Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шампиони сме по дял на собствени жилища

Публикувано от Продавач 
Шампиони сме по дял на собствени жилища
06-06-2008 - 12:34:58
avatar
Шампиони сме по дял на собствени жилища.

България е абсолютен шампион в Европа, тъй като 94% от българите живеят в собствени жилища, става ясно от публикувани на 26 май резултати от проучване на паневропейската мрежа за продажба на жилищни имоти ERA (Electronic Realty Associates).
Според проучването, значителният ръст на продажбите на жилищни имоти и гладът за оферти за продажба, наблюдавани в самия старт на членството ни в Европейския съюз вече ги няма. През последните два месеца предишните тенденции се заместват от балансиране на търсенето и предлагането на имоти.

Лихвените проценти по ипотечните кредити у нас се увеличават и в момента достигат до 8,4 процента. Ръстът на жилищните кредити продължава да бъде относително висок - 62% годишно (в еврозоната темповете са много по-ниски - 7,1% годишно).

Средният размер на кредитите бележи спад - през април той е 41 116 евро. Най-предпочитани са заемите от 30 000 евро с период на изплащане 25 години.

През 2007 г. средният ръст на имотните сделки в България е 4-5%, като общият брой на продажбите е 325 385, а чуждестранните купувачи са около 25 на сто от всички. Най-търсени и до момента остават двустайните жилища с площ около 60 кв.м и продължава големият интерес към старото строителство.

Най-интензивен е пазарът на имоти в София, Бургас и Варна, където най-засилено е и строителството. Цените на жилищата в столицата варират от 670 до 3900 евро на кв.м, а в двата черноморски града - от 500 до 2 500 евро на кв.метър.

Издадените разрешения за строеж в България през първите три месеца на 2008 г. са 2267 за обща плош от 1,584 млн. кв.м, което означава 11 437 нови жилища.

[news.expert.bg]


Господа анализатори помните ли кой ви обръщаше внимание на тези цифри във форума. Това е основната причина в България цените да са такива каквито са сега.
Ако не го осъзнавате сега ще мине още време и ще го разберете. Крайно време е цените на жилищата да намалеят своя ръст, но дали ще спрат да растат скоро - незнам, но знам, че на долу за сега няма тенденции и фактите го показват.
Говоря за масовите жилища в големите градове, които са цитирани в тази статия - нещо за което винаги съм говорил. Ако някой се надява цените на жилищата на база ваканционните имоти ненужни на нито един българин да паднат се е объркал жестоко. Пазара на ваканционни имоти на места поумря още миналата година, но да виждате това да се отразява на цените на жилищата в София и Варна?
А дали всички драматични фактори, които се изтъкват във форума от "групичката на краха" не бяха на лице още преди две години...? Май бяха...какъв е извода - не са те решаващите по всичко личи, но какво разбирам азwinking smiley Да изчакаме още една година догодина вече може да паднат а :} ?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Шампиони сме по дял на собствени жилища
06-06-2008 - 12:53:12
avatar
Ама стига си ми коментирал подписите деsmiling smiley)) Те нямат връзка с това, което пишаwinking smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Шампиони сме по дял на собствени жилища
06-06-2008 - 13:24:25
барбароне поне веднъж обърни внимание на това което говори продавач
аз във почти всички теми казвам,че дори да има спад на цените от порядъка на 15% в което обаче се съмнявам,пак сме много далеч от картините за тотален срив които се рисуват
значи които следи пазара малко по отблизо(а не от форума) знае че от началото на годината цените за сега са нагоре.....аи довиждане smoking smiley
Re: Шампиони сме по дял на собствени жилища
09-06-2008 - 18:19:51
Да ние е честита титлата ;-)
Re: Шампиони сме по дял на собствени жилища
09-06-2008 - 19:35:17
Значи аз в тази тема мощно ше подкрепя продавач...макар да не ми обещал бира ....
деиствително почти всички в бг са собственници и на жилища и на земи и на парцели..има разбира се и магазини ,кафенета и недвижимости от всякакъв вид...
Цените са такива каквито са...на мен може и да не ми харесват, но са такива
дали ще има криза аз пак казвам-не знам но сега баи пешо като продаде за 90к евро баи иван комшията да не е по прос..........
и има и нещо друго
българина разсъждава....като не мога да му взема еди колко си пари----ами да стои за децата......
тои българина не е толкова начетен като повечето от форума,обаче знае и 2 и 200
живота е наи добрия учител
ако е на зор които и да ..ще продаде дори и на безценица ще продаде...но дакото имота не иска нито хляб нито вода ...баи иван, петър или гошо ще си кюта....
така стои и въпроса с данъците и заплатите....разписват се хората на някакъв фиш
отделно получават пари на ръка ....и ходи после да гониш михаля ..
които и да специалист като няма изходна точка за анализ не виждам как ще го направи
народо психология какво да се прави...и така втози ред на мисли ...продавч подаи ми втората бира ако обичаш smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход