Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивна къща

Публикувано от yavorand 
Re: пасивна къща
07-03-2006 - 14:59:41
Точно това с посипката според мен категорично не. НЕ е много здраво хваната и посипката ще падне.
Re: пасивна къща
07-03-2006 - 15:00:51
А какво ще кажеш за стил "Кристо Явашев" - да я опаковаш с брезентsmiling smiley
Re: пасивна къща
07-03-2006 - 17:10:21
Може и винил.
Аз понеже съм по тази част може и някой билборд с мацка да изпадне. smiling smiley
Re: пасивна къща
07-03-2006 - 17:53:33
Опа...
Това за винила взе да ми харесва winking smiley
Re: пасивна къща
07-03-2006 - 18:40:24
А колко струва винила на кв.м.?
Re: пасивна къща
07-03-2006 - 18:42:53
Е нали си архитект(макар и бившsmiling smiley) - все ще измислиш някакво решение дето да комбинираш евтини материали по ефектен и приятен начинsmiling smiley Нали не е задължително материалът да е един и същ - къщата си е твоя можеш да си понесеш последствията. Давай експериментирайsmiling smiley
Re: пасивна къща
07-03-2006 - 19:41:20
Ама ти сериозно ли?
Започва от 3,50лв., но често имаме проблеми (внасят много китайски и тайвански боклуци напоследък). Когато го рекламирахме, казаха, че е "някаква" нова технология - ламинат.
Две PVC и мрежа по средата се пускат и лепят на някяква машина. Случва се изобщо мрежата да отсъства, а да е имитирана по повърхността.
По сериозните отиват 6-8лв. - с изрезки от добри такива теглихме автомобил - няма късане. Преди пет години с такова смених едни колани под седалката в колата на баща ми - остана малко височко и до ден днешен си е така.
Има и за 20-25 до 40-50, но това вече са отдавна забравени луксове (когато банките харчеха на поразия). Там (от 6лв. нагоре) е друга технология - всичко в един процес и обикновено мрежата е на ромбове, а не на квадрати. Има и дебелини - от 300 до 800g/m2. Това последното е по камионите.
С подобни "платове" (сини) някои фирми правят басейни.
Други (с гланцови варианти) - опънати тавани - преди три години се смаях какво е това в Технолукс (или както се казва това на 2 метростанция в Люлин).
Съществува и прозрачен вариант (пак винил-кристал му викат, без мрежа и деформира) - това дето от 2-3 год. ограждат кафенета и автомивки - мисля че е 6-8лв.
Не знам каква ти е идеята - върви на ролки (50м) и ширини от 1,2 до 5м (обикновено).
Снажда се термо или се шие. Масово - бяло, черно, синьо, св.синьо за басейните, зелено, червено (трикольорните), две жълти, сиво (металик и нормално).
Аз съм си помислял да заменя с винил найлона (стени, под, таван), ама за фасада !? - сигурно ще "плющи" - трябва някякъв растер за укрепване - иначе оригинално. smiling smiley
Re: пасивна къща
08-03-2006 - 10:06:12
Перфектно - значи е ясно , че може да направиш обшивка от гипсокартон и да я опаковаш с винил. По-евтино от другите варианти е.
Въпросът е дали може да се спести гипсокартона.
А той нали си е предвиден за атмосферни условия? А като се замисля за този дето е 2-3 лв. на кв.м. - можеш да си сменяш цвета на къщатат на 2-3 години. Излиза по-евтино от боядисване с фасагенsmiling smiley
Re: пасивна къща
08-03-2006 - 19:54:34
Винила ми допадна заради снимките по него winking smiley
Честно казано, въртях, суках и по-икономичен, надежден и лесен вариант за изпълнение от мазилка с изолация не виждам...
Ако е евтино, седи грозно. Аз имам около 300м2 фасада за "префасадиране". Ако сложа дори текстолит (70-80 Евра/м2), грубо отива към 20,000 Евро, което....ахххм, не ме устройва. И това е без изолацията, екстрите по ръбове и по-пипкавите детайли.
Не става. За нашего брата - система с мазилка за 40-50 лв/м2 и толкова.
Re: пасивна къща
09-03-2006 - 09:12:02
НА мен идеята за винил ми изглежда интересна, особено за калкани на нови сгради - правиш гипсокартон , върху него огромна реклама - ще седи докато покрият калкана, може и безплатна да ти излезе изолацията на стенатаsmiling smiley
А и има и друг вариант - може винила да е интересно изрисуван.. Свобода за изява на дизайнер. Нали твоите колеги понякога слагат прозорци, защото фасадата им стои сляпа - ето ти вариант да си рисуват колкото си искат прозорциsmiling smiley
А ако стигне по-далеч - кеф ти каки, кеф ти батковци по негоsmiling smiley
Дали пък не може да се приложи при саниране на панелните сгради, особено на стените без прозорци? Ще излезе на цената на стиропор с мазилка, а имаш бонус - рекламаsmiling smiley
НАправо си мисля да се обаждам на Кристо да правим фирма и да точим пари от фондовете за енергийна ефективностsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход