Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за опитни и знаещи брокери

Публикувано от registratore 
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 13:52:17
В поста си исках да кажа, че всеки брокер би предпочел ниска цена и бърза сделка, пред висока цена и по-бавна сделка, ако собственикът е наясно с реалната цена и му е все едно. Явно на регистратора трябва да му се обяснява повече. За неговия конкретен пример бих предпочел 2.5% от 60000Е вместо 5% от 600000Е.
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 14:54:55
dragula, не обобщавай. Има брокери и брокери. Аз лично съм чувал разговори на брокери в агенцията където ходя, и те са вдигали цената без да питат собственика, защото друг подобен имот се оферирал по-скъпо. Беше действително брокерка с 4-5 години стаж - не е много, но не е и малко. Намекнах и, че другата оферта ще помогне да направи по-бързо сделка, но не ме разбра. Така че има и брокери дето надуват цените. Често съм попадал на оферти с цена стотици хиляди евро на м2 и мисля че твои колеги ги пускат за да вдигнат средната цената на даден район - временно разбира се. Тези обяви обикновено са накрая, като сортираш по цена и не се забелязват, ако не си отваряш очите. Да ама като видят собствениците, че средната цена на района се е вдигнала с 100Е/м2 - вдигат и те автоматично. И това ако не е изкуствено увеличение, здраве му кажи. Много шмекери има сред Вас и от това страдат нормалните и почтените брокери, дето искат да си вадят хляба с работа, а не с далавери. Успех.
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 15:25:44
avatar
Re: за опитни и знаещи брокери
-------------
ЗА ОПИТНИТЕ И ЗНАЕЩИ БРОКЕРИ Е ВАЖНО ДА ИМА неопитни и незнаещи шарани-иначе опитните и знаещите стават излишни !

В БГ-то има поговорка-не е луд който яде зелника-прост е който го дава
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 18:08:23
Да де ясно ама защо да вдигаме ние брокерите цените, нали вредим на самите себе си. Какъв е смисъла при положение че знаем че цената на даден имот е нереална да го качваме същия на сайтовете, ЗАЩО да тъпчем сайтовете с глупости и да ни се смее цял свят.

( само за протокола) Имаме един апартамент 100кв които е обявен едновременно в три агенций. Представяме си че аз съм клиент, първото нещо което ще направя е да напиша в някоя търсачка примерно АПАРТАМЕНТИ В СОФИЯ иа какво мислите ще излезне ще излезнат стотици отбрани от първите няколко агенций сред които и въпросните три. и какво да видя един и същ апартамент в София с три различни цени. И при кои си мислите ще отида, естествено при агенцията с най - ниска цена, като става въпрос за един и същ апартамент. Така че няма смисъл от вдигането на цените и които го прави губи не само клиенти а и репутация.
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 18:13:59
тоест по добре да имаш няколко продажби за месеца с малки комисионни, отколкото една продажба за месец два. КОлкото повече продажби имаш толкова повече клиенти си спечелил и ако се държиш подобаващо с тях същите ще те препоръчват навсякаде, повече клиенти повече продажби повече комисионни, тоест ти си създаваш име като добър брокер и от там добра репутация на фирмата с която работиш.
Re: за опитни и знаещи брокери
23-02-2008 - 12:31:07
марти и р стома са разбрали какво имам предвид и защо агенции като посочената от мен са вредни за пазара!!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Точно така!!!
23-02-2008 - 12:38:37
avatar
Marthy Написал:
-------------------------------------------------------
> тоест по добре да имаш няколко продажби за месеца
> с малки комисионни, отколкото една продажба за
> месец два. КОлкото повече продажби имаш толкова
> повече клиенти си спечелил и ако се държиш
> подобаващо с тях същите ще те препоръчват
> навсякаде, повече клиенти повече продажби повече
> комисионни, тоест ти си създаваш име като добър
> брокер и от там добра репутация на фирмата с която
> работиш.


clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: за опитни и знаещи брокери
23-02-2008 - 18:49:35
avatar
turbozol Написал:
-------------------------------------------------------
> До Регистратор-Цените не се надуват от
> брокерите.Собственика има основно очакване да
> получи парите.Той определя цената.Въпросът е
> друг.Трябва ли АНИ да рекламира и представя имот
> на смешно висока цена..Моят отоговор е не,но него
> натрапвам на никой.

Т.е. тази агенция не влияе на цените, просто всички собственици, които са клиенти на тази агенция, са определили смешно високи цени, така ли?
Re: за опитни и знаещи брокери
23-02-2008 - 19:36:45
Накарахте ме да поразгледам малко сайта на тази агенция. Видях първите три страници, т.е. 15 оферти. Съвсем нормални са си цените. Който не разбира да не коментира. Може да имат и няколко оферти на много високи цени, но само ние знаем докъде може да стигне фантазията на собствениците. Имал съм контакт с тези колеги през лятото. Свестни са и си разбират нещата.
Ако някой амбициозен собственик иска много пари, никой не може да го убеди, че не е прав. Но ако му рекламираш имота и нямаш огледи, това може да го накара да си промени становището. Ако не го рекламираш, няма как да го убедиш.

Злостър и регистратор,
предлагам ви да си изберете най-абсурдната според вас цена и да поискате оглед за този имот. Там на място разпитайте собственика дали знае за тази цена и кой я е формирал. Споделете резултата тук




Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2008-02-23 19:45 от dragula.
Re: за опитни и знаещи брокери
24-02-2008 - 00:32:36
Не си съвсем прав - при доста други агенции цените са относително нормални.
При тази са нереално завишени цените не на някакви много атрактивни имоти, а на доста обикновени.
Нали по-горе някой беше написал, че брокерът трябва да е консултант на продавача на имота, да го ориентира, да се помъчи да го убеди какво може да се получи от даден имот.
Едва ли цените се различават с повече от 20 процента - това за съпоставими жилища в един квартал.

За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.