Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие на 2008г.?
21-05-2008 - 19:02:02
avatar
Не съм имал време да проверя, но колеги ми казаха, че е излезнала статистиката за броя продажби за първото тримесечие на тази година спрямо миналата 2007г.
Понеже от 4 месеца и половина във форума се бълват денонощно апокалиптични прогнози и категорични изказвания за намаляване на броя сделки и едва ли не имало ли изобщо сделки в София :} та по този въпрос някой има ли идея с колко % са се увеличили сделките?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-14 10:09 от Продавач.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
21-05-2008 - 20:57:14
пишеше мисля 25%(не съм сидгурен)
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 07:55:28
avatar
Увеличили са се с малко над 15% в София, което е в пълен противовес на най-активния "отбор" във форума, но за тяхна нерадост това е абсолютен ФАКТ, а не "статия" иначе в страната като цяло с много малко са се увеличили.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 08:33:23
Според нотариуси голяма част от работата им е свързана с рефинансиране на ипотечни кредити. Дали тези вписвания влизат в статистиката?
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 09:37:50
аз през 2007 направих 1 сделка сега през 2008 -2
планувам трета---данни -личен архив winking smiley winking smiley winking smiley
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 10:01:23
Някой разбра ли с колко % са се увеличили продажбите в Слънчев Бряг и Банско?
Всъщност няма и да се разбере. Защото бранша( и Продавача като част от него) има полза само от "подходящи" новини.
Веднъж вече те обвиних в манипулация. Не отговори. Сега го правя за втори път. Вероятно пак няма да отговориш...
Разрешителните намаляват, продажбите се увеличават... Май става като в онзи виц за въртенето на парите.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 10:10:07
Щом общо за страната са се увеличили само с 0.25%, а за София с цели 15% е логично на определени места да са намалели. Със сигурност това са ваканционните имоти.
Жилищните имоти и ваканционните имоти, не се подчиняват на едни същи правила.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 10:18:56
Хора не знам откъде черпите тези абсрдни информации.
Аз лично вярвам само на информацията дадена от "Агенцията по Вписванията"
Там е даден спад от близо 50%.
[www.registryagency.bg]
справка САМО ЗА ПРОДАЖБИТЕ В СОФИЯ -
4-ТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2007- ма - 15854 ПРОДАЖБИ
1-ВО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2008 - ма - 8035

Вадете си информация, колкото искате. Безплатно е засега. Дори и без елка виждам спад почти наполовина .
МОЛЯ ВИ, престанете с празно дърдорене и ДАВАЙТЕ ФАКТИ.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 10:34:48
Благодаря, kopan.
Продавач има предвид първо тримесечие на 2007. smiling smiley Едно си е да кажеш има 15 % увеличение и съвсем друго 50 % намаление.
Re: Някой разбра ли с колко % са се увеличили сделките в София за първото тримесечие?
22-05-2008 - 10:50:11
Е то аз не съм баба Ванга за да разчитам писанията на Продавач. smiling smiley

Продавач Написал:
-------------------------------------------------------
> Не съм имал време да проверя, но колеги ми казаха,
> че е излезнала статистиката за броя продажби за
> първото тримесечие на тази година спрямо миналата
> 2007г.

Демек никъде не видях да пише спрямо "първото тримесечие на 2007"
smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Пак добре че поне година пише, че после може да каже, "Абе имах предвид 2005-та"
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход