Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спешен въпрос!

Публикувано от renci 
Спешен въпрос!
14-10-2007 - 15:19:45
Момичета и момчета трябва ми спешна помощ. Ако има между вас разбиращи от тази материя ще съм благодарна за отзивчивостта!

Имаме парцел от 270 квадрата в широк център в София. Намира се до новата автогара. В момента започваме преговори със строителна фирма. Моята част обаче е малка. Някъде към 7 квадрата от земята, но парцела е с разрешително за строеж за 9 етажна сграда. Сега проблема е следния-аз в момента нямам финансова възможност да докупувам квадрати, за да взема свястно жилище там и мисля да продам тези квадрати на строителната фирма. Въпроса ми е как точно става заплащането на квадратите и на каква цена вървят ако знаете? Казаха ми, че квадратите се продават на разгъната площ тоест аз имам 7 квадрата, а етажите ще бъдат 9 и става 7х9=63 квадрата. Вярно ли е това и ако да имате ли идея как цена да търся за тези квадрати? Не знам колко сносно го обясних, но дано сте разбрали и да има някой знаещ, че във вторник отивам на преговори и главата ми пуши вече.
Благодаря предварително!
Re: Спешен въпрос!
14-10-2007 - 16:07:10
Мисля,че спокойно можеш да си искаш маломерен двустаен апартамент.(ако се смята по този начин,показан от теб).До колкото знам,обезщетенията са в размер на 30-35% от разгърнатата площ.В зависимост от това и ще бъдеш обезщетена.А иначе колко струва квадр метър в центъра?ами поне едно 300 евро.Проучи го де.все пак без твоите 7 квадрата те не могат да изпълнят плана,така че можеш и повечко да искаш! smiling smiley
Re: Спешен въпрос!
14-10-2007 - 19:44:37
63 кв.м ако ти дадът вземай.

(На 270 кв.м. да се застрои 9 етажна сграда????? Дано да има зелени площи наоколо и места за паркинг. Би трябвало вече да е стандарт, на всеки апартамент да се осигуряват 2 паркинг места...........)

.[www.beinsadouno.org]
определено
15-10-2007 - 10:55:14
avatar
Ако някой ти дава 63 кв.м застроена площ срещу някакви си 7кв.м от парцелче - ами взимай ги и бягай преди да са се усетилиsmiling smiley))) Но всъщност реално погледнато няма кой да ти даде толкова много. Обезщетенията вървят около 25% според много зависи къде и какъв е парцела и колко % му плътността на застрояване. Ако приемем, че допустимата височина на сградата е 9 етажа значи вероятно плътността на застрояване е около 80%.
Или около 215кв.м на етаж в най-добрия случай с общите части. Което ще рече - 1935кв.м РЗП на цялата сграда - 25% обезщетение за собствениците от това РЗП е около 483кв.м. Значи ако имаш 7кв.м собственост от парцелчето (което не ми е много ясно как е станало освен ако не сте 35 собственика) ти притежаваш около 2.6% от парцела и съответно трябва да получиш и такава част от обезщетението, което прави около 12кв.м застроена площ. Ако обезщетението е по-голямо примерно 30% схемата няма да се промени много. Така, че ако ти дадат 63кв.м ела да почерпиш и празнувай до зориsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Спешен въпрос!
15-10-2007 - 13:08:12
Ха-Ха-Ха
Продавач,защо утрепа толкова брутално надеждите на жената :}
Между другото имам 1 спешен въпрос към теб renci
Ако всички собственици на тези 270кв.м си направят същата сметка,като теб
искам да ми калкулираш печалбата на строителя. Интересно ми е колко ли милиона ще "спечели" от тази "златна" оферта
А после клиентите разправят,че апартаментите били скъпи,че цените били надути
:} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}
Re: Спешен въпрос!
15-10-2007 - 14:30:44
Ха ха ха, ама май никй не разбра, че аз искам да продам квадратите, а не да вземам процентното оезщетение. Демек хич не ми пук колко квадрата от разгънатата площ биха ми дали вече застроени. Питах приятел занмаващ се с такива въпроси и той ми каза, че ако искам да продавам, а не да ми строят до ключ се изчислява долната квадратура по етажите, за които парцела има разрешително. Въобще не е ставало дума да ме обезщетят с апартамент от 63 квадрата. Иронията е излишна и меко казано невъзпитана в случая.
Re: Спешен въпрос!
15-10-2007 - 17:08:18
Хубаво и така да е. Ти искаш да продаваш по тази формула. Хайде пак тогава,сметни по твоята формула печалбата на строителя :g:
Quote

Иронията е излишна и меко казано невъзпитана в случая.
Излишна ти е лакомията, а меко казано въпроса ти е малоумен
Re: Спешен въпрос!
15-10-2007 - 20:46:20
Благодаря за отговора все пак!
За мен въпроса никак не е малоумен, защото принципно не одобрявам точно тази черта от характера на българина, а именно да разбира от всичко и то по много. Нали знаеш, че няма по-офти същество от патката-тя може да лети, но има и по-добри летци от нея, може да плува, но има и по-добри плувци, може и да бяга, но има много по-добри бегачи и т.н. Е благодаря, ама аз не искам да съм като патката и затова въобще не ме е срам и не смятам, че съм малоумна само защото не разбирам от строителство и обезщетения. За сметка на това обаче разбирам идеално от това, което работя и там съм добра. Това е. Този ти отговор само потвърди мнението ми, че отношението ти е повече от невъзпитано.
спешен отговор
16-10-2007 - 10:40:32
avatar
renci Написал:
-------------------------------------------------------
> Ха ха ха, ама май никй не разбра, че аз искам да
> продам квадратите, а не да вземам процентното
> оезщетение. Демек хич не ми пук колко квадрата от
> разгънатата площ биха ми дали вече застроени.

> Питах приятел занмаващ се с такива въпроси и той
> ми каза, че ако искам да продавам, а не да ми
> строят до ключ се изчислява долната квадратура по
> етажите, за които парцела има разрешително.
Въобще
> не е ставало дума да ме обезщетят с апартамент от
> 63 квадрата. Иронията е излишна и меко казано
> невъзпитана в случая.

Хо-хо-хоsmiling smiley Мдаааам страшен съвет ти е дал...ами питай и други познати тогава аз казвам това, което знам пък ти си действай по схемата с познатитеcool smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Спешен въпрос!
16-10-2007 - 11:15:19
Много интересно че се сравняваш точно с патката............ :}
Съжалявам,ако смяташ че се заяждам. Тук е мястото да кажа че не е така. Просто се дразня на хората,които искат да действат по твоята схема.А щом парадираш с възпитанието...........вече те попитах 2 пъти 1 нещо, а не получих никакъв отговор.........
това не е ли невъзпитано? eye popping smiley
И накрая все пак приемаме, че си послушала приятеля си, не разбираш нищо от строителство ОК, никой не е длъжен да разбира, затова се пита, но да не разбираш от проста аритметика?!........... :crazy:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход