Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

изкарвам ПУП - съседа ми от чужбина - процедури

Публикувано от and1 
изкарвам ПУП - съседа ми от чужбина - процедури
05-04-2007 - 12:47:28
Здравейте,

В момента съм в процедура за изкарване на ПУП, разпратени са писма на съседите, един го е получил, другия не го е взел, а третия просто не живее в страната.
С първите двама мога да се видя и ако от кметството ми дадат разписни листи да взема тяхното "одобрение", докато третия най-много да му пиша аз с писмо до чужбина да ми напише, че няма нищо против ПУП-а ми, така ли?

Всъщност от кметството вече са пратили писма, и за втори път сега ПУП-а е включен в Протокола по време на експертния съвет, но ми казаха, че пак щели да пращат писма на съседите! А защо пак?

От както са почнали да пускат писма са минали 2 месеца и 1-2 седмици.

Някой знае ли какво мога да очаквам кога ще е одобрен напълно ПУП-а, и какво бих могъл да направя, за да стане това малко по-бързо?

Мерси са информацията!

Андрей
Re: изкарвам ПУП - съседа ми от чужбина - процедури
10-04-2007 - 10:48:27
Уведомителните писма за приет ПУП са 2. Първото когато ПУП е приет от експертен съвет в Общината. Има 14 дневен срок за обжалване от момента на получаване на писмото. След това Кмета издава заповед, която отново се обявява на съседите и се чакат отново 14 дни. След това ПУП влиза в сила.
Има процедура когато не могат да бъдат открити съседи, да се разлепят съобщения по оградата. Съставя се протокол и т.н. Въпроса е че трябва да се "спазариш" със служителя отговорен за уведомяването.
Успех.
Re: изкарвам ПУП - съседа ми от чужбина - процедури
19-04-2007 - 13:37:25
здравейте!
на мен пък ми предстои вкарване на земя в регулация и бих помолила някой минал по този трънлив път да ми разясни най-подробно какви документи и от къде да започна
борбата.Благодаря Ви! eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход