Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Съвет за промяна на статута на земед. земя 4 кат.

Публикувано от anthony 
Съвет за промяна на статута на земед. земя 4 кат.
08-02-2008 - 18:18:41
Имам наследствена земеделска земя, в село на 24 км от Бургас, която преди няколко месеца реших да продам. От няколкото АНИ, на които се обадих ми предложиха не особено примамливи цени. sad smiley
В една от тях обаче ми обърнаха по-сериозно внимание и ми обясниха, че ако аз предприема някакви стъпки за промяна на предназаначението й, цената продлежи на "възходящ" коментар. winking smiley. Прочетох по форума опита на такива като мен. Срещнах се с архитекта на общината, към която се числи селото, в чието землище е земята и той ми каза "ОК, ще ти разгледам на Експертен съвет искането за разрешение за проект за ПУП, обаче ти трябва да си наясно за проект на какъв тип сграда искаш разрешение". И понеже тази идея за вида строителство у мен не е съвсем изкристализирала докрай (представям се нещо от рода на складови помещения, земята е на 2-3 км. от селото по асфалтов път), дайте някакъв съвет как да обоснова всичко това в искането за разрешение за проект. Как се постъпва в такива случаи, пишеш всичко, което е позволено по закон ли, както при регистрирането на фирма?
Btw, архитекта спомена, че селото нямало план, така че "можеш да строиш какво си искаш" confused smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-02-09 10:26 от anthony.
Re: Съвет за промяна на статута на земед. земя 4 кат.
10-02-2008 - 10:07:37
Ами иди пак при въпросния архитект и го накарай да те насочикъм близка до него фирма която да ти изработи ПУП, така че да не те мотае на съвета после.
Re: Съвет за промяна на статута на земед. земя 4 кат.
10-02-2008 - 17:18:21
Не знам за каква площ става въпрос, но не зле да се съобразите с Тарифа за таксите които се заплащат при промяна предназначението на земеделските земи (Одобрена с ПМС № 112 от 31.05.2002 г., обн., ДВ, бр. 56 от 7.06.2002 г., изм., бр. 10 от 6.02.2004 г., бр. 75 от 12.09.2006 г., в сила от 12.09.2006 г.) Не мисля, че предназначението за складове е най-изгодно в случая. По-добре прочетете Тарифата и ще се ориентирате ПУП за какво предназначение да поръчате.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход