Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

петно за строеж

Публикувано от bilianaowu 
петно за строеж
10-09-2007 - 17:22:37
Надявам се, че някой може да помогне с отговор на този въпрос- предварително благодаря!
Планирам закупуване на парцел УПИ - 1300 кв. м. Един от брокерите, с които проучвах района (с. Бистрица) сподели, че на това място имало специални изисквания и не можело да се построи къща в горната част на парцела (той е доста стръмен и би било добре ако къщата е на върха). Въпросът ми е ако устоянията от съседните къщи и пътя са спазени има ли вариант да не ми разрешат да строя в горната част на парцела? Особено имайки предвид че съседните къщи също са горе долу на същата височина.
Брокерът от когото получих тази информация не продаваше този конкретен парцел и може просто да ме е "метнал", но тъй като не разбирам нищо от имоти и строителства трябва да се консултирам.
Re: петно за строеж
10-09-2007 - 17:32:38
Сигурна ли си че знаеш какво правиш? Добре трябва да се подготвиш за да тръгнеш да купуваш парцел, хеле пък и за строителство. Причина може да е например че трябва да спазиш отстояние 5 м от дъното на пацела по ЗУТ. Или че има проблеми с регулацията. Или някакъв сервитут... Особено ако цената е доста по-ниска от средните за района, това трябва да ти е червена лампичка.
Re: петно за строеж
12-09-2007 - 09:52:05
Ами не, по принцип имам чувството че всичко си му е наред на парцела и собственикът изглежда честен човек. Цената не му е много по-ниска от подобни места в района. За 5те метра е ясно, но самото място е голямо и въпросът е дали може да има допълнителни изисквания поради, които къщата да трябва да се постои в определена част на парцела.
Re: петно за строеж
12-09-2007 - 10:14:06
преди 3г ходих в Бистрица с един бистришки брокер и повече с брокери от там не повтарям. Бях си харесал и едно място на ул. Роза, за което после като проверих в Софийска вода, че отдолу минава централен водопровод, брокерката нищо не знаела за такова нещо и този водопровод го нямаше никъде по картите, вкл. и в УАГ. освен това там е свлачищен район, така че внимавай, особено около манастира
Re: петно за строеж
12-09-2007 - 13:47:42
Благодаря за отговора! Ще потърся някакви контакти в ВиК, може пък от там да ми дадат някаква информация.
Re: петно за строеж
12-09-2007 - 13:53:24
Е, като си тръгнала, провери и в Енергото, БТК, газификация, поразпитай съседите... Въобще, да купиш парцел е може би най-трудно, подводните камъни са най-много.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход