Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ "съсед"

Публикувано от katy 
Помощ "съсед"
10-01-2007 - 08:25:58
Имам одобрен ПУП за промяна на земеделска земя в промишлена. От общината ми дадоха расписни листа за да обява ПУПа на съседите. С едната съседка обаче възниква голям проблем. Тя не се съгласява да подпише оведомлението докато не и предуставя копие от ПУПа да го проверяла при архитект. Аз се притеснявам да и дам защото явно женицата е от онези" добри хорица" и ако си направи копие на моя ПУП в бъдеще може да намери начин да ми създава проблеми. Не знам как да постъпя. Моля дайте ми съвет! Изобщо законно ли е да изисква от мене копие?


Re: Помощ "съсед"
10-01-2007 - 08:33:43
А има ли Вие от какво да се притеснявате относно този ваш ПУП? Ако всичко по него е съгласно законовите изисквания, как тогава би могла да Ви навреди тази жена?
Доколкото знам, няма законово изискване да й предоставяте копие, а няма и практика общините да го правят, но така или иначе, всеки съсед може да отиде в общината с който си иска архитект и да се запознае с ПУП-а!
Re: Помощ "съсед"
10-01-2007 - 08:46:36
Нямам нищо нередно в ПУПа. Просто не знам защо ще ми иска копие. С каква цел? Аз смятам да я уведомят писменно от общината пък нека да ми отнеме повече време. Ако тя желае нека да си вземе архитекти и адвокати и да ходи да си го леда в общината. Аз глупачката даже и предложих да я возя до там с когото иска.Но не ставало така трябвало копие и време!!! Айде сега кажете ми след като е решила да ме спъва от самото начало какво ще прави в бъдеще, и защо да я улеснявам като жената явно не е добронамерена.
Re: Помощ "съсед"
10-01-2007 - 11:04:21
Правилно! Нека я уведомят писмено от общината- така топката е в нея smiling smiley
Изчакайте си законовия срок ... щом няма нередности в ПУП-а Ви и да се скъса от жалби и възражения - все тая!
Re: Помощ "съсед"
11-01-2007 - 09:12:40
Разговарях в общината и от там ми казаха че ще и изпратят писмо с което ще я уведомят. Веднага след получаването на обратната разсписка започва да тече законов 14 дневен срок за обжалване. В този срок тя има право да се запознае с одобрения ми прект и ако иска да направи възражения, предложения или искания. Ако може да ми кажете , тези (искания ,възражения и предложения) все пак не трябва ли да са законно обосновани? Иначе какво правиме ???? Всеки скучаещ и отекчен от живота си злобар може да се развлича намирайки себе си за важен и да раиграва хората, като ги съсипва от "жалби и възражения". По този начин се губи много време а времето е и пари. Ако тя направи такива единствения начин е в съда ли, или все пак от общината ще решат дли има основание ? Изобщо какъв е редът???? Благодаря предварително!!!!!
Re: Помощ "съсед"
11-01-2007 - 09:31:59
Ами... на практика така се получава - всеки скучаещ съсед може да Ви разиграва smiling smiley
Естествено, тя трябва да обоснове възраженията си и общината да прецени има ли, или няма основание и да предприеме необходимото според своята преценка. Ако обаче общината не уважи жалбите й, съседката Ви има право да се обърне към съда.
Re: Помощ "съсед"
11-01-2007 - 09:33:38
Всъщност, защо все пак не й предоставите едно копие от ПУП-а? Ей така, доброволно... може това да обърне настроението й... може би смята, че след като отказвате да й дадете копие, има нещо нередно, нещо в нейн ущърб и за това го криете, а това само озлобява допълнително такива хора..
Re: Помощ "съсед"
11-01-2007 - 10:10:50
Ами не знам , просто се притеснявам че ще си направи копия и по този начин в бъдеще може да ме манипулира по някакъв начин. Нямам представа как но е сигурно че колкото информация и предоставя , тя може да я използва срещу мен. Освен това госпожата казва че я е страх да се подписва за нещо което не разбира и аз и предложих да я закарам до общината с адвокат или архитект но тя отказа категорично. Заяви ми че или копие или не вършиме работа. На всичкото отгоре дала телефона ми на някъва "приятелка реститутка в Ахтопол" която ми се обажда и ми казва че ( така нещата не ставали ). Подписала тя на някакъв съсед , пък той УЖАС построил бензиностанция. Аз обясних че няма да строя бензиностанция а складове с администрация и това могат да го видят в ПУПа в общината . Но не КОПИЕ. Ето това ме стряска. Защо????? Направо съм се побъркала от нерви !
Re: Помощ "съсед"
11-01-2007 - 15:35:07
Ами как да ти подпише, като не знае какво искаш да подписва? Аз също не бих подписал без да ми дадат копие, което да си разгледам на спокойствие и да се посъветвам с компетентни хора.
И какво можеда ви направи като има копие от ПУП? Та по принцип би следвало на всеки в общината да дават ама се правят на две и половина не само на собствениците, а на всеки.
Re: Помощ "съсед"
11-01-2007 - 16:36:36
Принципно в общината никой не е спрян да се запознае с проекта. Освен това той не е сложен за разбиране. Има си обяснителна записка която е на ниво петокласник.В моят случай се обяснява че ще променям земеделска земя в промишлена , която ще бъде използвана за административно- складова дейност.И във никакъв случай не се засяга нейният имот. Напротив по този начин тя може да бъде само облагодетелсвана с ток, вода и комуникация. Да не говориме че в момента нивите са се превърнали в сметище и са буквално неизползваеми. Та значи на по късен етап, дай боже да реализирам проекта , там ще има денонощна охрана. Така че госпожата даже да реши да загради имота си няма да и изчезне оградата. Но не в това е проблема. Просто максимата "Не е важно аз да съм добре , важното е вуте да е зле" е на равнище национален химн. Все се гледа в паницата на съседа .Лоша работа. Сигурна съм че не само аз се сблъсквам с това но и всеки който напук на трудната обстановка е решил да рискува и да се впусне в някъква инвестиция. Но нали светът е на смелите!!!!! :cry:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход