Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за довършителни работи

Публикувано от yassen23 
Въпрос за довършителни работи
21-06-2007 - 20:45:48
Здравейте ,
имам въпрос - ако приемем , че вземем само средно качество неща , не боклуци , но не и супер скъпи работи , колко би излязло нещо такова :
1. Баня - 4 кв.м., плочки (харесахме едни за 30 лв. кв.м) , душ кабина ( 700 лв.) и други , като тоалетна , мивка , шкафове .
2. Хол и кухня - ламиниран паркет и боядисване - 25 кв.м. .
3. 2 Спални - същото 2 х 15 кв.м. .
4. Коридор - гранитогрес - 10 кв.м.
5. Тоалетна - 2 кв.м.

Или да поставя така въпросът , за гореизброените работи , труд , материали и т.н. , ще стигнат ли 8 000 - 9 000 лв.
Re: Въпрос за довършителни работи
04-07-2007 - 14:40:51
СМЯТАМ, ЧЕ ЩЕ ТИ СТИГНАТ ЗА РЕМОНТА.
ЗАНИМАВАМ СЕ С ИНТЕРИОР И ОБЗАВЕЖДАНЕ, АКО ИСКАШ МОГА ДА СЪДЕЙСТВАМ: В ИЗБОРА НА ПЛОЧКИ И САНИТАРИЯ ПОЛЗВАМ ДОСТАВЧИК С МНОГО ДОБРИ ЦЕНИ, ИМАМЕ И МАЙСТОРИ.
Re: Въпрос за довършителни работи
04-07-2007 - 15:54:08
Ясене, не знам, Мариела както пише, се занимава с интериор и казва, че ще ти стигнат, аз не се занимавам с интериор, а с други работи, но за да ми стигнат такива пари есента половината неща си правих сам...
Става дума за двустаен 64 кв. чисто апартамент на шп. и замазка. Купих български плочки от Церамикс - за 14-16 лв. квадрата, не мисля, че са по-лоши от вносните за 30, българска санитария, кухнята е на Димат-омега, уредите си ги купих сам, щото производителите на кухни искат между 10 и 30 % отгоре, всичко е на Горение, дъбов паркет от Стройко на прИмоция - по 25 лв/квадрат, излезе около 55 лв с поставяне, шлайфане, лакиране, обработка н а плочата преди това, че беше есента и влажността не можахме да я докараме....
Боядисахме с латекс на Боро, банята я пръскахме. Шкафчето е от Бриколаж, верно от скъпите - около 450 лв. беше, душ кабината е зидано корито, параван от стъкло и панел, стана много прилично.
Та плочкаджията взе 15 лв/кв, бояджията 4 лв/кв, кухнята беше 1500 без уредите, лампите около 300, плочките 700 - за банята и коридора с преход към кухнята... Паркета около 1000. Абе там някъде ни се върза, 7-8 бона. Това беше ноември-декември, но всичко без шкафовете на кухнята и паркета съм монтирал сам. Иначе щеше да е повече - само за монтаж на мивка взимат 20 лв, за моноблок 80, за аспиратор поне 30, за лампа 10-20, за вграден гардероб идея нямам колко взимат, за гипскартон цената е около 24-29 лв на квадрат с техен материал...и т.н.
Re: Въпрос за довършителни работи
04-07-2007 - 19:51:25
Чакай , чакай , аз въобще не говоря за кухня , тя е извън тези сметки и съм я сметнал кам 5000 с уредите smiling smiley smiling smiley , паркета мисля да е ламинат , около 20 лева излиза всичко , та по този начин мисля и по твоите сметки да се вместя spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход