Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Статут на имот

Публикувано от kammi 
Статут на имот
09-08-2006 - 15:07:49
Здравейте ! Имаме семейна къща, която е със статут "еднофамилна къща" Как може да се смени статутът за да може да се построи самостоятелен втори етаж? Благодаря предварително.
was
Re: Статут на имот
10-08-2006 - 15:58:45
Доколкото мога да ти помогна: статута на парцела ти е за жилищно строителство и в ПУП на града е отбелязано петното на сградата и етажността и. Т.е. ако искаш да построиш или достроиш на това място по-голяма къща (висока и широка) то трябва да направиш частично изменение на застрояването. Мисля, че се подаваше мотивирано предложене до архитекта на раьона с новите параметри, които искаш да ти има къщата. Предложението се съставя от архитект и се мотивира с разни точки от ЗУТа и наредбите. Новите параметри трябва да са съобразно Общия градоустройствен план. Ако искаш къщата ти да стане някакъв цех (примерно) тогава ще сменяш статута на земята, но иначе ако си остава жилищна - просто се надяваш общината да ти одобри мотивираното предложение и да ти даде ВИЗА с желаните параметри.
Не съм много сигурен във верността на това което написах, някой по-запознат може да ме поправи. Иначе Ками, ако имаш сериозни намерения с къщата ви - отиди в архитектурно студио и там ще ти обяснят точно какво трябва да се направи и колко ще ти струва.
Успех
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход