Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивна къща

Публикувано от yavorand 
Petry
Re: пасивна къща
28-02-2006 - 15:01:50
Много грозна ще е къщата със стени от ондулин или поликарбонат. Аз лично много харесвам дървото, някъде четох, че се използват технологии, които позволяват дървото да се ползва за бани, дори за мивки. Чрез някаква термична обработка около 300 градуса без кислород се постига този ефект. Но незнам цената каква е.
Re: пасивна къща
28-02-2006 - 15:12:23
И без такава обработка ще издържи достатъчно дългоsmiling smiley
Ами грозна ще е - като с пластмаситеsmiling smiley Всъщност с поликарбонат не мога да си я представя - може пък да е интересно като виждаш да прозира ватата и скаратаsmiling smiley Едно е сигурно с поликарбонат ще е уникалнаsmiling smiley
Petyr
Re: пасивна къща
28-02-2006 - 23:52:19
При тази обработка дървото стои като ново над 10 години. Инъче виниловият сайдинг и циментборда най-често имитират дърво, докато поликарбоната го виждам като алуминиева фасада или стъклопакет, но по-грозно.
Re: пасивна къща
01-03-2006 - 13:45:47
Чудя се братята китайци какво дремат та не произведат нещо дето да издържа на атмосферни въздействия, може да се оцветява и да струва под 10лв. на кв.м.smiling smiley То е ясно, че от друг не можеш да се надяваш да се грижи за развитиетоsmiling smiley
Re: пасивна къща
01-03-2006 - 16:24:24
mm-daaa
te v Austria si jiveqt po princip na studeno
i ne sa zimorni4avi hora
no az naistina ne vqrvam 4e moje da izkara6 denq i no6ta bez otoplenie, samo da go vklju4i6 za nqkolk 4asa kolkoto da se stoplqt stenite vednaj
ta taka
ne vqrvam dokato ne se ubedq li4no
puk az sam se ubedil 6toto ve4e imah vazmojnost da pojiveq v Austria :] :}
Petyr
Re: пасивна къща
04-03-2006 - 23:15:27
4ovek, дали върху гипсофазера неможе да се нанесе някакъв грунд и след това силикатна боя?
явор
Re: пасивна къща
05-03-2006 - 21:05:50
nana, повярвай winking smiley
не може съвсем без отопление, защото тогава ще говорим за перпетуум мобиле, а такъв не може да бъде изобретен.
но с целия комплекс от инсталации и изолации на практика е напълно възможно изобщо да не включваш конвенционално отопление (разбирай ток, газ, нафта, твърдо гориво или каквото друго същаствува като алтернатива).
R. Velchev
Re: пасивна къща
06-03-2006 - 09:17:15
Забравих, че аз имам нещо такова - комина ми над бетонните тухли и замазката е облицован с гипсофазер, след това външно измазване, грунд и минерална мазилка, вчера се качвах на покрива да го видя, засега зимата и есента с нищо не са му се отразили.
Re: пасивна къща
06-03-2006 - 18:21:57
Трябва да се пробва. Проблем са фугите. Въпросът е хидроизолацията (грунда) да е достатъчно еластичен за да поеме деформациите.
Т.е. търси се материал, който да се нанася с четка, има достатъчна еластичност за да поеме 1мм. (така на око си го казвам), да издържа на преки слънчеви лъчи и атмосферни влияния. И трябва ад е евтинsmiling smiley Със сигуронст ако се залепи битум ще стане, ама дали може да се боядисва не знам - не съм пробвал. А иначе воалита е евтин.
Re: пасивна къща
07-03-2006 - 14:39:32
Ако си мисля за същото - това с посипката дали не може да се шпаклова читаво. Или направо да се боядиса?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход