Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

защо се пускат повтарящи се обяви?

Публикувано от nilay 
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
01-05-2008 - 21:50:40
avatar
Снимки правят и от собствениците и брокерите, но по-често брокерите ги правят. Правила в това отношение няма. Положението за сега, е че има ли изобщо снимки значи е добре. Но котрол върху качеството на снимките трудно може да се наложи.


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
01-05-2008 - 22:01:32
А има ли тенденция да се увеличават обявите със снимки? защото ако трябва да съм честна - лоши, хубави - снимките са доста полезни и в много случаи спестяват разкарването по огледи на имоти, които нямат нищо общо с изискванията на потенциалните купувачи или наематели (особено наематели, които търсят обзаведено жилище). И още нещо: а има изобщо някакви наченки на тенденция за обявяване на чистата жилищна площ на имотите, които се продават или поне като обявяват общите части, някъде в скобички да изпишат и ЧЖП? smiling smiley
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
02-05-2008 - 10:31:46
avatar
Ами тенденция незнам дали има - всяка агенция си преценява как да показва имотите, които предлага. В моята агенция имот с по-малко от 5-6 снимки няма, но и аз не предлагам имоти приети за продаване с обаждане по телефона от собственика ми, защото това е една от причините да има имоти без снимки - просто брокера не ги е виждал, но иначе "ги продава" smiling smiley))) Друга причина да няма снимки е доста жалкия опит според мен на някои брокери да опитват да правят като бройка повече огледи за да се докарат като оборотна агенция пред продавача. Тоест хората ще дойдат да видят апартамента, защото той е описан с едно изречение и без нито една снимка, но ако цената е поносима те все пак ще си кажат абе дай да го видим може да се окаже хубав. По този начин и на брокера му се увеличават контактите с потенциални купувачи/наематели на които може да се натегне да показва и други имоти когато те дойдат на оглед да видят нещото описано като от първокласник... А при наемите - там е ад относно описване на имотите и снимки - за някои брокери това е под тяхното достойнство за наем от 200 евро да си прави усилията. Аз си ги правя, защото рекламирам и агенцията си когато показвам и описвам всичко, но аз съм така и имам много свястни колеги, които правят всичко както трябва, но не сме всички за жалост. Специално при наемите има една две агенции, които работят здраво с наеми - който търси имот под наем няма начин да не ги е засичал - метода им на "описване" на офертите за мен е трагичен и ужасяващ и във форума съм забелязал, че от най-много недоволстват хората, които си търсят нещо под наем.

Колкото до чистата жилищна площ има брокери, които мерят с ролетка чистата жилищна площ за да знаят със сигурност какво продават, но те наистина се броят на пръсти. Мисля, че повечето агенции казват каква е чистата площ кога в текста на рекламата и кога по телефона, но повечето казват според мен.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
02-05-2008 - 12:08:11
avatar
Ето една интересна стара моя тема по въпроса със собствениците на имоти - продавачитеsmiling smiley [forum.imoti.net]

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
02-05-2008 - 13:21:45
Ако един и същ апартамент, всяка година сменя собственика си, чрез АНИ, може ли да се очаква, че след 5 г. цената му ще се е повишила с 20% само от комисионната (при 4% комисион)?
Или нещо бъркам?
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
02-05-2008 - 13:38:28
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако един и същ апартамент, всяка година сменя
> собственика си, чрез АНИ, може ли да се очаква, че
> след 5 г. цената му ще се е повишила с 20% само от
> комисионната (при 4% комисион)?
> Или нещо бъркам?


Да ако всяка година се препродава в продължение на 5 години, но това се случва много рядко.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
17-05-2008 - 15:21:05
Има продавачи, които знаят какво искат, не са супер алчни и ако тях брокерите ги изпуснат сами са си виновни.

Исках да продавам апартамент, отидох в една агенция, казаха ми да не го предлагам другаде и подписах договор с тях. Обсъдихме цената - според тях съм можела да го продам ако сваля с 2-3 хиляди. Свалих. Била пазарна цената, без проблеми ще намерим купувач. Това беше август!!!

Оф сега не мога, ма айде свалете още, ама каво да свалям, те цените от август се вдигнаха още, аз не само че не не вдигам цените, ами да свалям. Това не искам да описвам с какъв тон ми се говори - понеже съм сдържан, мълчалив човек и решават,че може да ти се качат на главата. Търпях още малко, и като ми се обади брокерката да ми се кара, че не съм сваляла още и само "съм и губила времето" и теглих едни майни.

За 2 седмици си намерих купувач без агенция, верно загубих много време в огледи, но не свалих и евро повече (както казах, цената си беше добре).

А на тази какъв черен пр ще и направя, не и е ясно.
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
17-05-2008 - 15:25:41
avatar
Кофти агенция вероятно незнамsad smiley В кой град е била къщата ако не е тайна?

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
19-05-2008 - 09:05:50
Даа. Нещо ако е не е наред - това са лошите агенции.
А това с чистата площ, която повечето я обявявали си е направо научна фантастика.
Още се сещам преди години Марчев като се опитваше да ми обясни, че с терасата или без терасата цената на кв.м. нямало да се промени... Ама той сигурно е от лошите.
Продавач, защо не вземете да си подредите градинката? Вашият бизнес е пълен с боклуци и докато няма някаква регулация всички ще сте в кюпа.
Вероятно ще ми обясниш, че има етичен кодекс или браншова организация, ама в момента полза от тях никаква. На момента се сещам, че без Адрес тази работа няма да стане, а точно те са с ... не толкова добри практики.
Но все пак изчистете имиджа на бранша си!
Re: защо се пускат повтарящи се обяви?
19-05-2008 - 10:24:08
Hората преди много време са намерили решение на този проблем.

Направили са си детектор за повтарящи се обяви и правилото е следното:

Първата обява е най-важна, всяка следваща се показвя някъде в края на търсенето, което всъщност я прави почти незабележима.

Ето идея за решение на проблема с натрапчивите еднакви обяви, които стоят по 10 на една страница ......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход