Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивна къща

Публикувано от yavorand 
R. Velchev
Re: пасивна къща
27-02-2006 - 11:02:00
С кит, но дали е за външно или за вътрешно не мога да кажа, после стъклопластова !!! лента, шпакловка, грундиране и боядисване с латекс, но почти навсякъде са се напукали, на няколко места и лентата се е отлепила. Но това е сачака, под стряхата не е външна стена, и не го вали, челната ми дъска слиза на около 8-10 см под нивото на гипсокартона. Иначе в офиса имахме проблем с теч от тавана (отгоре е открита тераса покрита с теракот) и решихме проблема по следния начин: намазахме пода и стените на терасата с 8+9 на Ардекс (доста е скъпа, една доза излиза около 800 лв, на нас ни отидоха 4 за около 120 м2), шпакловка с X7G на ардекс, стъклофибърна мрежа, шпакловка и после сложихме гранитогрес. Тази зима капка не е паднала, но това вече е друга тема. Връзката е изолацията 8+9. Питах Явор Стоянов, каза че не може да стои открита, трябва да се шпаклова и грундира с нещо. Нямаше време да говори, но пак ще се консултирам с него.
Re: пасивна къща
27-02-2006 - 11:26:41
Не мога да разбера едно нещо - защо циментовите платна са толкова скъпи.
В крайна сметка все едно трябва да направиш 0,8-1см. циментова замазка с дребен пълнител + мрежичка (нека са две) за армировка, хайде и някаква полимерна добавка и си готов - 20лв. ми се струва доста. Едно време имаше азбестоциментови плоскости - заменяш азбеста с мрежи и фибри и готово. Ама явно в нашата страна на никой не му се занимава с производство.
Re: пасивна къща
27-02-2006 - 15:23:25
Затова се притеснявам от фугирането. Мерака ми е цялата гипсова плоча (заготовка) да се обработи с нещо за влагозащита, което е с мече, включително и ръбовете.
После да се реди с фуги. Гледам май вентилираните фасади така ги правят - ветро и хидрозащита са отзад, след въздушната междина.
Re: пасивна къща
27-02-2006 - 17:47:43
Гипсфазер на фасада има проблем, дори при ниска етажност (до 2 етажа). Явно има големи топлинни разширения и пука. КНАУФ го препоръчват само с лепен отвън пеноплоистирол. Пенополистирола допълнително стяга и намалява амплитудата на разширенията, и въпреки това пак има опасност да спука.
Гипскартон става на козирки/еркери. От зеления разбира се и ако няма допир до директно мокрене/дъжд. Аз имам един еркер с такъв "окачен таван" и след 4 години не е мръднал. За фасада обаче, пази боже според мене с каквото и да го мажеш...
Цимент борда също го монтират с фуги, като при класическата окачена фасада, и той явно се разширява от топлината.
Re: пасивна къща
27-02-2006 - 18:35:46
Това за температурното разширение на цимента не ми е много ясно. Ами по същата логика всички шпакловки на циментова основа са с голямо температурно разширение и би следвало да се напукат.
.
27-02-2006 - 19:14:41
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-02-27 19:23 от Любо.
Еми кажете тогава за сайдинга?
27-02-2006 - 19:24:35
Освен че ни стои "по американски" изкуствено и оле-ле PVC - опазилни бог?
Нещо алтернативи май не се очертават. sad smiley
Re: Еми кажете тогава за сайдинга?
27-02-2006 - 19:25:31
Цимент борда е алтернатива. Малко по-скъпо е, но става.
Ако не ни интересува външния вид трябва да може водоустойчиво OSB да се ползва. Щом става за кофраж - значи и за фада ще станеsmiling smiley - то може да се боядиса и да изглежда по-приятно.
Може да се екпериментира и с поликарбонат от най тънкия 4мм. - ще е уникален изгледа на сградата. Още не съм виждал фасада с поликарбонатsmiling smiley И не знам как изглежда ватата през поликарбонат. А може да не се вижда - да се скрие примерно с черна хартия.
А може и някакво смесено изпълнение - ако го пипне човек с усет може чудеса да натвориsmiling smiley
Re: Еми кажете тогава за сайдинга?
27-02-2006 - 19:40:50
Съжалявам, че забих въпроса където не му е местото и още по-нескопосано го преместих. :cry:
4ovek,
Много си бърз по вечерно време. smiling smiley
Както разбирам цементборда също се нуждае от допълнителни обработки и покрития, което явно е критично.
За поликарбоната - предполагам визираш този с камерите. Тук виждам поне три проблема - елегантен монтаж, UV устойчивост, конденза в камерите - адски е гаден.
С UV защитата май не е много евтин. Въпреки че сините спирки бая време изкараха и май нямат проблеми.
Re: Еми кажете тогава за сайдинга?
28-02-2006 - 10:44:54
Всичко, което става за покрив става и за фасада. Най-общо казано. А и преди написах, че можеш да използваш вълнообразния Ондулин. Май към 10лв. му беше квадратния метър. Освен това се споменаха дървени обшивки. Така, че алтернатива има. Въпросът беше има ли нещо дето да е гладко и да може да се боядисва.
За циментови платна не мога да се успокоя с факта, че тротоарните плочки са по-евтини от циментово платно, а тротоарните плочки хем са по-дебели, хем са по-здравиsmiling smiley Явно на никой не му се занимава с произвеждането на нови продукти в тази държава. А уж сме много умни и образовани, че и предприемчиви на всичкото отгореsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход