Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво мислите за квартал Суха река?

Публикувано от Ronia 
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
09-07-2011 - 17:56:40
avatar
Абе .. и до място на раждане е да ти кажа .. *angel*

... и за да не ме нападнете софиянец съм ..winking smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
09-07-2011 - 21:06:15
Е до някъде Тату може да бъде разбран, все пак в квартали-гета като Хаджи Димитър, Сухата Река, Дружба и Люлин, както и Сторгозия, Чайка, Меден Рудник, жк Тракия, за да има примери и от други градове, живее плебса, простите хорица без никакви амбиции, но затова пък - крайно надути и със свръх самочувствие. Че дори Младост е с по-добри условия! Първо, свестен човек не би живял в панелен комплекс или панелка. Второ това което някой описа, че уж имало много дървета в Сухата Река, ало вие наред ли сте с главата? Дървета може да има в 1-2 градинки, обаче край тротоарите на повечето улици няма засадени дръвчета, и лятото като вървиш по тротоарите е адска жега. То тези квартали са пословични със злобарите си по автобусите и тролеите. Качете се в ТБ 1, 2, 4 или Автобуси 78, 79, 85, 86 и 120 и ще разберете какво имам предвид.

А иначе тату е прав за едно - хората живущи в Хаджи Димитър са долни отрепки, същите са като отрепките в жк Тракия в родния ми град. От един дол дренки са - все са боклуците от панелното гето. Нормален човек не би си и помислил да живее на подобно място и точно това показва, че тату или е същия или се е минал сериозно. Та не е ли виждал хората по улиците във въпросния квартал какви са и какви са отвратителни улиците? Препоръчвам южните квартали около бул. Борис III, стига да не е много близо до самия булевард. Източните квартали изобщо не ви тряват на главата, после ще се биете как сте могли да се минете така.

Но така е, който иска много евтино - се минава. А колко са жалки хората, купили си нови жилища в тези квартали, ужас! Само за справка - има построени блокове точно до гнусния пазар на Хаджи Димитър и са до всичкия прах и мръсотия от пазара, освен това ако искате да ви мирише на риба в хола са идеални. Само глупак би живял в такава сграда. Другото, което е, почти всички нови кооперации в Хаджи Димитър са построени от една и съща фирма, с много съмнителни капитали и отвратително качество на строеж - бива ли на две-три годишен блок да почте да му се люпи мазилката около покрива и улуците и да почне да тече тавана?

И ако някой брокер се опита да ви пробутва старо или дори ново жилище в един от изброените долнопробни квартали му кажете да върви по дяволите.
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
12-07-2011 - 17:18:25
като не Ви харесва си живейте в ГЕТОТО луксозенец - с НИТО едно дърво, с това че можеш да си плюеш без грижи в терасата на отсрещната кооперация.
А простаци има НАВСЯКЪДЕ, надувки в така наречените "луксозни" гета още повече.
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
14-07-2011 - 13:25:09
avatar
Бота,
нещо си се поизнервил .. от жегите ли, жената не ти пуска ли .. що ли ..
ти си знаеш ..winking smiley

Недей моля ти се нарича гето Лозенец, щото то тогава пресъхналата река трябва не знам как трябва да я наричаме.
А и да наречеш гето Лозенец, който макар и презастроен е супер готин с все още много зеленина и паркове
квартал и то в центъра на града при това, трябва да си меко казано неосведомен правилно и/или комплексар,
който живее я в Модерното, я в Абдовица или в супер оборотния чалга-Люлин. smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
15-07-2011 - 13:36:55
Евала уилсъне,
за мен по голямо гето от лозенец няма.
Работил съм 4 години там, имам 3-ма братовчеди дето живеят там и то от повече от 20години.
Всеки път като им ходя на гости псувам като каруцар щото няма една улица дето да не е лунен пейзаж.
Миналата седмица един тъпанар ми нарисува кръстче на шофьорската вратата, предполагам щото съм му спрял на мястото.
Да е жив и здрав "баровеца", дълги години да ми се "мутрее" и т.н.
И като им ходя на гости една от болните теми е зеленината. Вече съм на годинки и все си спомняме едно време как беше - как имаше градинки, футболни игрища,зеленина, а сега само улици, дупки, кал и блокове.
малко критерии.
зеленина
междублоково пространство
детски градини
дупки
мръсотия
По всички тези луксозенец е по назад не само от Суха река ами и от повечето квартали.
Близост до центъра - еми не е по близо - на 1 час е щото нема транспорт еле точно сега като ми строят метрото.(не сме всички с хеликоптери)
ss7
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
22-04-2018 - 00:25:57
Здравейте
Гледам, че темата е стара. Нещо подобрило ли се е в квартала от тогава. Питам по-конкретно за района близо до моста на Черковна. В Гео Милев цените са почти двойни а и мн трудно се намира нещо по-голямо и без скосявания - та се чудя за този район колко е алтернатива.
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
09-09-2018 - 18:49:51
Абе като писах това по-горе бях тийн още, переха ме хормоните и яко насмитах хората в нета. Съжалявам, ако има обидени. :] Сега доста по-умерено контактувам. Та от както пуснах това мнение имах възможността да работя в Лозенец (на Розова долина) и Изгрев/Изток близо до Борисовата. Ами тези райони най-много ми харесват от близките квартали до центъра. Лозенец след ремонта на Черни връх от 2012-та стана много добро място. Да, доста е застроен и то още от 90-те години, когато сградите бяха по-невзрачни, но си има хубави улички. Определено Изток и Изгрев в частите си към Борисовата обаче са много по-добри от Лозенец.

Все още хората в Хаджи Димитър продължават да ме дразнят редовно, не знам защо така. В Лозенец и най-вече в Изгрев/Изток се чувствах по намясто.

За Сухата река, Левски и Хаджи Димитър основния проблем е, че са на ниско и съответно всичкият смог и изпарения от колите слизат натам. Живея точно в един от тези и се задъхвам и получамам нещо като астматична реакция в тях, а такова нещо из Лозенец или Изток и Игрев не получавам. Те са по-високи и има повече вятър. За зелени, Сухата река е зелена в някои части, но не ми е много интересен квартал. Частите близо до Владимир Вазов хич не ми допадат. Като че ли частта от Герена на изток е по-зелена. Иначе Люлин 5 и 6 са по-зелени и имаш прекрасна гледка към едни хълмове край Западен парк. Е да, далечни са, но перфектно място няма.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2018-09-09 18:51 от mikele.
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
13-08-2019 - 22:55:20
Баба ми живее там, квартала е супер
Re: Какво мислите за квартал Суха река?
01-10-2019 - 21:58:05
И аз мисля, че кварталът не е лош, нормално място за живеене. Зависи и какви са приоритетите в момента на човек, например за семейство с деца е подходящ, сравнително спокоен район.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход