Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Офис в кооперация

Публикувано от Kandidat_aprtment 
Офис в кооперация
16-01-2008 - 16:31:42
Здравейте,

Предстои ми да давам апартамент под наем в центъра - след генералния ремонт съм сложил комп.мрежа и прочее, подготвен е като за офис. Наскоро ми казаха, че се предвижда да забранят офисите в жилищни кооперации.

Има ли такова нещо или за сега само се говори за това да се махнат офисите от жилищните сгради?

Благодаря много за отговорите и коментарите Ви!!!
Re: Офис в кооперация
16-01-2008 - 16:39:30
avatar
[www.ka6tata.com]

Заварена сграда (законно изградена по смисъла на § 21 от ЗР на ЗУТ), или самостоятелно жилище на първия етаж на жилищна сграда под режим на етажна собственост може да се преустрои в кабинет за здравни нужди, за офис или ателие за индивидуална творческа дейност, свързана с достъп на външни лица в сградата, при спазване на санитарно-хигиенните изисквания, въз основа на изрично нотариално заверено съгласие на всички собственици на жилища, непосредствени съседи на обекта. Условието е да не се допуска нежилищни помещения и обекти над жилищни обекти. За всеки обект следва да има самостоятелен вход, независим от този на собствениците на жилища; и второ да не се допуска наднормено шумово или друго замърсяване

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Офис в кооперация
16-01-2008 - 16:53:00
Това че ще в закона ясно е казано, че не може е едно, а спазва ли го някой е друго. Има много офиси в жил. сгради по простата причина, че не им трябва разрешение за ползване и няма как да ги хванат. Аз лично от 10г. чувам, че ще ги забранят, но никой не казва как. Но ако съседите се оплачат в общината......
Re: Офис в кооперация
16-01-2008 - 17:11:00
Абе давай си го и не се бой-те 95 % от офисите в кооперациите не са със сменено предназначение..
Ако някой съсед, започне да мучи неистово, кажи му, че за твоя сметка ще се почиства стълбището, пък ти от твоя страна го включи като ангажимент на наемателя...
Иначе, ако тръгнеш по законния ред-описан по-горе- не ми се мисли какво ти предстои... А пък и не си на първия етаж-забрави...

А иначе законова уредба, която да уреди материята, различна от действуващата засега не се предвижда...
Но знае ли човек утре какво ще хрумне на скъпите ни народни избранници...
:loveu:
Re: Офис в кооперация
16-01-2008 - 17:11:47
С две думи - аз да си го пускам за офис, пък съседите да се оплакват на арменския поп? :g:
Re: Офис в кооперация
16-01-2008 - 17:20:08
Не, не-трябва да ги коткаш, че ако се оплачат-става лошо...
Re: Офис в кооперация
16-01-2008 - 19:06:26
В нашият вход има поне 3 офиса - стои дори име на офис на вратата, но никoй не си признава.И аз си задавах този въпрос - но в крайна сметка, и аз дадох апартамента си за офис.Все пак това е допълнителен приход към касата на входа - фирмите плащат троино общи раъходи(и без това повечето собственици при нас нищо не плащат)Но го дадох на фирма с тиха комп.дейност - без много движение на посетители.

Когато съседите се оплачат от мен,тогава ще му мисля.(И аз не се оплаквам от тях, че не ми позволяват да си ползвам гаража).Ако все пак изгонят наемателите ми,които с нищо не създават проблеми - ще дам апартамента на няколко студенти от консерваторията или музикалната гимназия.
Re: Офис в кооперация
16-01-2008 - 19:43:28
Ако е на по-висок етаж може и на хороиграчи да го дадеш.

:}
Re: Офис в кооперация
16-01-2008 - 20:40:46
И това е идея.
Но друго си е,като ти засвири оркестър.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход