Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Максимално застрояване??

Публикувано от тони 
Максимално застрояване??
07-11-2006 - 12:26:49
Как мога да го изчисля-максималното застрояване?Или кой може да го изчисли?
Re: Максимално застрояване??
07-11-2006 - 12:58:00
На визата която ти дават от общината архитекта дава трите основни параметъра по чл.140 от ЗУТ, а именно - височна до кота корниз(к.к.), КИНТ и плътност.
Оттам нататък можеш лесно да изчислиш колко максимално може да ти е застроената площ , а като сметнеш височината и имаш предвид разрешените по регулация отстояния (дали си на калкан или на 3 или 5 метра от границата), че си направиш сметка за общото РЗП. Подпокривни етажи се допускат под 45 градусовата граница от стрехата.
Ако ти е трудно, всеки архитект ще го сметне.
Ако обаче нямаш виза, нямам идея, всичко е грубо и под условие....
Re: Максимално застрояване??
07-11-2006 - 17:57:51
Te тези параметри се знаят и без виза, стига да има влязъл в сила подробен устройствен план за района. Какъвто е примерно случая за Кръстова вада. Там много от парцелите не са в регулация, но попадат в този план и човек може да попита в ДАГ за съответния квартал, в който се намира имота, какви са изискванията. Примерно аз имам нерегулиран ПИ, за който знам че кинт е 1,2, кота корниз 11,50 м, плътност на застрояване 40% и етажност 3+А. В случая не плътността, а кинт-а определят горната граница на РЗП, защото 40% плътност от декар е 400 кв.м, по 4 етажа идват 1600, но кинт 1.2 от 1000 кв.м. е 1200 РЗП... Или таванските етажи (това А) не се броят към РЗП и пак става 3*400=1200?
Re: Максимално застрояване??
07-11-2006 - 18:11:01
Само да допълня, че не се броят складовите помещения в РЗП, а това А (ателиета) се брои барабар с терасите.
Re: Максимално застрояване??
08-11-2006 - 13:20:19
Трябва горе-долу да знам разгънатата площ,защото смятам да искам пари "на зелено".Строят некачествено и е по-добре да си купя нещо друго.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход