Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Колко разходи и време ще ми коства доброволна делба делба??

Публикувано от bergkamp 
Колко разходи и време ще ми коства доброволна делба делба??
06-11-2007 - 09:31:49
Искаме да разделим едно дворно място, при което и двамата наследника сме в идеални части. Делбата ще е доброволна. Въпросът ми е каква е процедурата, колко време ще ми отнеме и колко ориентировъчно ще ми струва?? Благодаря предварително.
Re: Колко разходи и време ще ми коства доброволна делба делба??
06-11-2007 - 10:25:42
Ще споделя съвсем накратко:
- двата нови парцела не трабва да са по-малки от 300 кв.м. и с лице на улица не по-малко от 12 м., за да станат УПИ ;
- хубаво е вие сами да си поставите границите, но след консултация със специалист и това графично да бъде приложено към договора ви за доброволна делба, за да може безпроблемно да се нанесат в кадастъра;
- помислете преди да се разделите за следното - ако в бъдеще всеки от вас иска да строи, ще трябва да спазва отстоянията залегнли в ЗУТ, тъй като вие ставате комшии и преценете дали ще остане място за застрояване;
- ако има изградена инфраструктура всеки ще иска неговото да остане към нея;
- не е лошо да се погледне и в ПУП за района, за да ви стане ясно какво се предвижда и къде точно ще минава;
- процедурите и таксите са стандартни, но според мен, бъдещето е в обединяването на парцели, а не в делението им.
Поздрави и успех!
Re: Колко разходи и време ще ми коства доброволна делба делба??
06-11-2007 - 11:24:46
Благодаря ви за отговора! Преди около 4 месеца всъщност имота е разделен в идеални части, съответно съм приложил и снимка [i.data.bg] - № 142 и 143 и знам, че лицето е около 11м това значи ли, че не е УПИ?????



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-06 11:28 от bergkamp.
Re: Колко разходи и време ще ми коства доброволна делба делба??
06-11-2007 - 11:30:56
Само в общината могат да кажат дали е УПИ или не - нали трябва да се нанесе в кадастъра със съответните показатели. Консултирайте се със специалистите там преди да теглите чертата!
Re: Колко разходи и време ще ми коства доброволна делба делба??
06-11-2007 - 23:13:24
1) Според това, което виждам в скицата с плана от 1986 година двата поземлени имота (ПИ) с планоснимачни номера 142 и 143 са обединени в един урегулиран поземлен имот (УПИ) V от квартал 23.

2) Според картинката имате да уреждате сметки по регулация с УПИ II, III, XIV и с общината откъм улицата, но това би трябвало да е написано и с текст "неуредени сметки по регулация и т.н.". Защо това е така и дали наистина има неуредени сметки по регулация най-добре да попитате служителя, който ви е издал скицата.

3) Според текста към скицата вие притежавате 500 идеални части, което ми звучи като грешка. Вероятно притежавате 1/2 идеална част, което е около 500 кв.м.

4) Защо решихте, че именно преди 4 месеца имота е разделен в идеални части? А какво пише в Нотариалният ви акт от 1991 година?

5) Кое колко метра е не значи дали е УПИ = единственото УПИ, което виждам е V със сините линии.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход