Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивна къща

Публикувано от yavorand 
Re: пасивна къща
09-03-2006 - 09:46:19
Я виж колко парици има за източване.

[www.monitor.bg]
Пак за цементборда
14-03-2006 - 19:02:56
Колеги,
Аз като полупривърженик на сайдинга, да взема да Ви чуя пак за цементборда.
Като го гледам в тоз (май турски вариант) горе-долу като сайдинга се връзва. За дебелини 8-10-12mm съответно 10-12-14лв./m2 без ДДС. moody smiley:
Re: Пак за цементборда
15-03-2006 - 09:48:52
А стои и по-красиво, пък и е по-пожароустойчиво според мен. Може да го пробваш.
Re: Пак за цементборда
15-03-2006 - 09:54:05
Аз ходих веднъж при тези и се оказа че излиза към 20 лв на квадратен метър само материалите на системата с тия циментфазерни плочи при това остава нуждата от допълнително боядисване или мазилка, които на практика са в повече като разход спрямо винила. Ако ще се слага мазилка май най-добре е да си е върху стиропор или тежка каменна вата. Ще излезе по-евтино.
Re: Пак за цементборда
15-03-2006 - 12:11:01
С кои материали излиза 20лв. на кв.м.? Ако е със скарата си е добре.
Защото ефектът от фасадата е друг - с топлоизолационните материали права фасада не можеш да направиш, колкото и да се стараеш, когато слънцето огрее стената се виждат неравности.
Освен това можеш да правиш фасадата, по всяко време , не зависимо от метеорологичните условия, а и получаваш по-добра топлоизолация, защото ще имаш слой въздух- нещо като вентилирана фасада се получава.
Re: Пак за цементборда
15-03-2006 - 12:12:12
Боби, тези от линка ли си консултирал - Ривагипс. Пишат, че уж не трябвало боя и фасона бил като дърво !?
Re: Пак за цементборда
15-03-2006 - 12:26:58
Да. Само че този фасон е по-скъп. А онзи за 11-12 лв без ДДС е гола дъска, трябва покритие.
Човек, мисля че беше без скарата, по-скоро с разните елементи по ъгли и т.н. Скарата мисля, че не е скъпа. Иначе аз харесвам много вентилирана фасада с вата, но засега най-евтино изглежда е с винил.
Re: Пак за цементборда
15-03-2006 - 12:43:15
Ами няма да купуваш от тях другото - само плоскостите. Явно опитват да избиятsmiling smiley
Не виждам причина скарата за гипсокартон за предстенна обшивка да не свърши работа. А и 8мм. са си напълно достатъчни. За ъглите - при която и систаме да избереш ги имаш.
Хващаш майстори дето правят гипсокартон, даваш им другите платна, после един фасаген и си готовsmiling smiley
Re: Пак за цементборда
15-03-2006 - 13:23:16
Фасагена е доста евтин но стои грозновато малко, то ако е така и с ПВЦ ламели ще е горе-доле същото на същата цена. То тия фазерни плочи също вероятно ще трябва да се застъпват иначе не виждам как ще се реши проблема със температурните разширения. Така получаваме практически същата визия като с ПВЦ ламели а конструкцията е доста по-тежка... sad smiley
Re: Пак за цементборда
15-03-2006 - 14:32:21
А не е същото - не се застъпват. Поне тези дето съм виждал мисля бяха с размери 50/100см., а не са дълги. И сега въпросът е с какво да оформим фугите. Явно за този материал искат майка си ибаща си smiling smiley АМа все ще измислим нещо.
А с фасагена ще получиш приятан фасада, боядисан в цветове, които си харесаш. Има и релефни бои, на силиконова основа , водоотблъскващи.
А и ако не оформиш добре фугите не е токъв проблем като при гипсокартона - цинмента е издръжлив на външни условия.
В Созопол при Художниците изглежда доста по-добре отколкото винилова фасада, ама май тези дъски са доста скъпички (но пък аз лично бих ги предпочел пред пластмасите). А тук въпросът е да намерим триците, на които ще ловим маймуните. Иначе с пари е лесноsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход