Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

bulgarina bil beden ho,ho,ho

Публикувано от emiliano 
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
24-04-2008 - 09:53:09
kuzmanin, има мизерия на всякъде, но тук е притеснителен процента на мизерстващите - от 6 милиона и малко българи - един милион мизерства. Това вярвай ми го няма по развитите страни, към които искаме да се причислим. А и голяма част от тези дето са добре, просто папкат имотите на дядо си, получени без никакъв труд от тях. Ще кажа че сме се оправили (горе-долу) когато голямата част от българите работят и произвеждат нещо. Засега само препродаваме и се чудим какъв гяволък да измислим за да не работим.
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
24-04-2008 - 11:46:04
Без коментар - Стандарт

"Мизерия мъчи всеки трети

Близо 2,3 млн. души, или 34% от българите, живеят под границата на бедността. Това сочат данни от проучване на Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ, проведено в края на март в 400 търговски обекта на 32 града. Издръжката на живота през първото тримесечие на годината спрямо март 2007 г. е нараснала с 15,6 на сто. Границата на бедност през посочения период е 186,64 лв. на човек, което бележи ръст от 3,5% за тримесечието и 15,4% ръст годишно.
През март издръжката на живот на човек от четиричленно семейство е 448,40 лв., като през декември 2007 г. сумата е била 433,40 лв.
Заплатите пък са се повишили средно с 10,4 на сто.
Шокиращ скок в цената е направил оризът - с цели 18,7 на сто. Рекордьор обаче е олиото с 44% увеличение.
Пилешкото месо е поскъпнало с 6,2%, докато свинското е поевтиняло с около 0,6%. Като цяло плодовете са поскъпнали с 9,2 на сто, а зеленчуците - с 3,9%, отчитат от ИССИ.
При нехранителните стоки и услуги тревожно покачване на цените има при болничните услуги с 16% и на лекарските услуги с 5,4 на сто. "
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
24-04-2008 - 19:10:39
Циганите в БГ не бяха ли към 1 милион? Може би имат пред вид тях...

Също да не забравяме, че статистиките в БГ не са съвсем достоверни ( необявени доходи и др.)
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
24-04-2008 - 23:43:25
r_stoma - в последните няколко години нещата се пооправиха. Не можем да си затвярямя очите.

Тук на предна тема илиза духа на човека. Иска ли да работи, да се развива ....

Има възможности, може да се развива човек
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
25-04-2008 - 05:42:02
Как са изследвани резултатие от Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ.
До края на март обиколили 400 търговски обекта на 32 града за да разпитват продавачките или да си пият кафето за сметката на дружеството.
Това което сте написали е пълна глупост.
Нямат и няма да има никакви доказателства за това.
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
26-04-2008 - 14:47:40
браво бе ЕСМЕ, ти ми отвори очите, спаси ми живота... едва сега сега след 14 години брачен живот разбрах че не аз а жена ми е ИДИОТ. Ако знаеш колко съм ти блатодарен, даже съм готов да те почерпя. Не съм идиот... ура-а-а-а. Живота продължава!!!! :}
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
10-05-2008 - 06:14:18
Страхът от хиперинфлация кара хората да пазаруват панически, сочи статистиката


Какво мислят потребителите?
Възможно ли е до 12
месеца да си купите кола?
- Много е вероятно 0,4%
- Вероятно е 4,2%
- Малко е вероятно 15,2%
- Съвсем е невероятно 75,7%
- Не знам 4,5%
Как описвате финансовото
си състояние?
- Спестяваме много 0,1%
- Спестяваме малко 7,3%
- Свързваме двата края 67,2%
- Теглим от спестяванията 5,6%
- Затъваме в дългове 16,3%
- Не знам 3,6%
Как се е променила икономиката през последните 12 месеца?
- Много се е подобрила 0,1%
- Малко се е подобрила 5,7%
- Не се е променила 21,3%
- Малко се е влошила 31%
- Много се е влошила 28,1%
- Не знам 13,8%
По данни на НСИ
Стефан Кючуков

Паника обзема българите заради високите цени. Потребителите се тревожат от нарастващата инфлация, сочи анкета на Националния статистически институт. Песимизмът и тревогата на хората се доближават до тези от 1997 г., когато цените се сменяха по няколко пъти на ден. Негативните оценки за семейния бюджет се засилват предимно сред градското население. През април постоянното поскъпване на бензина се съчета с рязкото вдигане на цените на яйцата и агнешкото за Великден, както и с опити да се продават череши по 15-20 лв. за кило. На този фон дойдоха предложенията на топлофикациите за поскъпване на парното с 15-20% от лятото, исканията на НЕК за 20% по-висока цена на тока и предложенията на електроразпределителните дружества за вдигане на цените с 9-12%. Наред с това газът може да поскъпне с 11%, а водата в София се очаква да скочи с 24% от 0,82 ст. на 1,02 ст. за куб. м без ДДС. Дори държавният регулатор да не разреши толкова голямо поскъпване на тока и парното, ударът по джоба на българите ще бъде огромен.
До края на март натрупаната годишна инфлация вече е 14,2%, и то преди очакваното поскъпване на ток, парно, газ и вода. При това положение дискусиите сред управляващата коалиция дали да вдигнат пенсиите с 9,5% или с 10,35%, изглеждат доста откъснати от реалните проблеми на хората.
През последните 12 месеца цените са нараснали твърде много, категорични са 77,6% от българите. 37,8% очакват това да става все по-бързо през следващите 12 месеца. Други 42,2% смятат, че поскъпването ще продължи със същите темпове.
Съществува сериозен риск инфлацията в България да продължи да се повишава, предупреди Европейската централна банка (ЕЦБ), предаде електронното издание "Трейдинг Маркетс". Рисковете от повишаване на цените са свързани с по-голямо от очакваното поскъпване на енергийните ресурси, храните и контролираните от държавата цени, се казва още в доклада на ЕЦБ.
Инфлацията отново се превръща в заплаха пред икономическата стабилност, посочи и зам.-председателят на Международния валутен фонд (МВФ) Джон Липски по повод ситуацията в САЩ и Европа. Според него настоящото засилване на ръста на цените "трябва да бъде прието сериозно, тъй като създава значителни потенциални предизвикателства пред стабилността на икономиката", предава Bloomberg. Изказването на Джон Липски в Ню Йорк бе след решението на Европейската централна банка да остави лихвения процент в еврозоната без промяна. Коментарът на Липски за този ход на ЕЦБ е, че инфлационният натиск очевидно е сред основните приоритети в еврозоната.
Вдигането на цените доведе до увеличаване на желанието на хората да пазаруват. В последната анкета на НСИ за април се очертава повишено желание на хората през следващите 12 месеца да си купят кола, жилище или да направят сериозен ремонт на дома. eye popping smiley confused smiley eye popping smiley
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
10-05-2008 - 10:30:35
"За съвсем невероятно се определя купуването на кола през следващите 12 месеца от 75% от участвалите в проучването, 88% от тях пък не мислят, че в бъдеще ще могат да се сдобият с кола или да построят жилище."
Re: bulgarina bil beden ho,ho,ho
10-05-2008 - 10:43:42
Ето и още от изследването:

Възнамерявате ли да купите или да построите жилище (вила) през следващите 12 месеца (за себе си, за член на семейството Ви, за даване под наеми т.н.)?

да, определено - 0.6%
възможно е - 2.3%
вероятно не - 6.9%
не - 88.2%

не мога да преценя - 2.1%

[www.nsi.bg]




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-10 11:09 от 74ydur.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход