Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ламиниран или естествен паркет

Публикувано от mtodorov 
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 16:02:18
Благодаря!
Дипломата от френската гимназия *book* мога да си я завра сещаш се къде!
Четох,четох...добре,че са създали програми за превод,все пак не са ме учили на такива термини.Копирах го на хартия и следва по-надежден превод!Благодаря още веднъж!За жалост,няма съвети за монтаж confused smiley .
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 16:04:47
дА Тодоров, още в началото ти го описах...
Виж сега, не са чак така трагични нещата, Ако си склонен да купиш ламинат и после като изсъхне да го хвърлиш и да сложиш естествен, защо не сложиш направое естествен, като, повтарям ти, забравяш операцията лепене, която всъщност съсипва, буквално, паркета, просто е за камината след като се отлепи.
Тъст ми се нанесе преди 2 години през зимата. Блока беше завършен 2 седмици преди това още трафопоста не беше готов. Паркета купихме на есенното стройко широк 3 см. Паркетчия ми препоръчаха и останах доволен от него, магазина им се намира от шел Младост в посока Ст. Град, покрай бившия канал, дето разделя Младост 1 и 2, като се подмине сфетофара към посолствата от дясната страна преди Хчндай в приземните етажи на навите блокчета край пътя , не помня фирмата. Те са вносители и на паркет и на консимативи, та той ми предложи двукомпонентен материал с който намазаха пода преди да сложат паркета, защото влажността на плочата беше над 11. После сложиха паркета, изциклиха, фугираха с праха от цикленето разтворена в лак - както старите майстори някога и лакираха с лак на водна основа, мисля испански, сатен.
Вече втора година няма проблем. Паркета е с леки фуги, около 1 мм сега, миналата година прибра зимата, сега още не виждам. Редиха го по три паркетини в посока под прав ъгъл.
Та, ако се боиш да не мръдне, нареди го без да го лепиш и след някоя и друга година ще го прередиш и вече евнтуално залепиш. не слагай ламинат.
Иначе с вносните паркети няма грижи, но са доста скъпи, поне така беше преди време, сега нищо чудно с лакомията на майсторята да излиза същото да си купиш и сглобиш сам вносен три или петслоен и да си купиш български и да мажеш под, редиш, циклош, лкирап и после пререждаш... Просто виж.
И паркет пазарувай ма Стройко, там има избор, идват и производители (често търговците сами не знаят какво продават само колко струва) и има отстъпки...
А за паркета ако четеш руски и искаш да научиш повече пий от извора


Ето ти 8 статии за паркета с неща, които в БГ трудно ще намериш някой да ти каже
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 16:41:29
Да се намеся пак.Четох и с някой неща не съм съгласен.

Първо с професионалните влагоизсмукватели.Г-н Тодоров влагата не е толкова във въздуха колкото надълбоко в мазилката и бетона.Дори и да събере влагата от въздуха няма как да проникне за седмица до вътрешноста на стоманобетонната плоча.Дори и да успее това са процеси които със сигурност не са благоприятни за тази плоча и ще намали нейната якост.Вярно е , че ако повърхноста на мазилка , замаска , бетон контактува със сух въздух е по благоприятно за съхненето.Но аз немога да си представя , че това ще стигне за този период в сарцето на прочата , която е скита и под замаска и т.н.

Второ някой споменава за 0.5 % влага на паркет.Абсурд.Дори и да успееш да изсушиш дърво до такава степен то много бързо стига до така наречената равновесна влажност.Тя е в параметрите дадени в таблицата от колегата съфорумец.

Относно лаковете.Твърдо полеуретана е извън играта.Само лак на водна основа.Но вече има и новости.При лака ако изпуснеш нещо и си нараниш паркета до следващото прелакиране го гледаш.Сега вече има и друг вариант за третиране на паркета.Минерални а вече и растителни масла.Те придават цвят на паркета , защита на паркета и екология.В същото време може да третираш нараненото мяста с маслото и да го възстановиш.

И последно.Понеже явно си готов да дадеш пари за да си усигуриш добра настилка то се замисли за друг вариант на паркет.Така наречените многослойни паркети.Паркет с около 8 мм естествено покритие в огромно гама екзотични варианти.И надолу дърво и влагоустойчив шперплат и т.н.Втория пласт дърво е тангенциално рязано за да обере напрежението с горния пласт.Реди се като ламината.На нут и перо или на клик система.

Стана мнага дълго и няма да се проверявам за грешки.Ако някъде съм допуснал моля да ме извините.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-11-14 16:45 от bibise.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 16:46:26
Аз направих доста проучвания и майстори разпитвах. Оказва се че най добрия български дъбов паркет се прави от фабриката коркос в село Стара река до сливен. Уж с него нямало проблеми и ако имаш суха замазка всичко е ок . Междудругото при мен последната плоча е излята февруари месец 2007ма година. На 25ти септември 2008 година приключих с измазването на стените с гипсова мазилка а сега започвам подовата замазка така че една част от влагата би трябвало да е излязла. Паркета мисля да го слагам април май догодина...



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-11-14 16:55 от mtodorov.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 17:00:36
Замазката ти ще изсъхне най-рано пролетта... И то ако проветряваш, но не да стои отворено постоянно, че ще мръзне, а просто отиваш, отваряш (ако имаш късмет да не е 95 процента навън от мъглите) и затваряш.
5 см замазка съхне в най-добрия слочай около месец и то ако имаш някаква нормална температура и проветрение, какво говорим за място, където не се живее.... Та, за паркета не бързай, напролет живот и здраве. Иначе каквото и да сложиш, ще поеме влагата.
Добре е, че отдолу бетона е сух, ще дръпне, ама тая влага ще излезе рано или късно отнякъде...
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 17:12:00
StefanB а далие проблем при тази влага да си напрая таваните с гипскартона че искам да ги придвижвам напред докато неможе да се работи навън. Ако имаш информация затова ще съм благодарен за твоето мнение.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 17:41:07
Не знам, ще знам след време, моята замазка е на месец само, тия дни влиза Турбозола, а гипскартона вчера почнаха. Не знам какво ще се получи, наистина, но не успяха да влязат в сроковете майсторите и зимата дойде.
Да не разправям, че изкопа за оградата стои вече седмица, а след няколко дни ще завали снега и не ми се мисли ка някой ще влезе в него по улицата...
Абе купон...
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 18:27:10
Така е въобще не е работа с майстори да се разправяш луднал съм.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 22:12:43
djijko Написал:
-------------------------------------------------------
> polo75 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > djijko Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > > Абе четох го още тогава,но ми беше малко трудно да
> преглътна идеята с наковаването.А всъщност това е
> начина да се фиксира здраво за пода.После главите
> на пироните се китосват сигурно.Този,а и
> другият,не могат нито да се циклят,нито лакират.
> Боже мой,къде сега да търсим човек да го кове!Ако
> се падне някой да го осере
>
>Не се кове директно...а между тях...в "женският или мъжкият" улей (донякъде по избор) ще ти пратя схема но това всеки един (що годе читав) майстор го знае...а ако не го знае - значи съм много остарял...moody smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-14 23:37 от polo75.
Re: Ламиниран или естествен паркет
14-11-2008 - 23:41:46
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Замазката ти ще изсъхне най-рано пролетта... И то
> ако проветряваш, но не да стои отворено постоянно,
> че ще мръзне, а просто отиваш, отваряш (ако имаш
> късмет да не е 95 процента навън от мъглите) и
> затваряш.
> 5 см замазка съхне в най-добрия слочай около месец
> и то ако имаш някаква нормална температура и
> проветрение, какво говорим за място, където не се
> живее.... Та, за паркета не бързай, напролет живот
> и здраве. Иначе каквото и да сложиш, ще поеме
> влагата.
> Добре е, че отдолу бетона е сух, ще дръпне, ама
> тая влага ще излезе рано или късно отнякъде...

Има един много елементарен начин за проба на влагата в/у плоча (замазка и т.н)
Парче найлон 50Х50 го залепвате от 4 страни плътно. След 48 часа или е изпотено или не... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход