Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?

Публикувано от pele80 
къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
07-02-2008 - 22:43:46
Хвърляйки поглед на темите до момента прави впечтление еидн интересен спор против брокерите и начина те да се избегнат, което е напълно разбираемо имайки предвид сумите, които изискват и "квалификацията", която имат.Дано все пак въведат някакви критерии, на които трябва да отговарят въпросните,за да залсужават поне малко парите, които искат.Както и да е, и те си вадят хляба с нещо, лошо няма.На нас като не ни изнася този вариант си търсим друг.
Имате ли идея какъв е най-ефективния начин да се свъжете директно със собственик на недвижим имот?Аз лично не намирам сайт в нета по въпроса, варианта аз да пусна такава обява ми се вижда малко неработещ.Чакам по-опитните по въпроса да споделят.
Re: къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
07-02-2008 - 23:22:44
Re: къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
07-02-2008 - 23:35:03
опъваш един надпис на балкона и проблема ти е решен - безплатно
Re: къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
08-02-2008 - 12:02:33
Над 80%от сделките минават през ани.Намери си сериозна такава.С КВАЛИФИЦИРАНи брокери.
Re: къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
08-02-2008 - 12:29:22
Ще ти цитирам един "брокер" - ние сме завладяли рекламата, на практика сделка без нас е почти невъзможна. Даже базар.дир.бг е окупиран он АНИ, въпреки, че е за безплатни частни обяви. Пусни там обява и веднага ще ти се хвърлят 10 АНИ да ти продадат имота. И накрая ще си остане непродаден.
Re: къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
11-02-2008 - 11:44:38
[www.pod1pokriv.com]


това е единствения сайт, който съм намерила. Аз имам съшите проблеми.
Смятам, че Агенциите и брокерите им действат доста неетично. И те си изкарват хляба както могат, но все пак трява да има някакви граници.Не може да се сваля кожата на хората. sad smiley
Re: къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
11-02-2008 - 15:00:38
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-31 16:24 от pepa bunardjieva.
Re: къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
11-02-2008 - 16:30:55
Може би говорите, изхождайки от горчив опит с неквалифицирани консултанти от АНИ. Смея да твърдя, че не всички сме под един знаменател. Нашата агенция предлага консултации с адвокат, кредитни инспектори от банки ... И всичко това е включено в комисиона, който е само 2% и не дере кожи по никакъв начин.
Ако тръгнете да продавате имота си сам ето варианта: Пускате обява в интернет/ местния вестник/ лепите на обекта и тн. Следваща стъпка (отпада ако сте безработен) Вие сте в офиса/ на работното си място, телефонът Ви звъни на всеки 10 минути - напиращи да огледат имота Ви. Или имате нужда от болничен или трябва да напуснете работа, за да може да покажете имота си на всеки желаещ. Тази стъпка би отпаднала, ако продавате на цена под пазарната и може да имате шанса да продадете на някой от първите желаещи. Следват комисиони на адвокат/ нотариус (и за писане на НА), тичане за данъчна оценка, проверка за тежести и тн.
Лошото в нашенския БГ модел за работа на АНИ е липсата на ЕКСКЛУЗИВНОСТ, което е друг въпрос...
Re: къде мога да намеря обяви от собственици на недвижими имоти?
11-02-2008 - 17:25:48
Относно брокерите и аз имам няколко забележки. Като ми се налагаше да търся апартамент под наем (преди около година) масово се натъквах на брокери без почти никаква обща култура за имотите, които предлагат, криеха важна информация - например, че хазяйката ще си идва в апартамента за по 2 седмици на всеки 6 месеца, заблуждават относно наличността на бяла техника, относно локацията на жилището, искат по 5 лв за оглед и дори не предоставят ордер или какъвто и да е друг документ, непрекъснато се налага клиентът да ги търси на мобилния и ако се наложи веднъж те да звъннат, само клипват и чакат да ги наберат. Все неща, които са ми адски неприятни. Неведнъж съм заявявала на брокери, че съм готова дори да им доплатя над комисионата ако успеят да ми намерят подходящо жилище и пак никакъв отклик. Имам чувството, че цари пълен хаос в този бранш. Имала съм срещи и със свестни брокери, но като цяло картинката е плачевна. sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход