Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв абсорбатор(аспиратор)да си купя???

Публикувано от биляна 
Здравейте! Някой може ли да ми каже какъв аспиратор(абсорбатор) да си купя? Как се избират-ватовете или куб.м? Кухнята ми е малка, но с преход към хола, общо около 24кв.м. Искам като готвя в кухнята да не мирише в хола, т.е. ако ще взимам аспиратор да си върши работата. Моля ви помогнете ми, ако можете!!! Благодаря предварително! :ami:
Re: Какъв абсорбатор(аспиратор)да си купя???
11-06-2006 - 12:14:27
Като, че ли е по-добре да си вземете аспиратор с два мотора и по-голяма мощност-над 400 куб.м. на час. Предполагам, че в търговските вериги ще ви консултират за техническите параметри, а марката ще изберете според покупателните си възможности. Ние вкъщи имахме неблагоразумието да си сложим аспиратор на около 3 м от камината и сега, когато камината е запалена, аспираторът не се ползва smiling smiley
Приятелю, не се кахари че растоянието м/у камината и аспиратора ти е 3 м и затова неможеш да ги ползваш заедно. Няма значение растоянието. Когато пуснеш аспиратора тои засмуква въздух от помещението и го изхвъля през отдушника. Така се създава по ниско налагане в помещението което се изравнява през комина на камината ти. А в затворено помещение налягането е днакво вав всяка точка. Тоест ниама значение дали е на 3 или на 10 метра.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход