Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да продавам или да строя?

Публикувано от ing_petrov 
Да продавам или да строя?
26-04-2006 - 14:32:43
здравейте!
имам парцел (850м2) в м.Малинова долина, точно до входа на Американския колеж, изкушавам се да го предложа са строителство с/у обезщетение, но пък мисълта че мога да остана с един недовършен трап не ме радва особено.Продажбата на този етап май е най-разумна, какво ще ме посъветвате има ли смисъл да се впускам в приключение при положение че кк е само 10м, дали ще намеря прилично обезщетение и коректна фирма???
Re: Да продавам или да строя?
26-04-2006 - 14:35:57
Ами ако няма фирма, която да строи срещу обезщетение, какво те кара да мислиш, че ще има такъв, който да иска да го купи?
ing_petrov
Re: Да продавам или да строя?
26-04-2006 - 14:50:18
ми винаги стои варианта да се пробвам аз да го застроя, макар че не се виждам много в ролята на предприемач. По скоро проблема е че това е квартал пълен със снобарски къщи, макара че в тоя район се намира и нещо подобно на Царско село, мисля че беше Американски колеж 2 или нещо подобно, както и да е, и все пак ако трябва да избирам?Все пак е абсурдно да търся фирма ако нямам идея за мен самия кое е по-добрия вариант.
Stefan
Re: Да продавам или да строя?
26-04-2006 - 14:58:12
kk 10 sa si 3 normalni etaja plus edin podpokriven... I edin suteren. Grubiat stroej s pokriva go sloji 200 evro za udobstvo, ochte tolkova za da go dokarach na chpaklovka i zamazka i kato si ostavich edin etaj drugite gi prodavach, taka tvoite 200 kvadrata chte izlyazat bez pari, ako drugite prodadech na 600, zalagam 200 kv. plocha.
Ako gi dadech za obechtetenie chte vzemech po-malko, chtoto stroitelya chte si nachisli i v nego gornica.
Ako go prodadech - stava, no da imach v kakvo da vlojich kintite, saizmerimo s pechalbata, koiato bi ti doneslo gornoto.
Korektni firmi moje da namerich, razpitai, no nikoi ne raboti bez pechalba. Prosto kazvam, zachtoto chesto horata barkat stremeja da spechelich kolkoto moje poveche (koeto e estestveno) s lipsa na korektnost. Nekorektno e, mislya az, da iskach da pechelich bez da proizvejdach kachestvena usluga. A normata na pechalbata ne e nelimitirana - opredelya ya pazara, vse pak.
ing_petrov
Re: Да продавам или да строя?
26-04-2006 - 15:10:55
благодаря за общия портрет на положението, може да се пробвам , мислех си че там в близост няма мн търговски площи така че мога да предвидя нещо за тая цел. Незнам само незастроената част от парцела какъв статут ще има, при положение че продавам само апартаменти от бъдещата постройка, а не дворното пространство
stefan
Re: Да продавам или да строя?
26-04-2006 - 16:02:02
E, tvoya rabota, no zachto da ne prodadech i nego, za kakvo ti e... Posle trudno mojech samo nego da prodadech, ako jiveech tam, a ako prodavach i idealna chast ot ograden dvor zvuchi super, tova hem chte ti vdigne cenata, hem chte ti uvelichi kvadraturata, koyato prodavach - kato idealno chasti. A dvora chte polzvat vsichki jivuchti, pravite edna detska plochtadka, zasajdate rosichki, s fontanche i aleya.... Tova se ceni.
ing_petrov
Re: Да продавам или да строя?
26-04-2006 - 16:19:12
Да прав си това звучи много по -разумно, на мен в крайна сметка освен гараж нищо друго не ми трябва. При положение че дават 40% застрояване, двора ще е половин дка, ще има за градинка, може накрая да се получи много свежо. До разбирам значи ще трябва да търся желаещи да си купят апартамент с идеална част от ограден двор. Все пак земята ще трябва да им я продам отделно от апртамента, на пазрана цена?или как?
Имотко
Re: Да продавам или да строя?
26-04-2006 - 21:19:58
Какво казваха в Америка, щом ваксаджийте започнат да говорят колко се печели на борсата, значи е време да се продава. Щом всеки започва да става строителен предприемач, не е време да се купува.
Re: Да продавам или да строя?
27-04-2006 - 01:43:44
Ing Petrov,

Ako reshite da go prodavate, molia da ni izpratite parametrite na tekushtata regulatzia
kakto i skitza/mestopolojenie, snimki za da se vidiat sasedi, podhod i lokatzia.

[bgcolor=yellow]Nie sme chujda firma koiato v roliata na investitor/stroitel tarsi petno za malko luksozno blokche, za da nastanim niakolko semeistva diplomati ot visok rang. Za tzelta obezshtetenie ne e jelatelno, osobeno pri KK 10 m.[/bgcolor]

Vasheto predlojenie e interesno, zashtoto semeistvata imat detza koito se ochakva da poseshtavat Amerikanskiat Kolej v Sofia.


Ako i kogato imate interes da prodavate, molia da izpratite podrobna informatzia po

email na BT2@mail.bg
ili na fax:00-1-617-687-4658 (Boston, USA)

Mojete da razchitate na korektnost i ekspeditivnost ot nasha strana.


Pozdravi,
Tzanko
BT2@mail.bg
1-617-687-4658
Re: Да продавам или да строя?
27-04-2006 - 09:03:08
Цанко, ставаш смешен - по-добре престани с глупостите. ЗА целта има вестници - там си пускайте обявите от типа "немска корпорация търси панелни апартаменти в крайните квартали".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход