Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

общински имоти

Публикувано от krasi_avto 
общински имоти
05-01-2007 - 19:33:23
Здравейте!Търся помощ относно общински имот.Какъв е редът за ползването и евентуално за купуването на такъв имот?Става въпрос за общините Студентска и Младост. confused smiley
Re: общински имоти
23-01-2007 - 22:37:04
по принцип аз съм от варна и незнам за кои общини става въпрос, но по принцип не се занимавай с общински имоти тъй като към тях няма прилежаща земя, т.е. ако някой ден се случи нещо с този недв. имот примерно се срути , ти нямаш никакви права за възстановяването му, т.е. нямаш земя там.По принцип няма проблем със закупуването и ползването му но си е доста голям риск, лично аз не бих си купила. smiling smiley
Re: общински имоти
24-01-2007 - 08:53:09
То вече май и много от новото строителство се продава без земята към него... та рисковете са същите и с голяма част от необщинските апартаменти, които се продават...
Re: общински имоти
24-01-2007 - 12:57:20
Всъщност при учредено право на строеж, специално при случайни обстоятелства (земетресение, наводнение), които унищожат недвижимия имот, правото на строеш се запазва. При строеж на общинска земя могат да се получат проблеми с правото на надстрояване или пристрояване ако се стигне един ден до там.
Все пак колегите са прави! Най-добре е да не се занимавате с общинска земя, най-малко заради бюрокрацията smiling smiley
Има общински терени, които се продават обаче smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход