Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивна къща

Публикувано от yavorand 
Re: пасивна къща
20-11-2005 - 16:55:39
Яворе, ладур е тюленчето, а и има нещо общо с изолациите (добре, че не го знае smiling smiley От неговото кожухче такава хубава изолация за дами става, ама добре че съм природозащитничка :} и предпочитам изкуствените пухчета за палто. Ама то затова тюлечетата са на изчезване, 'щото дамите на планената явно повечето предпочитат естествените изолации. Нещо като тия фенове на пасивните къщи в Австрия smiling smiley
Е, сигурно и мастната тъкан има значение, Мая. Забелязала съм, че по-пълните индивиди някак хич не мръзнат зимата (то сигурно има нещо общо с ония ватове, дето ги излъчвали smiling smiley, докато на мен все ми е студено - подозирам, че и с тюленово кожухче, докато не наддам значително на тегло, няма да ми стане поносимо топло при нашите зими в София. Или с добре надуто парно smiling smiley

За сертифицирането на сгради си прав - доколкото и аз знам, ще го правят само лицензирани фирми (от Агенция за ЕЕ) и няма да струва евтино, поне ням ада струва достатъчно евтино да оправдава прилагането на изолации и други мерки за ЕЕ от собствениците. Не знам този сертификат за какво ще им служи тогава smiling smiley (освен ако решат да продават апаратмент в такава сграда, ама се съмнявам скоро това точно да има значение). Ама нали все се храмонизираме с ЕС, пък те имат directive on energy performance in buildings, не може ние да сме "не-хармонизирани" smiling smiley, че няма да ни вземат.

Ами като няма държавни преференции и/или финансиране, прилагането на мерки за ЕЕ (вкл. изолации) си го решават и финансират самите собственици заради намалените сметки за енергия. Разчети разни сочат, че се изплащало за няколко (4-5 май) години (сезона) при сегашните цени. Ама всяка сметка трябва да се прави индивидулано - положение преди и след прилагането на мерките.
Re: пасивна къща
22-11-2005 - 12:12:54
Maya, хич не ме редактирай, тюленчетата не знаят да четат winking smiley)

Joan, има някакви напъни за регулиране на ЕЕ. Лошото е че подобно на много други неща у нас и тук лобитата са много силни, а от кухнята така мирише че не ти е работа. Няма как да коментираме тук, уви, а и да го направим ползата ще е никаква. Истината е че в този бизнес има пари и то МНОГО пари. А в нашата действителност знаеш колко бързо се подреждат нещата около многото пари.
Re: пасивна къща
22-11-2005 - 14:27:13
No comment ! clap:
Интересно как сламата като изолация,ще се предпази от гризачи и други гадини.
Re: пасивна къща
12-12-2005 - 14:32:47
Йордан,
Има една дама по форумите:
Emilia Manolova <emi_manolova@abv.bg>
голяма фенка на сламените къщи.
Ако сериозно се интересувате - ще Ви открехне. Там, мисля ръжената слама е защитена от гадини. Има и някакви прости обработки - примерно с варно мляко.
Аз доколкото съм чувал за Англия - това се води " еко удоволствие" за богати, напр. Дейвид Копърфилд - той може и да ги омагьосва нещо гризачите и без пари smiling smiley
Re: пасивна къща
12-12-2005 - 14:46:49
АЗ мисля, че в случая става въпрос за съвсем еко проект. Щото другите изолации за да се произведат пак е използвана енеригия и то в значителна степен. А като си сложиш слама тя е израстнала като е използаван слънчевата енергия - фотосинтеза един вид. За пример стиропорът се прави от петрол. КАменната вата - от ТЕРМИЧНО обработени скали. Та е много спорен въпроса колко всъщност е ГЛОБАЛНАТА икономия при изолирането на къща. Виж със сламата е друга работаsmiling smiley Може и ад не съм прав, но ако прекалим с изолацията глобалния ефект може и да намалее. Примерно ако изолираме вила, която ползваме една седмица през зимата всъщност ще изразходваме повече енергия отколкото ако я топлим не изолиранаsmiling smiley
Я.
Re: пасивна къща
13-12-2005 - 15:43:33
Интересна гледна точка... При производството на вата имаме два типа енергия: ток и газ. С газта се връщаме пак към петрола. 4овек, тъкмо бях решил че не ми харесваш тюленчето и затова не се появяваш никакъв winking smiley))
Re: пасивна къща
13-12-2005 - 16:56:03
Хубаво си е тюленчетоsmiling smiley И е изолирано с екологични материали от типа на сламата, произведени чрез използването на слънчева енергияsmiling smiley
А бе и токът се произвижда предимно от невъзобновяеми енергийни източници.
Я наистина попитай ама аз мисля, че товае идеята да направим къща при която намаляваме използването на енергия не само при екплоатацията, но и при производството и.
Яяяяяяя.
Re: пасивна къща
14-12-2005 - 12:18:51
Я ми кажи какви компоненти има един фотосоларен панел?! Това че струва майка с и баща си го знам. Ако се разровим, да не се окаже че стигаме пак до нефта, Буш, Емиратствата и Майкъл Мур?
Re: пасивна къща
14-12-2005 - 13:19:42
Възможно еsmiling smiley Щом струва майка си и баща си (аз като им гледах цените бих добавил и баба си и дядо си) евентуално е вкарана доста енергия в негоsmiling smiley
По принцип не е важно дали се пести енертгия от нефт, газ или въглища. Важното е да се пести енергияsmiling smiley А в това отношение съм сигурен, че ние сме многооооо по-напред от Запада. Ама нашите идиоти никога няма да поставят въпроса така - изразходвана енергия на глава от население за година. Сигурен съм, че ще се окаже, че всъщност сме доста по-пестеливи без допълнителни меркиsmiling smiley Щото тия на Запад всъщност са големи расипници - само забележи колко коли с 4 човека вътре се движат в България и колко са в Европа. Ониая си пътуват сами, и лицемерно казват, че техните коли харчели по-малко и затов мислели за екологията, и т.н. Ама май тръгнах много да се отклонявам от темата. Това е защото много мразя да ме взимат за идиотsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход