача , ако продавача е имал задни мисли , няма да хареса никои друг договор освен своя , от там нататък обаче ти ще знаеш за себе си
Ама как звучи само -контролиран достъп
Добър ден г-н Пиер
Добър ден г-жа Пиер и всички там Пиерченца, спокоиствие , вътрешен двор ,зеленина , паркинг, детска площадка,фонтанче и пиерченцата да сипят веро вътре... smiling smiley
Дано ти се получат нещата искренно ти желая успех smiling smiley
Re: Дилема за покупка на имот
16-07-2008 - 05:28:40
Пиер,
Тази работа наречена "затворен тип" в българските условия е грешка която не бих посъветвал никой да прави. Още Дон Кихот беше викнал: "Свободата Санчо, свободата..." Камелия говори за разни черги, мерцедеси, но работата е че и да имаш излишни пари то по-добре ги дай за някоя благотворителна кауза отколкото да тъпчеш гушата на алчния "инвеститор". Всеки месец ще има изнудване и шантаж, а качеството ще си е се същото лошо. А от какво и как ще те опазят е др. въпрос winking smiley Тези 20000 дето ще спестиш сега ще ти излязат през носа още докато си стегнеш жилището. Харесал си жилище, мястото хубаво, няма възможност за презастрояване, нанасяш се веднага и се радваш на новият си дом, какво чакаш.

Желая ти успех
Re: Дилема за покупка на имот
16-07-2008 - 10:36:33
pier Написал:
-------------------------------------------------------
> Лошото на варианта с контролирания достъп и
> видеонаблюдението е ,че инвеститора ни постави
> клауза в договора ,че сме задължени след покупката
> на имота да сключим договор за поддръжка с
> посочена от него фирма.Това засега ни спира от
> сделка. Два пъти го питаме колко ще излиза това
> като цена ,но не получаваме конкретен отговор.Така
> ни се връзват ръцете и може да ни слагат каквито
> си искат цени впоследствие.Иначе като цена и
> разположение ни устройва напълно ,но..От друга
> страна 20000Е си е солидна сума


Моя приятелка си купи апартамент в точно такъв затворен комплекс завършен преди година .Апартамента вече и е мухлясал на места

А иначе им искат по 56 лв на месец за потдръжка и охрана ,имайки в предвид че вътре няма зелени площи парите ми се виждат множко

Я вземи си построй една мл(алка спретната къщрка и не се занимавай с глупости
те сегшните комлекси са с пвече апартаменти от старите блокове ,представи си кво ще стане за 10 год.
Свинщина

Re: Дилема за покупка на имот
16-07-2008 - 13:03:23
Аз лично бих спестил 20К еуро ако апартаментите са еднакви по площ разбира се. аза договора за подръйка не вийдам коаожо те притеснява .ако инвеститора е непреклонен подписхете го , а после ако ви е скъпо не вийдам причина да не може да се прекрати.
Re: Дилема за покупка на имот
16-07-2008 - 14:07:00
Радев, подпише ли нема мърдане. А Играч е абсолютно прав, ще стане една затворена кочина sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход