Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

може ли парцел с ПУП да бъде разделен?

Публикувано от karabon 
може ли парцел с ПУП да бъде разделен?
11-11-2007 - 10:37:30
Здравейте, интересува ме как може да бъде разрешен следния казус: Имам парцел 7дка съсобственост с брат ми, равни идеални части . В момента му изготвяме ПУП, на етап РИОСВ сме. Появи се купувач който иска да купи 1/2 от парцела, отговорих му че след приключването на процедурата може да направим делба с брат ми, а купувача като закупи моята част при изготвяне визата за стоеж ще я направи за само за нея. Той ми отговаря че ПУП-а няма да важи за разделените после части и иска от сега да направим делбата, но това мисля е започване на нова процедура от началото? Може ли някой да вземе отношение: Дали ПУП изготвен за целия парцел, после важи и при разделянето му на части ???
Re: може ли парцел с ПУП да бъде разделен?
11-11-2007 - 10:53:56
Разделянето също се прави с проект. Не е достатъчно да направите протокол за доброволна делба при нотариус. Появяват се два имота с различни номера. Променя се регулацията, променя се и застройката. Не съм запознат в детайли с казуса ви, но май е по-добре да изтеглите документите и да ги поправете още сега. Консултирайте се с проектантите на ПУПа, които по-добре знаят за какво иде реч.
Re: може ли парцел с ПУП да бъде разделен?
11-11-2007 - 11:18:19
Благодаря, ще се опитам да говоря с архитект!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход