Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да открия имотите на баба ми?

Публикувано от viko 
Как да открия имотите на баба ми?
23-07-2007 - 16:42:11
Баба ми почина, как обаче да открия имотите й? Знам само, че са в Копривщица. Тя не поддържаше връзка с роднините си. Доколкото знам са реституирани и се обработват за което в началото й пращаха чувал с картофи, по-късно не. Какво трябва да направя?
Re: Как да открия имотите на баба ми?
23-07-2007 - 23:35:23
Наследник на баба Ви (или упълномощено от наследник лице) трябва да отиде с удостоверение за наследници и личната си карта в Общинската служба "Земеделие и гори", там имат регистри на собствениците и имотите, имат и решенията за възстановяване на собствеността върху всеки реституиран имот. Пишете за картофи, поради което предполагам, че става въпрос за земеделски земи. За парцели и сгради се проверява в данъчното и/или в кметството. Удостоверение за наследници се получава от служба "ГРАО" в кметството по последния постоянен адрес на починалия, след като декларирате данни за наследниците - имена, ЕГН, родствена връзка, постоянен адрес, а ако някой от тях е починал - и № на акта за смърт, кога и къде е издаден. Пишете как се развиват нещата.
Re: Как да открия имотите на баба ми?
24-07-2007 - 15:28:13
diody, благодаря!

Наследници сме аз и сестра ми, имаме необходимите документи за наследници и акт за смърт.

Само още един въпрос, на место в Копривщица ли трябва да отида в кметството и Земеделие и гори, или това може да стане тук в София?
Re: Как да открия имотите на баба ми?
25-07-2007 - 15:02:50
viko Написал:
-------------------------------------------------------

> Само още един въпрос, на место в Копривщица ли
> трябва да отида в кметството и Земеделие и гори,
> или това може да стане тук в София?

Трябва да отидете в кметството/общината по местонахождение на имотите.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход