Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Избор на имот - помощ

Публикувано от Pacholv 
Избор на имот - помощ
16-02-2008 - 19:50:07
Моля за помощ при избор на апартамент в София!Ново строителство ли да избера(на зелено) или панелен...става въпрос за гарсониера(панелен) или маломерен двустаен(ново строителство)...Ще се прецакам ли, ако си купя за 45-50000 евро някоя гарониера в Младост, Сухата река или да се включа в някоя кооперация, която е готова до края на 2009...Кажете си мнението...Ако гарсониерата е 1980г+ и е вътрешна и непоследен етаж - заслужава ли си парите?Ваобще като цяло покупката на такова жилище разумна постъпка ли е?Говоря за плащане в брой...не заем...Ако си взема двустаен(който по площ е същия като гарсониерата), но е 55 000 евро, по-добре ли ще е?Колко излиза доизкарването на такъв апартамент(47-48м2) със средна цена материали?Моля помогнете!Благодаря предварително!
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 13:27:18
avatar
Pacholv Написал:
-------------------------------------------------------
> Моля за помощ при избор на апартамент в София!Ново
> строителство ли да избера(на зелено) или
> панелен...става въпрос за гарсониера(панелен) или
> маломерен двустаен(ново строителство)...Ще се
> прецакам ли, ако си купя за 45-50000 евро някоя
> гарониера в Младост, Сухата река или да се включа
> в някоя кооперация, която е готова до края на
> 2009...Кажете си мнението...Ако гарсониерата е
> 1980г+ и е вътрешна и непоследен етаж - заслужава
> ли си парите?Ваобще като цяло покупката на такова
> жилище разумна постъпка ли е?Говоря за плащане в
> брой...не заем...Ако си взема двустаен(който по
> площ е същия като гарсониерата), но е 55 000 евро,
> по-добре ли ще е?Колко излиза доизкарването на
> такъв апартамент(47-48м2) със средна цена
> материали?Моля помогнете!Благодаря предварително!

Панелната гарсониера има стая 5/3.5 м.,кухня 9кв.м.,баня 1.60/1.60м.,в антрето четирикрилен гардероб с надстройка. Балконът е 3.50/1.60м.Реални използваеми площи. При това положение,много лесно става на двустаен по критериите на новото строителство. Общите части са около 1%.
Сравни го с размерите на "нов двустаен",с риска строежа да не се завърши,да е некачествен и тайно да ти намалят още полезните квадрати/има една такава тема в момента/,виж в "строителство" как се движат цените на довършителните.........

smiling smiley
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 15:46:01
Ами и аз мисля да си взема гарсониера...защото при обявени примерно 45 квадрата си получавам реално почти толкова...а при новото строителство ми слагат 10+ квадрата за общи площи и 3-4 квадрата за зида...това си е чисто обирджийство.Един немски брокер беше казал, че само в България плащаме толкова много общи площи ?!?Само се притесявам панела колко ще изкара...дали след 7-8 години ще мога да му взема прилични пари...?Ако примерно е 80-85-та година...Струва ли си като цяло панела?
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 16:22:11
avatar
Зависи дали намеренията ти за инвеситицията са дългосрочни. Зависи дали искаш да си вложиш средствата за 2-3 години да го пуснеш под наем и след това да го продадеш или искаш по-дългосрочна инвестиция.

Камелия е права.
Обаче при многото предлагане на ново строителство ако след 2-3 години тръгнеш да продаваш панелната гарсониера незнам до къде можеш да стигнеш... А и незнам блока ти на какво ще прилича след 2-3-5 години ако е панел...

Можеш да намериш двустаен ново строителство в много райони на София до 50 000 евро с чиста площ 45-50кв.м предимно в кварталите Овча Купел, Люлин, Манистриски Ливади, Княжево, Левски...

За мен те са по-добрата инвестиция от панелна гарсониера в Младост или Суха река особено в по-дългосрочен план.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 18:09:01

Ами сега ще ти кажа какви са ми намеренията и те моля за съвет smiling smiley :
Разполагам с 50 000 евро(т.е. ще разполагам към май-юно, но мисля, че цените до тогава няма да са много променени)...Сега живея на квартира с приятелката ми...и мисля, че ще е удачно да купя някой маломерен двустаен за нас двамата.Идеята ми е след 7-8 години, когато ще имам деца и надявам се по - големи възможности, да го продам и да си купя нов и по-голям.От тази гледна точка ми се вижда удачно да взема гарсониера...ще ни е достатъчна и ще се преместим веднага...Затова въпроса ми е - ти как мислиш?Добра идея ли е?Говорим за гарсониера 45-47 м2 в Младостите или Сухата река,Хаджи Димитър...по толкова вървят и то доста запазени, че и с подобрения...вътрешни са и не са последен етаж...намират се такива...даже нямат нужда от сериозен ремонт, а само от освежаване.
Та това са ми наблюденията и като че ли към гарсониера съм се насочил, най-вече защото сега живея под наем...Кажи си мнението, виждам че си запознат?Мислиш ли, че ще е добре ако направя така?






Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-17 18:10 от Pacholv.
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 20:07:49
avatar
Да ти кажа погледнах сега офертите за панелни гарсониери и под 50 000 евро намерих само две такива в Младост 4, които по всяка вероятност са един и същи апартамент на 7-мия етаж обявен в две агенции, но и да бъркам все таяsmiling smiley
Цената е 48700-49000 евро за 43кв.м панел на предпоследен етаж...
Е вярно 43 квадрата "АМА ЧИСТИ" наистинаsmiling smiley)))
ОК ама след 5 години незнам на какво ще прилича стълбището, входа, асансьора в този панел от 80-те години, който сега е на 28 години, а след 10 години ще е на 38...
Аз не бих си купил точно в Младост 4 нещо такова.
Споделих ти по-горе аз ако разполагам с такива средства къде бих ги вложил, а сега ти споделям, че 50 000 евро за панелни стая и кухня в Младост 4 няма да инвестирам та ако ще талибаните да ме гонят и това да е последната гарсониера в София.
С тези средства - двустаен с 50кв.м чиста площ (демек 63кв.м обявен в реклама)
на зелено и то не в младост!

Довършителни работи има вярно е за новото строителство - WC - 2500лв, настилки теракот примерно - 2500, дограми си имаш, входна блиндирана врата (ако няма от строителя) 1000лв, вградена кухня 3000лв и т.н.
Сега помисли колко по-различен ще ти е ремонта и за един панел в който е живяно 30 години...сменяне на ел. вик инсталации - дограми ако не са сменени, вратите ако са соц.стил аз бих ги сменил и т.н.

С 60 000 евро тристаен на тъмно зелено пак не в Младост (защото няма да има тристайни за тези пари)
С 70 000 евро къща с двор до София.
С 80 000 евро пак същото...
И т.н.
Но с 50 000 евро панелна гарсониера в младост - пази боже не.
Това е което мога да те посъветвам. И ако след 4-5 години панелите все още държат цени то със сигурност тухлата ще е още по-скъпа. Смени квартала ако питаш мен и
успех в избора.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-17 20:23 от Продавач.
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 20:40:08
Здравейте, аз бих се включила в покупка на двустайно или маломерно тристайно жилище ново строителство, което да е завършено поне на акт 14 или 15, със срок с акт 16 не повече от 6 до 12 месеца /през това време ще сте на квартира за жалост/. Има двустайни нови до 50000 Е - в момента, но не знам след 4 месеца ?! Така ставате собственик и на част от земята, върху която е построена сградата /при панелките няма такова нещо/. Ще имате жилище за бъдещото ви семейство поне с 1 дете по-дългосрочно, като се появи второто, ще му мислите. Дотогова сигурно ще сте стъпили на краката си вече.
Толкова ли са поскъпнали панелките, ужас !!!!
Ако имате възможност, вземете малък кредит за довършителни работи, ако не ви стигнат парите. Аз така бих постъпила, това е само пример.
Има много добро строителство в София, трябва да си проучите фирмите, но погледнете сайта на една добра според мен фирма "Румен Вътков", която строи много качествено. Вижте и фирма "Торин" какво предлага, също и "Бокал"....
Успех от сърце !!! winking smiley
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 23:13:18
Благодаря ви за мненията!Знам, че на зелено е добре да си купя маломерен двустаен, но при мен е такова положението...просто си мисля, че много се набутваме с тая квартира още поне година...и затова мислех да взема панелка след 4 месеца...и аз не знам какво да правя...времето ме притиска и след 3-4 месеца трябва да правя нещо.Панелката ми се виждаше удачен вариант, защото ще се нанесем веднага там и няма една година да чакаме...ама нещо се разколебавам вече...
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 23:25:29
avatar
Е ако пък много бързаш (което при покупка на имот никак не е добре) тогава помисли за ЕПК. Гигантски блокове с много семейства в един вход, но адски здрава конструкция и банките ги финансират като тухлените апартаменти. Надявам се правиш разлика между 8-етажните панелки и 16-етажните ЕПК блокове.
Но незнам дали за 50 000 евро можеш да намериш ЕПК, което не е 36-и етаж или не е в ужасяващо състояние...
Остави го този квартал Младост - той е на края на града също както още 10 такива квартала, но само там цените са безобразни...
Когато се купува имот не се бърза освен в случаите когато видиш нещо, което много си заслужава т.е. подценено.
Ако все пак гониш бързия влак и трябва да вложиш парите до 1-2 месеца или веднага потърси си ЕПК. Нова тухла с прилични размери завършена или стара тухла незнам дали ще откриеш до 45-50.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Избор на имот - помощ
17-02-2008 - 23:30:21
Ами предложи ми квартал-за ЕПК...не държа на Младост...просто сега живея в Мусагеница и Младостите ги познавам...предложи някой квартал...за ново строителство и панел...аз за ново строителство се насочих към Витоша...малко квартала е като строителна площадка...ама пък са добри цените...кажи си мнението за избор на квартал-за ЕПК и ново строителство...Студентски град също ми се струва добре, но пък там ако си забелязал всички строители искат да се закупи и паркомясто-още 10 000 евро и малко скъпо ми идва...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход