Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София

Публикувано от exo99 
Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
03-01-2008 - 16:30:17
Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София.

Здравейте,

Искам да продам няколко имота в землището на с. Доброславци, а също и вила с парцел във вилната зона на с. Макоцево.
Моля да ми препоръчате брокер, от който сте останали доволни.
Склонен съм да подпиша договор за изключителни права с брокера, с който се договорим.
Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
03-01-2008 - 16:36:51
Да допълня - имотите са няколко, между 2 и 6 декара на големина. Подробности ще уточна с брокера, моят тел е 0885 357719.
Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
03-01-2008 - 20:21:44
ехо99, какво точно искаш да ти свърши брокера?
Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
03-01-2008 - 20:43:53
zelen, предполагам от брокера очаква да намери купувач, а може би и да даде съвет за цената?

exo99, защо не дадеш малко повече информация, за това какво точно продаваш и каква цена търсиш? Може да се спазариш с някой от форума, а после някоя АНИ да помогне за сделката...
Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
03-01-2008 - 23:42:46
В отговор на въпроса по-горе : Търся брокер за да продам имотите чрез него, да ми намери купувачи , да вдзема парите си и да му платя комисионната.

Утре ще се постарая да опиша имотите, но мисля, че това не е нужно да се прави тук във форума, а да се направи в агенцията, която ще се заеме, тоест брокера, който ще движи продажбите.

А що се отнася до вилата в Макоцево - това е парцел с площ 950 - 1000 кв.м.
През 1996 г. е получено разрешение за строеж на вила със застроена площ 75 кв.м.
Вилата е строена няколко години, като е напълно завършена, стените са измазани, монтирана е дограма и врати, само пода е на циментова замазка.
Монтирана е ел. инсталацията.
Има ток, но няма водопровод. В съседните парцели има направени сонди и вода се черпи чрез ел. помпи. Не ми се занимава, за това са нужни още около 2500 - 3000 лева, но загубих интерес към вилата, защото ходя годишно 2 до 3 пъти.

Парцелът е под наклон, има тераси, за строежа на вилата съм излял около 100 кубика бетон само за основи и първа плоча, стените са тухлени, има и втора железобетонна плоча, покривът е изпълнен с бетонови керемиди.

Вилата се състои от Хол, две отделни непреходни стаи на второ полуниво, коридор, дневна с малка трапезария и кухненски бокс към нея, има и малко помещение до хола / около 8 кв. м./, което може да се използува за баня или килер.

Намира се във вилната зона над село Макоцево, има прекрасен изглед.

Цената за която продавам вилата е 15 000 / петнадесет хиляди / евро.
От тях съм склонен да платя комисионна на брокера 500 евро.

Ако не се продаде в близките месеци, ще направя водопровода / сондата с ел. помпа / но тогава ще продавам вилата за 25 000 евро.

Да допълня, че в района няма цигани и кражби от вилите досега не са ставали.
Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
03-01-2008 - 23:49:36
Още малко допълнения за вилата - не съм склонен да намалявам цената под 15 000 евро. Досега за строежа съм дал доста повече. Ако не я продам на тази цена - ще ми стои.

Не ми се плаща и по-голяма комисионна от 500 евро - това е около 3.3 % от цената.

Ако имате други въпроси, ще отговоря.

Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
04-01-2008 - 08:33:11
ехо99, вилата става ли за целогодишно живеене?
Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
04-01-2008 - 11:44:06
Изобщо става ли за живеене, като няма вода съответно баня и тоалетна? А циганите от Белопопци защо не ходят до Макоцево?
Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
04-01-2008 - 15:19:39
Както съм написал по - горе, къщата е новопостроена и не ми се занимава сега със сондаж и монтаж на водна помпа.
Затова я давам с парцела по-евтино, който я ккупи ще вложи още пари и ще си донаправи останалото.

Тоалетната е на двора, но така са около 80% от къщите по селата и много голяма част от вилите.
Само да кажа, имам друга вила в Драгалевци, която за щастие е свързана с канализацията, но около половината къщи в Драгалевци са на септични ями.

В отговор на друг въпрос по-горе, къщата става за целогодишно обитаване, стига да се отопляват стаите, но така е с всяка къща. В някои от съседните вили хората си живеят целогодишно. Други съседи, които са пенсионери живеят във вилите си през лятото и есента.

Все пак аз исках да ми дадете съвет към кой брокер или агенция да се обърна.
Понеже получих ЛС, че за 500 Евро комисионна никой няма да се занимава, уточнявам, че ако например някой продаде къщата за по-голяма сума, комисионната може да е и 1000 евро.
Въпрос на конкретни уговорки, които съм склонен да потвърдя писмено.
Re: Препоръчайте ми брокер - искам да продам имоти около София
04-01-2008 - 19:16:28
ехо99 написа:

"Търся брокер за да продам имотите чрез него, да ми намери купувачи , да вдзема парите си и да му платя комисионната. "

Ехо, това, че искаш да платиш комисиона по принцип е добре и така трябва.
Но знаеш ли за какво обаче ще я плащаш?!


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход