Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имоти в Пловдив !!!

Публикувано от ivilin 
Имоти в Пловдив !!!
17-08-2007 - 21:38:40
Понеже в повечето теми става дума за имотите е София. Нека малко да разнищим въпроса какво мислите за имотите в центъра
и околи центъра на Пловдив ?!

Всеизвестно е, че повечето който имат завещани имоти по центъра на Пловдив са били
от заможни семейства и са стари пловдивчани кореняци. А други които имат от "сега" по
неясни пречини са се сдобили с тях. Понеже цените които варират сега за центъра не са тайни за никой!
Какво мислите за цените на имоти в Пловдив?
Какво мислите хората сдобили се с тях наскоро?
Ако имате имот в Пловдив(говоря поне 100 - 200 кв.м.) какво бихте направили и ако ви го строи фирма какво бихте искали да ви са даде?
За какво бихте дали по наем този имот, за да печелите добри пари на месец(говоря за построена вече колперация на този имот)?

Приемам и даване на примери, за да улесним преставите на наште драги читатели ?!?!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-08-17 21:40 от ivilin.
Re: Имоти в Пловдив !!!
18-08-2007 - 19:46:37
ivilin Написал:
-------------------------------------------------------
> какво
> мислите за имотите в центъра
> и околи центъра на Пловдив ?!
>
> Всеизвестно е, че повечето който имат завещани
> имоти по центъра на Пловдив са били
> от заможни семейства и са стари пловдивчани
> кореняци. А други които имат от "сега" по
> неясни пречини са се сдобили с тях.

Наскоро се сдобих с апартамент в Центъра на Пловдив не по неясни причини. Исках да разбера какво ли е да живееш в Центъра на Пловдив, да си близо до интересните места, които обичаш да посещаваш (обичам магазините, заведенията и някои учреждения), и като слезеш на улицата, да попадаш на красиво място, например ул. Иван Вазов.
Впоследствие разбрах, че Центърът е широко понятие. Купих апартамент на ул. Велико Търново, но уви, сега Джумаята е много далече (май тя е идеален център, а не площадът пред Пощата и Тримонциум)! От работа не ми остава време да посетя библиотеката "Иван Вазов", която е през три сгради. Ул. Иван Вазов се оказа по-шумна от очакваното. Признавам, изгледът от терасата е красив. За да отида по Главната да купя храна от Хранителен комплекс "Център", трябва да имам доста сили за ходене дотам и обратно и време. Май трябваше да избера дом около църквата "Света Петка", по-близо щеше да ми е до любимите места в Центъра, като пресека ул. П.Д.Петков. В Капана ми предлагаха невероятно неуютни стари жилища - без баня на етажа или на ъгъл между две оживени улици, или с коварно тесни и извити стълби към втория висок етаж и пр. Докато търсех жилище в Пловдив стигнах до извода, че хубаво място за живеене в Пловдив просто няма - или е шумно, или е грозно, или е мръсен въздуха, или е много отдалечено от Центъра (а пък аз обичам Центъра), или е с риск за наводняване около Марица, или сградите са стари и съмнителни и пр. Харесвам една сграда на ул. Борислав, но в нея не се предлага жилище за продан. Може би и около Радио-телевизионния център в посока Пожарната, но и там нищо добро не се предлагаше, когато търсех жилище в Центъра (предлагаха ми къща с проблеми в собствеността, етаж без тераса и др.). В бъдеще вероятно ще имам пари за още един опит за намиране на подходящо жилище в Пловдив и отсега съм загрижена дали ще намеря нещо, което да ми хареса. Оттатък Тримонциум въздухът не е чист, към Бунарджика вече ми се вижда далече и неуютно. Мечтая да открия жилище, което да не искам да сменям повече. Всеки две години сменям жилище, защото все търся нещо по-добро. От новото строителство се страхувам, защото съм свидетелка как вятърът отвя покрива на новострояща се сграда. Най-вероятно съм прибързала, избирайки жилище. Не мога да изтрая повече от 4-5 месеца всеки ден да съм по огледи и да гледам как, докато изчаквам, цените растат, така че в този срок купувам нещо и после съжалявам.
Ако дам едно обзаведено свободно жилище в Центъра (не Широк център) под наем, бих определила цена по 100 евро за всяка стая извън готварната плюс 50 евро за кухнята, ако в нея влиза легло, т.е. 200 евро за 50 кв.м, 250 евро за 60-70 кв.м и т.н. - около 4 евро на кв.м. Това е без изчисления за възвръщаемост и пр., просто ми се вижда максималната приемлива пазарна цена, която би платил някой и при която ще съм горе-долу доволна по отношение текущи приходи от наем (отделно цената на жилището си расте с времето). Чудя се дали е по-добре жилището под наем да се даде обзаведено или не. И през цялото време ще треперя дали няма някое земетресение да ми тръшне инвестицията.
С радост посрещам отварянето на темата за имотите в Пловдив и очаквам полезни подсещания. Както казва народът, "Два акъла са малко повече от един".

eye popping smiley
Re: Имоти в Пловдив !!!
19-08-2007 - 00:15:41
Да благодаря за изчерпателният отговор и даването на пример..... въпреки, че малко си се отклонила от темата :ami:! Като цяло става въпрос за имотите, а не за апартаментите в Пловдив. Какво бихте направели ако имате имот и какво бихте построили в него както писах по горе!
Като начало да разясна на драгите читатели, че да имаш имотче на центъра(не широкия център) на Пловдив и ако искаш да вдигаш колперацийка с помощта на дадена фирмичка трябва да имаш най-малко 200 кв.км. площ. Което ще рече, че ако искаш да си купиш "имот", цената ще варира към 100 000 - 150 000 EURO, да не и повече. По-принцип по кварталите се дават 30%, а на центъра да дадеш имот на фирма ти се дават 33-35%. В зависимост каква квадратура имаш в замяна колко апартамента, магазин или гараж може да ти се даде(но и зависи как ще се договориш с фирмата)!!!

По-въпроса dyodi за новото строителство си права, че преди 2 год. не беше добро понеже гледаха да си спестят някой материали. Пловдив беше закъсал по строителсто от всичко останали големи градове в БГ. Но от 2004г. до ся Пловдив е на 1-во място по строеж е ония ден по СКАТ го казаха. Но откакто влезнахме е Европейския съюз строителство вече стана много стрикно и много стабилно(говоря за строежа на новите колперации). Така, че вече този проблем който си видяла с вятъра как пада покрива на колперацията вече го "няма" !
Ще се радвам и на други мнения, какво и на други примери !!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-19 00:18 от ivilin.
Re: Имоти в Пловдив !!!
20-08-2007 - 15:04:10
Здравейте! Понеже темата е интересна, а и аз също съм живяла в тази част на гр.Пловдив доста време, а и се занимавам с "професията-брокер", която не е много, възприемчива тук, но бих искала да Ви попитам: Вие сте собственик на такъв парцел или искате да станете. Така или иначе притежанието на такъв тип имот е доста добра инвестиция. Процентът на обезщетение в гр.Бургас на такъв парцел варира от 45 до 60%, което никак не е малко. Със сигурност този процент ще настъпи и в Пловдив, така че моят съвет е да го задържите или да го купите.
Re: Имоти в Пловдив !!!
20-08-2007 - 15:20:24
Здравейте ,
Аз пък мисля че поради очакваното повишение на цените на имотите с което се спекулира а също и повишението на стоките от първа необходимост цените са с около 30% завишени. Разбира се това е пазар и той се определя от предлагане и търсене тоест Цената на едно жилище е точно толкова колкото някой се навие да даде за него и го купи. Аз лично мисля че имотния пазар ще се успокои след около 1 година.
Re: Имоти в Пловдив !!!
21-08-2007 - 22:57:33
Зависи, честно ви кажа колко квадрати имаш, за да строиш сам. Едни имаха 80 кв.м. централна градска част. Решиха да строят с едни до тях, които имаха 110 кв.м. за да им стане общо 210 кв.м.(понеже не може да строиш на по-малко от 200). Фирмата им даде 330 площ, за да могат да строят. И кво стана тези които имаха 80 км.м. фирмата в замяна им даде "190 км. м." тъй, че съм честен нищо не загубиха, даже удвоиха. И sunnyvillas тва за Бургас не ми се вярва да дават от 45% до 60% да дават фирмите, много е. Едно време в Пловдив между 1992/94г. даваха 50%. Отдавна беше след това даваха мижавите 25%. След 2000/2003г. го увеличиха и дават 30% - 35%(понякога може и повече зависи как се разбереш с фирмата). От както сме в Европейски съюз се движем вече по-базистни
цени/проценти. А те са 30%. И mdonkova цените няма да спаднат близкото време даже смятат и да ги увеличат с 10% цените на апартаментите. Даже и като стане парична единица EURO 2009г. ще са като луди с цените. Цените ще се дигат, заплатите ще стоят същите това в положението в близките 5 години в България!!!
sad smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-08-21 22:58 от ivilin.
Re: Имоти в Пловдив !!!
24-08-2007 - 12:35:41
За ivilin
[www.segabg.com]

Лихвите по кредитите се вдигат заради лихвите в еврозоната ако ги увеличат с 10% търсенето ще намалее значително тъй като масовият поток от хора няма да могат да си позволят кредит......а цените както знаем се определят от търсенето и предлагането , предлагане слава богу има .....



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход