Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Редно ли е?

Публикувано от vermouth 
Редно ли е?
10-02-2008 - 12:45:04
Здравейте,

Предстои ми даване на първоначална вноска на строителя ... който има разрешително за строеж, но на практика няма започнати никакви изкопни дейности. Редно ли е да се дава вноската и каква е гаранцията ако не почне скоро или въобще (не дай си Боже) строителни дейности.
Предварително благодаря
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 14:14:30
avatar
vermouth Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Предстои ми даване на първоначална вноска на
> строителя ... който има разрешително за строеж, но
> на практика няма започнати никакви изкопни
> дейности. Редно ли е да се дава вноската и каква е
> гаранцията ако не почне скоро или въобще (не дай
> си Боже) строителни дейности.
> Предварително благодаря


Въпросът ти означава ли,че нямаш подписан договор с фиксирани срокове и други "защитни" клаузи? confused smiley
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 14:28:36
разбира се, че отделните вноски са свързани с различните етапи на строж ... плочи, акт 14, акт 15 и т.н. както и има вписан краен срок на завършване на строежа. но така или иначе първоначалната вноска е след получаване на разрешително (получено преди 10 дена) ... но без изискване за първа копка ... и все пак ?!
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 15:08:40
avatar
За мен не е редно и не бих подписала такъв договор,но не знам какво можеш ти да направиш,след като вече си се съгласил..........
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 16:03:30
Нещо ме съмнява. Обикновено още преди получаване на Разрешение, когато имат право само на разчистване на строителната площадка започват изкоп под формата на разчистване, а тези твоите вече имат Разрешение, а не са започнали изкопа. Въобще какво има на обекта? Защо просто не ги попиташ?
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 16:32:57
всъщност винаги мога да се откажа, като евентуално изгубя само депозита си, който е несъществена сума. но от консултации с хора от бранша ... много често се подписват договори само на разрешително без да е почнат строежа. може би това е някакво изкривено българско разбиране, но има подобна тенденция.
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 16:35:53
вчера бях на обекта ... поотъпкано е (каквото и да значи) и са докарани няколко купчини с пясък.
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 17:41:05
avatar
vermouth Написал:
-------------------------------------------------------
> вчера бях на обекта ... поотъпкано е (каквото и да
> значи) и са докарани няколко купчини с пясък.

Преди години мои приятели така чакаха започване на строежа,но единственото което беше направено-стоварването на едно пале с тухли-така си и остана......
Когато се опитаха да съдят строителя,тухлите послужиха като доказателство за действия по започване на строежа.......
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 19:07:16
като цяло от съветите тук, по-скоро долавям скептична нотка.
Re: Редно ли е?
10-02-2008 - 19:49:06
avatar
vermouth Написал:
-------------------------------------------------------
> като цяло от съветите тук, по-скоро долавям
> скептична нотка.

Така е. Ако не си ползвал свой адвокат при сключването на договора,ако не си проучил колко сгради е построил,ако не си посетил завършена от него и да си говорил с хората,които я населяват,ако не си му направил проверка тежести,че да видиш какво му е дереджето,да провериш дали фирмата наистина съществува..........все неща,които аз,като брокер,бих направила за клиента си....притесненията са силно основателни!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход