Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

строеж

Публикувано от Диян Ангелов 
строеж
03-05-2006 - 13:46:41
искам да си построя тераса но не ми разрешават докато не си закупя земята а аз неискам да я купя
Ина
Re: строеж
03-05-2006 - 15:55:01
Ако я построиш на конзоли би трябвало да ти разрешат и без да си купуваш "отстъпено право на строеж". Да знаеш, че не си купуваш общинската земя, а само отстъпено право на строеж - трябва да бъде за неопределен срок. "Отстъпено право на строеж" за неопределен срок от датата на сключване на договора мисля, че би трябвало да означава, че никой не може да те покътне докато построеното върху земята съществува, то е твоя собственост. В момента, в който обаче вече го няма, общината може пак да си разполага със земята, защото тя е нейна собственост. Ако искаш да построиш тераса стъпила върху колони, тя ще стъпи и на общинска земя и вече си в нарушение, което означава, че може да ти я съборят. Така, че без да си купиш отстъпеното право на строеж, няма да ти разрешат подобна постройка. Не си мисли обаче, че е толкова лесно това да се случи, цяло чудо и мнооого връзки ти трябват. И накрая като за капак ти тръсват "независими" оценители, които, заблежи, ти прихващат не земята, а "отстъпеното право на строеж" по цени по-високи от квадратен метър ВИП място.
Ама това е проточено в необозримото бъдеще. И естествено, задължително трябва да имаш съответните проекти. На конзоли, при положение, че си на първия етаж трябва съседите да са съгласни да им пробиваш в мазетата. Иначе, при тази ситуация, не могат да те задължат да купуваш отстъпеното право на строеж. За всеки от двата варианта, трябва да имаш и протокол от общо събрание със съгласието на съседите за строежа на "пикливата" ти тераса. Е, може да минеш и по етажите и да им събереш подписите, така е по-лесно, само внимавай да не ти завидят, че си угаснал.

Иди, че бъди "законен" в нашата държавица. Но не е невъзможно, само се въоръжи с търпение, време и потърси "наш човек"!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход