Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

за опитни и знаещи брокери

Публикувано от registratore 
за опитни и знаещи брокери
21-02-2008 - 16:23:47
Знае ли някой опитен брокер от форума тук, каква е причината някой агенции да надуват безумно цените, с по 20-25000 евро над това, което в момента е пазара, какъв е смисъла на това ? За да съм по конкретен една от тези агенции е Славия имоти [www.slavia-imoti.com] цените там са надути безумно, може би целта е да ти кажат, че са смъкнали цената с 10000 евро и да купиш от тях??
Re: за опитни и знаещи брокери
21-02-2008 - 16:56:56
Само за протокола: Ти сигурен ли си, че агенцията ги е надула? Щото може собствениците да искат такива цени.
Re: за опитни и знаещи брокери
21-02-2008 - 18:28:15
Прав си, разгледах им сайта.
Цените им са наистина много високки и то за съвсем обикновени имоти.
Или чакат някоя неориентирана риба да клъвне, или както предполагаш, искат да ти покажат колко могат да свалят от цената.
За мен това е много глупаво.

Като следната обява за панелка от 60 квадрата на пети етаж някъде в "Надежда" на цена 1100 евро на квадрат. И написали "Две самостоятелни стаи и ТЪМЕН кухненски бокс".
Това ако не е преправена гарсониера....

Или другата им оферта за " етаж от къща 70 кв. м в княжево, таван и мазе за над 2000 евро на квадрат.
Не цялата къща , а етаж от нея.

Смешници
Re: за опитни и знаещи брокери
21-02-2008 - 18:56:25
хе,хе,хе-сащ-2005 година.подобни похвати.
тва обаче само допринесе за по бързото замръзване на пазара.което съответно доведе до липса на сделки,което доведе до вече всички знаете какво......
а,да-в сащ цените скочиха със 100%.в бг са с 400%.
кво ли ще се случи в бг,след такъв абсурден балон?
дали само банките ще издухат супата(в сащ са зле при четворно по малък балон)....
тва дето ще стане в бг ще го пишат в учебниците по икономика след време....
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 09:47:17
До Регистратор-Цените не се надуват от брокерите.Собственика има основно очакване да получи парите.Той определя цената.Въпросът е друг.Трябва ли АНИ да рекламира и представя имот на смешно висока цена..Моят отоговор е не,но него натрапвам на никой.
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 10:41:03
Ако един имот струва реално 100 000. И ще се продаде на тази цена за 2-3 месеца. И ако същият този имот се пусне на 80000, ще се продаде за 1-2 седмици. Може да попитате всички брокери, които познавате, какво предпочитат. Дали да вземат комисионна от 100000 за три месеца или да вземат комисионна от 80000 за две седмици. Споделете резултатите.
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 10:59:31
Явно не сте наясно с това кой и как определя цените, затова ще ви "светна" - не са брокерите, а собствениците, които ползват нас по-скоро за консултанти когато си определят някаква цена. Простичко е - какъв смисъл има да надувам цената и да правя съответния имот непродаваем, или трудно продаваем , защо ли бих го направил ?
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 12:01:54
asen1975 Ви го е обяснил лементарни маркетингови трикове от САЩ 2005 година, вече тотално отречени. Вие като сте агенции специалисти можете да посъветвате собственика каква е реалната цена а не да хабите място на сървърите с обяви на нереални цени, преди да пусна тази тема мога да Ви кажа ,че наблюдавах сайтовете на няколко агенции като посочената в началото и нямаше никакво движение по продажбите им, ако искате изберете и сега произволен партамент и след 5 месеца се обадете седи си още там или е преместен да се отдава под наем.
За дичо и драгула обявете във Вашите агенции апартаменат на баба ми 3 стаен точно срещу централния вход на бизнеспарка Младост 4, 95 квадрата , среден етаж 600000 евро с обзавеждането!!! Сключвам и екслузивен договор с Вас, и да не съм чул, че цената е нереална, това е моята цена на собственика а Вие почвайте да го продавате и като премия Ви давам 5% комисонна, авансово но ако не го продадете до 12 месеца, ми я връщате утроена като 15%. Хайде да видя сега брокерското Ви майсторство в действие smiling smiley smiling smiley smiling smiley :g: smiling smiley
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 12:32:10
Регистратор, мно-ооого неуместна е язвителността ти, отново показва , че представа нямаш от отнашенията брокер - клиент, нито от ситуацията на пазара на недвижимите имоти, що не се занимаваш с нещо , от което поне мъничко разбираш ?
Re: за опитни и знаещи брокери
22-02-2008 - 13:35:44
До Регистратор-Не искам да се заяждам,но ако ми предложиш 95 кв.м за 600000Е,профисионализма ще ми се изрази да ти кажа ,че ще го продадеш максимум за 95000-99000Е и ако не си съгласен проблема не е мой...Няма да го предлагам на никой за да не ми се смеят.. smoking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.